Filmik z poloneza na zakończenie klas 3.

Zdjęcia absolwentów 2011 naszej szkoły dostępne są w pliku: ABSOLWENCI_2011 kliknij


22 czerwcaUroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011

W tym dniu o godz. 9.00 odbył się apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2010/2011, na którym zostali nagrodzeni uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce oraz wyróżniający się w szkole. Po uroczystości uczniowie w klasach otrzymali świadectwa od swoich wychowawców. Zdjęcia w dziale Galeria.


21 czerwcaZakończenie klas 3

W tym dniu o godz. 17.00 odbyła się na sali gimnastycznej naszej szkoły uroczystość pożegnania absolwentów klas trzecich, podczas którego wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Po apelu w sali MGOK odbyła się dyskoteka. Wszyscy świetnie się bawili. Zdjęcia w dziale Galeria


20 czerwcaWyniki współzawodnictwa klas 2010/2011

20 czerwca o godz. 10.00 w naszej szkole odbyło się posiedzenie komisji w sprawie przyznania nagrody Rady Rodziców za współzawodnictwo klas. W skład komisji wchodzili: p. wicedyrektor M. Zych-przewodnicząca oraz p. M. Okońska, M. Juzalak, B. Kwaśniewska-przedstawiciele Rady Rodziców, p. L. Potas-opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz kol. J. Anaszewska-przedstawiciel SU. Po przeliczeniu punktów przyznano następujące miejsca: I miejsce i nagrodę 300zł zdobyła klasa 3a, II miejsce klasa 3d, III miejsce klasa IIIb. Gratulujemy! Szczegóły w pkiku: wspolzawodnictwo2011.doc


16 czerwcaGratulujemy trzecioklasistom!

W tym roku wyniki egzaminów gimnazjalnych naszych kolegów są bardzo wysokie. Szkoła ma w okręgu stanin 6 (wyżej średni) z egzaminu w części humanistycznej (nasz wynik 24,63, okręg 23,73, kraj 25,31) i matematyczno – przyrodniczej (nasz wynik 23,84, okręg 23,01, kraj 23,63), średni (stanin 5 ) z języków angielskiego i niemieckiego. Najlepsi absolwenci w zakładce analiza_wyników-kliknij


13 czerwcaNoc Fatimska w Żarach

Dnia 13 czerwca 2011r. w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Żarach młodzież z klas III naszego gimnazjum zaprezentowała tamtejszej społeczności montaż słowno-muzyczny - dziękczynienie za wyniesienie na ołtarze Ojca Świętego Jana Pawła II przygotowany przez mgr M. Sabik.Prezentacja spotkała się z ogromnym uznaniem osób przybyłych na w/w widowisko. Zdjęcia w dziale Galeria


07 czerwcaWizyty klas 6 SP

W tym dniu naszą szkołę odwiedzili uczniowie klas 6 z okolicznych szkół podstawowych wraz ze swoimi opiekunami. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przedstawili naszym przyszłym uczniom prezentację o naszej szkole, jak również oprowadzili po salach lekcyjnych i przedstawili nauczycieli. Na korytarzu mogli oglądać zdjęcia z różnych imprez szkolnych z lat ubiegłych, a także kroniki szkolne prowadzone od powstania naszego gimnazjum. Zdjęcia w dziale Galeria. Dostępne są również zdjęcia z wycieczki do Kołobrzegu klas 1 i 2.


03 czerwca 2011 - Karta motorowerowa 2011 - egzamin praktyczny

W tym dniu odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę motorowerową. Uczniowie, po wcześniejszym zaliczeniu egzaminu z pierwszej pomocy oraz z przepisów ruchu drogowego, pod czujnym okiem policjanta oraz nauczycieli p. Leszka Potasa i p. Beaty Krzywieckiej mięli do pokonania tor składający się m.in. ze slalomu, ósemki, zawracania, oraz miasteczka ruchu drogowego. Do egzaminu przystąpiło 25 uczniów z naszej szkoły. Pozytywnie przeszło wszystkie próby 20 uczniów. Gratulujemy. Zdjęcia w dziale Galeria.


