25.06.2010 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010

W tym dniu o godz. 9 odbył się apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2008/2009, na którym zostali nagrodzeni uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce oraz wyróżniający się w szkole. Po uroczystości uczniowie w klasach otrzymali świadectwa od swoich wychowawców. wyniki współzawodnictwa klas dostępne są w pliku: wspolzawodnictwo2010.doc. Zdjęcia w dziale Galeria.


24.06.2010 – Zakończenie klas 3

W tym dniu o godz. 17 odbyła się na sali gimnastycznej naszej szkoły uroczystość pożegnania absolwentów klas trzecich, podczas którego wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Po apelu w sali MGOK odbyła się dyskoteka. Wszyscy świetnie się bawili. Zdjęcia w dziale Galeria. Zdjęcia absolwentów w pliku: absolwenci2010


CzerwiecWizyty klas 6

dniu naszą szkołę odwiedzili uczniowie klas 6 z okolicznych szkół podstawowych wraz ze swoimi wychowawcami. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przedstawili naszym przyszłym uczniom prezentację o naszej szkole jak również oprowadzili po salach lekcyjnych i przedstawił nauczycieli. Na korytarzu mogli oglądać zdjęcia z różnych imprez szkolnych z lat ubiegłych jak również obejrzeć kroniki szkolne prowadzone od powstania naszego gimnazjum. Zdjęcia w dziale Galeria.


11.06.2010 – Szkolny konkurs języka niemieckiego Deutsch macht Spaß

 11 czerwca 2010 roku odbył się Szkolny konkurs języka niemieckiego Deutsch macht Spaß. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów, którzy zmagali się z zadaniami z zakresu rozumienia tekstu czytanego i znajomości struktur leksykalno-gramatycznych. Uczestnicy odpowiadali również na pytania z zakresu wiedzy o kulturze, geografii i historii krajów niemieckojęzycznych. Wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce Kacper Michajluk (2d), II miejsce Patrycja Chopcian (3a), III miejsce Margarita Mätzke (1c). Konkurs zorganizowała p. Angelika Szczepańska.

Ogólnopolski konkurs języka niemieckiego ALBUS – wyniki


TYTUŁ ,,MISTRZA ORTOGRAFII''

 W Roku Szkolnym 2009/2010 otrzymała Tytuł ,,Mistrza Ortografii'' Dominika Dubiel z klasy IIId. Gratulujemy.


8 czerwca 2010 - Międzyklasowy Konkurs Lektur Szkolnych

 W tym dniu odbył się  konkursu pod hasłem "Znamy lektury szkolne". Konkurs składał się z kilku etapów m.in. - gazetka tematyczna, scenka inspirowana wybraną lekturą, kalambury i oczywiście pytania z zakresu lekturowego.


7 czerwca 2010 - Egzamin na kartę motorowerową

W tym dniu odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę motorowerową. Uczniowie pod czujnym okiem policjanta: młodszego aspiranta Jana Nikrewicza oraz nauczyciela p. Leszka Potasa mięli do pokonania tor składający się m.in. ze slalomu, ósemki, zawracania, itp.
Kilka dni wcześniej zostało przeprowadzone przez p. mgr Beatę Krzywiecką szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zakończone egzaminem oraz test z przepisów ruchu drogowego przeprowadzony przez mgr Leszka Potasa. Do egzaminu przystąpiło 15 uczniów z naszej szkoły. Pozytywnie przeszło wszystkie próby 9 uczniów. Gratulujemy. Zdjęcia w dziale Galeria.


1 czerwca 2010 - Dzień Sportu

 W tym dniu w naszej szkole od godz. 9 obchodzony był Dzień Dziecka na sportowo. Początkowo miał odbyć się na boisku szkolnym, jednak z powodu złej pogody został przeniesiony do sali gimnastycznej. Każda klasa wyznaczała osoby do poszczególnych konkurencji m. in. łańcuch klasowy, piramida na skrzyni, rzut jajkiem i piłką lekarską i inne. Zwycięskimi klasami okazały się: 1c na poziomie klas I, 2c na poziomie klas II oraz klasa 3d na poziomie klas III. Gratulujemy! Zdjęcia w dziale Galeria.