03 czerwca 2011 - Konkurs klas I i II "Znamy Lektury Szkolne"

W tym dniu  odbył się konkurs klas 1 i 2 pt. "Znamy lektury szkolne", zorganizowany przez p. Wojciecha Juncewicza. Konkurs składał się z kilku etapów m.in. - gazetka tematyczna, scenka inspirowana wybraną lekturą, kalambury i oczywiście pytania z zakresu lekturowego. Zdjęcia w dziale Galeria.
1 czerwca 2011 - Dzień Dziecka

Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbył się z okazji Dnia Dziecka "Dzień Sportu". Po uroczystym otwarciu imprezy przez p. dyr. J. Stachowiak przystąpiliśmy do rywalizacji. Uczniowie każdej klasy zmagali się w licznych konkurencjach. Największym zainteresowaniem cieszyło się się siłowanie się na rękę dziewcząt i chłopców, a najbardziej widowiskową - rzut jajkiem na odległość. Ponadto uczniowie rywalizowali w takich konkurencjach jak: bieg klasowy, skoki drużynowe na skakance, przeciąganie liny, pokonywanie toru przeszkód, rzut piłką lekarską, przerzucanie opony i bieg z ciężarkiem, a także konkurencje artystyczne tj. wiersz o sporcie oraz plakat "Sportowy wizerunek klasy". Po zakończeniu rywalizacji zostały ogłoszone wyniki, a p. dyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki dla zwycięskich klas. Na szczeblu klas I wygrała klasa 1c, na szczeblu klas II - klasa 2a, a klas III - klasa 3b. Na zakończenie rozegrano tradycyjnie mecz piłki nożnej i piłki siatkowej: NAUCZYCIELE-UCZNIOWIE.  W piłce nożnej zwyciężyli nauczyciele 4:1, natomiast w piłce siatkowej górą byli również nauczyciele pokonując uczniów 2:0 w setach. Aby uczniowie byli w pełni sił, Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich pieczone kiełbaski z grilla, napoje chłodzące oraz lody. Impreza była udana i na długo pozostanie w naszej pamięci. Szczegółowe wyniki dostępne są w pliku: dzien_dziecka_wyn11.doc. Zdjęcia w dziale Galeria


23 - 27 maja 2011 - Zielona Szkoła w Kołobrzegu

W tych dniach uczniowie klas 1 i 2 pod opieką swoich opiekunów: p. M. Sabik, p. A. Szczepańskiej, p. B. Gudzowskiej przebywali na Zielone Szkole w Kołobrzegu. Zdjęcia w dziale Galeria


31 maja 2011 - Karta motorowerowa 2011

Trwają zajęcia przygotowujące do uzyskania karty motorowerowej. Terminy zajęć oraz egzaminów dostępne są w pliku: karta_mot_11.doc. Zdjęcia w dziale Galeria


31 maja 2011 - Mistrz Ortografii

Do II etapu szkolnego konkursu ortograficznego o laur Mistrza Ortografii przeszło 20 uczniów. Dn. 31.05.11r. do konkursu przystąpiło 15 gimnazjalistów. Po rozwiązaniu testu ortograficznego wyłoniono zwycięzców. I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii Gimnazjum uzyskał z 17 pkt. (na 20 możliwych) Kacper Michajluk z kl. III D, II miejsce i tytuł I Wicemistrza Ortografii uzyskał z 14 pkt. Mateusz Sołtys z kl. III C, a III miejsce i tytuł II Wicemistrza Ortografii Gimnazjum uzyskała ucz. kl. III C - Angelika Okołowicz - 13 pkt. Gratulujemy!