 

28 maja 2010 - Konkurs biblijny

W tym dniu Gabriela Mazur, uczennica klasy I c uzyskała tytuł laureata III Diecezjalnego Konkursu Biblijnego, zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" pod patronatem J. E. Ks .Bp. dr. Stefana Regmunta oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty. Do konkursu przygotowywała się pod czujnym okiem pani katechetki mgr Elżbiety Michalskiej.
Serdecznie gratulujemy świetnego wyniku.  


24 - 27 maja 2010 - Wycieczka klas III do Trójmiasta

W tych dniach uczniowie klas III, pod opieką swoich wychowawców, udali się w autokarową wycieczkę do Trójmiasta i okolic. Zdjęcia w dziale Galeria.


OGŁOSZENIE

Dzień Dziecka obchodzony jest w naszej szkole jako Dzień Sportu.

Odbędzie się on 1 czerwca 2010r. od godz. 9.00 (zbiórka przed szkołą). 

Program dnia oraz konkurencje dostępne są w pliku: dzien_sportu.doc

Karta motorowerowa - terminy egzaminów dostępne w pliku: karta_mot.doc


07.05.2010 – Ogólnopolski konkurs języka niemieckiego ALBUS

Dnia 7 maja 2010 roku odbył się Ogólnopolski konkurs języka niemieckiego ALBUS. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów: K.Sierko, P.Rapa, G.Mazur, M.Mätzke, M.Jarosz, K.Szokała, K.Michajluk oraz P.Chopcian. Uczniowie zmagali się z testem leksykalno-gramatycznym, który składał się z 26 pytań. Ogłoszenie wyników nastąpi 07.06.2010 roku. Szkolnym organizatorem konkursu była p. Angelika Szczepańska.


6 maja 2010- Udział w Międzygminnym Konkursie Matematycznym uczniów klas drugich "RUSZ GŁOWĄ" w Trzebielu

6 maja 2010r. drużyna naszej szkoły w składzie: Mateusz Sołtys, Kacper Michajluk oraz Wojciech Sierko pod opieką p. mgr Leszka Potasa wzięła udział w Międzygminnym Konkursie Matematycznym uczniów klas drugich "RUSZ GŁOWĄ" w Trzebielu. Uczniowie rozwiązywali zadania z konkursów matematycznych. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce, a indywidualnie Mateusz Sołtys zajął 3 miejsce, a Kacper Michajluk 5 miejsce. Gratulujemy wysokich wyników i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy zwycięzcami.


4 maja 2010- Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

4 maja w MGOK-u odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uroczystość, wzbogacona śpiewem pieśni patriotycznych wykonanych przez zespół wokalny pana mgr Mirosława Zycha oraz recytacją utworów lirycznych przez uczniów klas 2 a i d pod opieką pani mgr Eli Wawrzyniak oraz pani mgr Haliny Bakalarz, przybliżyły nam historię ojczyzny. 


27 - 29 kwietnia 2010 - Egzaminy Gimnazjalne

27 i 28 kwietnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się egzamin gimnazjalny z części humanistycznej oraz matematyczno-przyrodniczej, natomiast 29 kwietnia w klasach odbył się egzamin z języka obcego (j. niemieckiego, angielskiego). Z niecierpliwością czekamy na wyniki. 


23 kwietnia 2010 - Powiatowy Turniej BRD w Żarach

W tym dniu w Zespole Szkół Samochodowych w Żarach odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym rywalizowały drużyny z 10 gimnazjów naszego powiatu, zwycięzcy eliminacji gminnych. Zadaniem drużyn było rozwiązanie testów z przepisów ruchu drogowego, pokonanie toru przeszkód, jazda po miasteczku ruchu drogowego, pierwsza pomoc. Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna zajęła 5 miejsce. Gratulujemy. 


22 kwietnia 2010 - Międzyklasowy konkurs klas trzecich "Znamy lektury szkolne"

Dnia 22 kwietnia odbył się konkurs klas trzecich pt. "Znamy lektury szkolne", zorganizowany przez pana mgr Wojciecha Juncewicza. Konkurs składał się z kilku etapów m.in. - gazetka tematyczna, scenka inspirowana wybraną lekturą, kalambury i oczywiście pytania z zakresu lekturowego obejmującego cały etap kształcenia w gimnazjum.


 19 Kwietnia 2010 – Konkurs języka niemieckiego

Dnia 19 kwietnia 2010 roku w ZSOiE  w Lubsku odbyła się pierwsza edycja konkursu języka niemieckiego Lesen macht Spaß. Naszą szkołę reprezentowali: Kornela Szokała, Kacper Michajluk, Patrycja Chopcian oraz Daria Szokała  pod opieką p. Angeliki Szczepańskiej. Komisja konkursowa przyznała cztery równorzędne tytuły laureatów oraz jedno wyróżnienie. Patrycja Chopcian uzyskała imponujący wyniki 37 punktów (maksymalna ilość punktów 38)  i zdobyła tytuł laureata. Otrzymała również nagrodę książkową i pamiątkowy dyplom. Serdecznie gratulujemy!  


Serdeczne gratulacje dla Patrycji Chopcian, która zdobyła tytuł laureata Konkursu Języka Niemieckiego i tym samym jest zwolniona z egzaminu gimnazjalnego w części językowej, uzyskując maksymalny wynik – 50 pkt.

Gratulacje otrzymuje również Dominika Dubiel, która uzyskała tytuł finalisty z Konkursu Języka Polskiego i  Konkursu Geograficznego.  Przy naborze do szkół średnich daje Jej to 20 dodatkowych punktów.


 01-06 Kwietnia 2010 - Wiosenna Przerwa Świąteczna 

Wesołych Świąt Wielkanocnych,
 pokoju ducha,
 wiary w Boga i w ludzi.
 Umiejętności dostrzegania
 piękna tego świata
 i oczywiście wiary w Siebie
 i swoje możliwości .


25 Marca 2010 - Turniej BRD

W tym dniu odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas rywalizując zarówno zespołowo jak i indywidualnie. Organizatorem był p. Leszek Potas. Zwycięzcami turnieju z taką samą ilością punktów zostali: Maciek Ptak, Michał Prokopowicz (klasa 2c) oraz Łukasz Sobkowiak (klasa 3d), natomiast najlepszą drużyną okazał się zespół z klasy 2c. Najlepszy wynik z testu otrzymał Patryk Rapa z 1d, a tor przeszkód z najmniejszą ilością błędów pokonał Maciek Ptak z 2c. Gratulujemy. Trzech najlepszych uczniów reprezentować będzie naszą szkołę w zawodach powiatowych w Żarach. Mamy nadzieję, że drużyna awansuje do etapu wojewódzkiego. Życzymy im powodzenia. Wyniki w pliku: BRD_etap_szkolny_2010. Zdjęcia w dziale Galeria.


22 Marca 2010 - Dzień Wiosny

W tym dniu obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wiosny. Szkoła została przystrojona w wiosenną dekorację, a na przerwach można było usłyszeć muzykę. Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dla nas mnóstwo atrakcji: najpierw lekcje prowadzili uczniowie z SU w „zastępstwie” nauczycieli, następnie w sali MGOK odbył się Międzyklasowy Konkurs Teledysków i Skeczy lub Parodii. Jury w składzie: p.dyr. Joanna Stachowiak, p. Beata Kwaśniewska oraz p. Edward Hryniewicz po burzliwej naradzie ustaliło następujące wyniki: I miejsce zajęła klasa 3a, drugie miejsce klasa 2c a trzecie miejsce klasa 3d i 2d. Na koniec na sali gimnastycznej odbyły się mecze: Nauczyciele-Uczniowie. W piłce nożnej nauczyciele pokonali uczniów 6:3, a w siatkę również wygrali nauczyciele 2:1. Zdjęcia w dziale Galeria.


15 - 17 Marca 2010 - Rekolekcje szkolne

W tych dniach uczniowie naszej szkoły będą brali udział w rekolekcjach szkolnych, które odbędą się w naszym  kościele parafialnym. Rekolekcje poprowadzi ks. Wikariusz Przemysław Janicki ze Strzelec Krajeńskich. W tych dniach w naszej szkole, również  nauczyciele proponują zajęcia oraz konsultacje dla naszych uczniów. Plan zajęć znajduje się w pliku: Zajęcia w dniach rekolekcji.   Odjazdy autobusów (pn. wt. śr.):     Wicina 1130            Golin 1030             Tylko Mirkowice 1230


09 Marca 2010 - Koncert Filharmonii

W tym dniu na szóstej lekcji w MGOK-u odbył się kolejny koncert filharmonii. Tym razem pt. A. Vivaldi ,,Cztery pory roku'', w którym wzięły udział klasy III i II cd.


08 Marca 2010 - Dzień Kobiet  

W tym dniu obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. W tym uroczystym dla Pań dniu, wszystkie dziewczęta otrzymały słodki prezent. Panowie z Samorządu Uczniowskiego nie zapomnieli również o nauczycielkach, którym wręczono symbolicznego tulipana. Odbyły się także wybory najładniejszej dziewczyny z naszej szkoły, którą została Natalia Witecka z klasy IIId.  Mamy nadzieję, że Panie miło zapamiętają ten wyjątkowy dzień.


03 Marca 2010 - Konkurs z Ewangelii

W tym dniu odbył się konkurs z Ewangelii św. Jana zorganizowany przez naszą katechetkę p. mgr Elżbietę Michalską. Pierwsze miejsce zajęła Agata Potaszyńska z klasy Ic, drugie miejsce Gabriela Mazur z Ic, a trzecie miejsce Sylwia Rudawska z IIc. Będą one reprezętować naszą szkolę w etapie rejonowym, który odbędzie się 8.IV.2010 w czwartek w Żarach. Gratulujemy.


20 Luty 2010 - II Etap Konkursu Matematycznego ,,Złota Żaba''  

W tym dniu dwóch uczniów naszej szkoły: Piotr Cierpiński z IIIb oraz Mateusz Sołtys z IIc, pod opieką p. mgr Leszka Potasa wzięli udział w II Etapie Konkursu Matematycznego pt ,,Złota Żaba'', który odbył się w Swarzędzu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. 


 

 Luty 2010 - Rejonowe Etapy Konkursów Przedmiotowych 

W tym miesiącu uczniowie naszej szkoły biorą udział w rejonowych etapach konkursów przedmiotowych. Szczegóły w dziale konkursy przedmiotowe.


 

1 luty 2010 - Nowy plan lekcji - po poprawkach

Od 1 lutego 2010r. obowiązuje nowy plan lekcji. Dostępny jest już do pobrania w pliku plan lekcji 2009/2010 z nauczaniem indywidualnym oraz dyżury nauczycieli w pliku dyżury_nauczycieli oraz przydział gabinetów na języki obce dla klas I w pliku gabinety kl I.

 

12 Luty 2010 - Walentynki 

W tym dniu Samorząd Szkolny zorganizował w naszej szkole Walentynki. Każdy uczeń mógł wysłać bliskiej jego sercu osobie, kartkę walentynkową z życzeniami, za pośrednictwem działającej w tym dniu szkolnej poczty.


 

14 stycznia 2010 - Mecz Matematyczny klas II

W tym dniu w MGOK-u odbył się Mecz Matematyczny klas II. Do konkurencji należały wiersz i plakat na temat "Wszystko jest liczbą" , skecze, przedstawienie i przebranie się za patrona Meczu Pitagorasa i oczywiście zadania matematyczne do rozwiązania przez klasowe drużyny.  Jury w składzie pani mgr Joanna Stachowiak, pani mgr Anna Strugała i pani mgr Joanna Tymofiejew oceniało również zachowanie uczniów klas i doping. W zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa IIa, drugie miejsce zajęła klasa II b, III m.- IId i IV m. klasa IIc. Gratulujemy. Organizatorami Meczu byli nauczyciele matematyki: mgr Lucyna Łuczak oraz mgr Leszek Potas. Zdjęcia w dziale Galeria.


 

13 stycznia 2010 - Konkurs historyczny klas I oraz pokaz sztuki rycerskiej

W tym dniu odbył się Szkolny Konkurs Historyczny pod hasłem "W kręgu mitologii greckiej". Uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych a organizatorami byli nauczyciele historii: mgr Wojciech Juncewicz oraz mgr Bogumiła Gudzowska. W tym dniu odbył się również pokaz sztuki rycerskiej. Zdjęcia w dziale Galeria.


13-15 stycznia 2010 - próbne egzaminy gimnazjalne

W tych dniach w naszej szkole odbyły się próbne egzaminy gimnazjalne. W środę przyszli absolwenci zmagali się z testem humanistycznym,  w czwartek z testem matematyczno-przyrodniczym, a w piątek z testem z języka obcego. Duży problem wielu uczniom sprawiły zadania otwarte. Z nadzieją czekamy na wyniki. Zdjęcia w dziale Galeria.


6 stycznia 2009 - Turniej Noworoczny w piłce halowej chłopców

Dnia 06.01.2010r odbył się w naszej szkole VI Turniej Noworoczny w piłce halowej chłopców o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Jasieniu. Wzięło w nim udział 5 zespołów: Gimnazjum Lipinki Łużyckie, Gimnazjum Lubsko, Gimnazjum Gubin, Gimnazjum nr 2 Żary oraz Gimnazjum Jasień. W turnieju zwyciężyła drużyna z Gimnazjum Gubin, drugie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum Jasień, trzecie Gimnazjum Lipinki Łużyckie, czwarte Gimnazjum Lubsko, a piąte Gimnazjum nr 2 Żary. Królem strzelców został zawodnik z drużyny Gimnazjum Gubin Andrzej Donaj, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Piotr Cierpiński. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Gratulujemy. Szczegóły wkrótce w dziale SPORT. Zdjęcia w dziale Galeria.


6 stycznia 2010 - Powiatowe Spotkanie Grup Kolędniczych i Jasełkowych

W tym dniu w Lubskim Domu Kultury odbyły się XX Powiatowe Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych, w których uczestniczyli także uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Sabik w inscenizacji związanej z narodzeniem Pańskim.


  25-26 grudnia - Święta Bożego Narodzenia

Piękna jest radość w Święta,
Niech pokój, miłość i szczęście
Otoczy dzisiaj nas wszystkich.


  22 grudnia - WIGILIE klasowe

 W tym dniu we wszystkich klasach odbyły się Wigilie klasowe. Zdjęcia w dziale Galeria.


  14 grudnia - Turniej MIKAŁOJKOWY w piłce siatkowej i konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy

W tym dniu w naszej szkole odbył się Turniej Mikołajkowy w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt. Gratulujemy zwycięzcom! Zdjęcia w dziale Galeria.


  7 grudnia - Turniej MIKAŁOJKOWY w piłce halowej chłopców

W tym dniu w naszej szkole odbył się Turniej Mikołajkowy w piłce halowej chłopców, w którym wzięło udział 7 drużyn z naszej szkoły. Gratulujemy zwycięzcom! Zdjęcia w dziale Galeria.  7 grudnia - MIKOŁAJKI

W tym dniu w naszej szkole zagościł Mikołaj, który obdarował podarunkami wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Mikołaj w tym roku szkolnym był bardzo dla nas hojny. Z niecierpliwością oczekujemy jego wizyty już za rok.

Nasz szkolny Mikołaj odwiedził także w tym dniu, zakłady pracy oraz sponsorów, którzy wspierają naszą szkołę w realizacji naszych planów. Zdjęcia w dziale Galeria.


7 grudnia 2009 - Nowy plan lekcji

Od 7 grudnia 2009r. obowiązuje nowy plan lekcji. Dostępny jest już do pobrania w pliku plan lekcji 2009/2010 oraz dyżury nauczycieli w pliku dyżury_nauczycieli.

 


  Listopada 2009 - Konkursy przedmiotowe

W tym miesiącu organizowane są konkursy przedmiotowe na etapie szkolnym, które przeprowadzone są przez komisje złożone z nauczycieli uczących danych przedmiotów.  


20 Listopada 2009 - Konkurs Plastyczny ,,Spotkanie z zabytkami''

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Spotkanie z zabytkami” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury  w Żarach. Jurorzy wyróżnili prace Katarzyny Kwaśniewskiej z klasy 2b oraz Bartosza Żuławy z klasy 3d. Serdecznie gratulujemy.


11 Listopada 2009 -Narodowe Święto Niepodległości

W tym dniu delegacje klas gimnazjalnych  wraz z dyrektorem szkoły p. Joanną Stachowiak, wzięły udział w uroczystościach zorganizowanych przez władze naszego Miasta i Gminy. Pod pomnikiem zostały złożone kwiaty a następnie w MGOK-U odbyła się akademia z okazji tego święta. 


10 Listopada 2009 - Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W tym dniu nasi uczniowie uczcili 91. rocznicę Dnia Odzyskania Niepodległości. Klasy Ia i Ic oraz dziewczyny z kółka wokalnego przedstawiły nam historię sprzed 91 lat. Była to ciekawa lekcja patriotyzmu. Mamy nadzieję, że dzięki takim uroczystościom nasza młodzież będzie pamiętała o narodowej tradycji. Zdjęcia w dziale Galeria.


10 Listopada 2009 - Odbył Się koncert Filharmoniczny

W tym dniu na 6 lekcji w MGOK-u odbył się drugi w tym roku szkolnym Koncert Filharmonii, tym razem pt. "Lista przebojów muzyki klasycznej inaczej", w którym wzięli udział uczniowie klas I oraz II naszej szkoły.


09 listopada 2009 - Konkurs ,,Kultura krajów angielskiego obszaru językowego”

9 listopada  uczniowie naszej szkoły: Dominika Dubiel, Tomasz Dubiel, Marika Tkaczyk, Justyna Prozorowska wzięli  udział w konkursie „Kultura krajów angielskiego obszaru językowego” w ramach projektu : „Ponadgraniczne zmagania językowe” realizowanego dzięki programowi Polsko – Amerykańskiej Fundacji  Wolności English Teaching. Konkurs sprawdzał wiadomości uczniów na temat kultury angielskiego obszaru językowego oraz znajomości języka angielskiego. Konkurs miał miejsce w Trzebielu i wzięli w nim udział uczniowie z Polski oraz z Niemiec. Uczniowie naszej szkoły wypadli bardzo dobrze; Dominika Dubiel zajęła I miejsce, Tomasz Dubiel zajął II miejsce, Marika Tkaczyk i  Justyna Prozorowska uplasowały się w drugiej dziesiątce. Gratulujemy!


13 października 2009 - Dzień Edukacji Narodowej

W tym dniu w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W imieniu uczniów przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczali każdemu nauczycielowi w dowód wdzięczności symboliczny słodki upominek z życzeniami dalszych sukcesów w pracy i życiu osobistym. Wychowankowie docenili pracę i zaangażowanie swoich wychowawców wręczając im drobne podarunki. Atmosfera w szkole była bardzo miła. W tym dniu uczniowie starali się nie przeszkadzać na lekcjach, choć ten jeden dzień w roku.W ogłoszonym konkursie na nauczyciela  "The Best" 2009 zwyciężył pan Dariusz Silczak. Gratulujemy


07 października 2009 - Koncert filharmonii

W tym  dniu w MGOK-u o godz 13.45 odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert filharmonii, pt. "instrumenty orkiestry dętej- aerofony", w którym uczestniczyli zainteresowani uczniowie naszej szkoły.


06 października 2009 - Chrzest klas I

W tym  dniu Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas pierwszych uroczyste pasowanie, który przeniósł nas  "Na dziki zachód". Nasi najmłodsi uczniowie, po ponad miesiącu nauki w naszym gimnazjum, zostali poddani kilkunastu próbom, m. in. " taniec Indiański" " rzut lotką do kowboja" itp. Pierwszoklasiści z uśmiechem na twarzy wykonali znakomicie wszystkie zadania. Na koniec w obecności pani wicedyrektor Małgorzaty Zych, złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie otrzymali pamiątkowe "akty chrztu" i złożyli odcisk palca w naszej szkolnej kronice. Zostały wykonane również klasowe zdjęcia z wychowawcami oraz " Indianami i Kowbojami". Wszyscy wspaniale się bawili. Zdjęcia w dziale Galeria


30 września 2009 -  Dzień Chłopaka

W tym dniu w naszej szkole świętowaliśmy "Dzień Chłopaka". Samorząd Uczniowski zorganizował wybory najprzystojniejszego chłopaka, którym został Tomasz Zapotoczny z kl. IIb  Odbył się również między klasowy konkurs plastyczny pt. "Ideał chłopaka", w którym zwyciężyła klasa Ia, zdobywając 12 punktów do współ zawodnictwa klas. Plakaty, jak i również znaczenia imion męskich przyozdobiły nasz korytarz szkolny. Przez nasz szkolny radiowęzeł przekazywane były na wszystkich przerwach życzenia dla naszych chłopaków. Następnego dnia o godzinie 17 odbyła się dyskoteka szkolna, na której wszyscy przybyli uczniowie wspaniale się bawili. Zdjęcia w dziale Galeria.


24 września 2009 - Udział w akcji Sprzątanie Świata

W tym dniu uczniowie z klasy 2d oraz 3b wraz ze swoimi wychowawcami p. Haliną Bakalarz i p. Leszkiem Potasem oraz panem leśniczym Jerzym Zgórskim wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata".  Posprzątany został las przy obwodnicy jasieńskiej. Zebraliśmy bardzo dużo śmieci (około 15 worków), które pozostawiliśmy koło drogi, które w dniu następnym trafiły na wysypisko. 


16 września 2009 - zebrania rodziców klas I i II

W dniu 17 września o godz. 16 odbędzie się w MGOK wspólne zebranie rodziców klas I wraz z nauczycielami, podczas, którego dyrektor szkoły mgr J.Stachowiak przedstawi kadrę nauczycielską oraz zapozna przybyłych rodziców z działalnością naszej szkoły. W tym dniu odbędą się również klasowe zebrania klas II o godz. 16.30 w gabinetach według harmonogramu: zebrania klas I i II.


8 września 2009 - Nowy plan lekcji

Od 8 września obowiązuje nowy plan lekcji. Dostępny jest już do pobrania w pliku plan lekcji 2009/2010 oraz dyżury nauczycieli w pliku dyzury_nauczycieli oraz roczny plan pracy szkoły w pliku plan_pracy_szkoły


4 września 2009 - Zdjęcia klasowe

W tym dniu wykonane zostały zdjęcia zespołów klasowych z wychowawcami. Zdjęcia dostępne pod linkiem: Zdjęcia klasowe.


1 września 2009 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

1 września 2009 roku na dziedzińcu szkolnym Gimnazjum  im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jasieniu powitaliśmy nowy rok szkolny. Szczególnie ciepło pani dyrektor mgr Joanna Stachowiak powitała naszych pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg gimnazjum i rozpoczęli w nim naukę. Zostały im wręczone przez dyrektora i wychowawców klas identyfikatory. W ten sposób stali się oni uczniami naszej szkoły. Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom, aby ten rok szkolny był pełen sukcesów. W szczególności życzenia te dotyczyły trzecioklasistów, którzy w perspektywie mają przed sobą egzamin gimnazjalny. Zdjęcia w dziale Galeria.


1 września 2009 - Plan lekcji

Dostępny jest już plan lekcji, do pobrania w pliku plan lekcji 2009/2010 oraz zastępstwa

 

27 sierpnia 2009

27 sierpnia 2009r. przeszła na emeryturę pani Helena Gowdziak, nasza  nauczycielka historii. Mimo, iż opuściła szeregi Grona Pedagogicznego mamy nadzieję, że będzie się z nami często kontaktowała i służyła nam swoją pomocą oraz dzieliła się, zdobytymi w ciągu wielu lat pracy , doświadczeniem.


19 sierpnia 2009 - Plan działań na ostatni tydzień wakacji

25 sierpnia 2009r. (wtorek) - Egzaminy poprawkowe:
                                              9.00 - wos
                                            10.00 - matematyka

26 sierpnia 2009r. (środa) godz. 10.00 - Praca nad planem dydaktycznym szkoły na rok szkolny 2009/2010

27 sierpnia 2009r. (czwartek) godz. 10.00 - Rada Pedagogiczna

1 września 2009r. (wtorek) godz. 9.00 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010


 
[1] [2][3]
Created by $zefol