19 maja 2011 - finał wojewódzki Turniej Coca Cola Cup 2011 chłopców

W tym dniu reprezentacja naszej szkoły, pod opieką p. Dariusza Silczaka, wzięła udział w finale wojewódzkim turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup chłopców. Turniej odbył się w Gorzowie Wielkopolskim i wzięło w nim udział 12 najlepszych zespołów z naszego województwa. Po stoczeniu zaciętych pojedynków nasza drużyna ostatecznie zajęła czwarte miejsce w województwie. Gratulujemy! Szczegóły w pliku: turniej11.doc. Zdjęcia w dziale Galeria.


Wyniki konkursu matematycznego KANGUR

 Wyniki naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR dostępne są w pliku: kangur11.doc


  Kolejne osiągnięcie naszych gimnazjalistów

W ogólnopolskim Konkursie wiedzy o Janie Pawle II nasi uczniowie pod kierunkiem p. E. Michalskiej uzyskali wysokie miejsca. Są to: 
* Katarzyna Szymczyk z 3d - II miejsce i tytuł laureata,
* Gabriela Mazur z 2c - III miejsce i tytuł laureata,
* Marcin Michalski z 1b - IV miejsce i tytuł laureata.

Gratulacje!!! 


30 kwietnia 2011 - Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

30 kwietnia w MGOK-u odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uroczystość, wzbogacona śpiewem pieśni patriotycznych wykonanych przez zespół wokalny pana Mirosława Zycha oraz recytacją utworów lirycznych przez uczniów klas 2b i 2d pod opieką pani Bogumiły Gudzowskiej oraz pan Piotra Karalusa, przybliżyły nam historię ojczyzny. 


Uczniowie  naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym  odnieśli sukcesy w konkursach przedmiotowych.
           Tytuł laureata w Konkursie Geograficznym zdobył Kacper Michajluk z kl. IIId (na zdjęciu pierwszy z lewej). W tym samym  konkursie tytuł finalisty uzyskał Mateusz Sołtys z kl. IIIc (drugi od lewej).
           Obaj są również finalistami wojewódzkiego etapu Konkursu Matematycznego, a Kacper  także dostał wyróżnienie w dziedzinie literatury i języka polskiego w ponadwojewódzkim konkursie „Złota Żaba”.
          
Margarita Maetzke z kl. IIc i Łukasz Golwiej z kl. IIIa – to finaliści Konkursu z Języka Niemieckiego.

           Gratulujemy i życzymy sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych!  Zdjęcia w dziale Galeria.


12 - 14 kwietnia 2011 - Egzaminy Gimnazjalne

12 i 13 kwietnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się egzamin gimnazjalny z części humanistycznej oraz matematyczno-przyrodniczej, natomiast 14 kwietnia w klasach odbył się egzamin z języka obcego (j. niemieckiego, j. angielskiego). Z niecierpliwością czekamy na wyniki.  Zdjęcia w dziale Galeria.


8 kwietnia 2011 - Turniej BRD w Żarach - etap powiatowy

W tym dniu w Zespole Szkół Samochodowych w Żarach odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym rywalizowały drużyny z 9 gimnazjów naszego powiatu, zwycięzcy eliminacji gminnych. Zadaniem drużyn było rozwiązanie testów z przepisów ruchu drogowego, pokonanie toru przeszkód, jazda po miasteczku ruchu drogowego, pierwsza pomoc. Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna zajęła 4 miejsce. Gratulujemy. 


8 kwietnia 2011 - Turniej Coca Cola Cup 2011 chłopców

8 kwietnia (piątek) Gimnazjum w Jasieniu było organizatorem 1. rundy eliminacyjnej Turnieju Coca Cola Cup 2011 chłopców. W turnieju udział wzięły drużyny:  Gimnazjum Jasień, Gimnazjum Tuplice, Gimnazjum Lubsko, Gimnazjum Brody. Do następnej rundy awansowały drużyny: Gimnazjum Tuplice oraz Gimnazjum Jasień. Gratulujemy. 
Skład naszej drużyny: Stodolski P., Rogalski R., Żurawiński G., Zapotoczny T., Zaborowski K., Rogalski K., Komarnicki G., Żurek B. Opiekunem naszej drużyny jest p. Dariusz Silczak. Zdjęcia w dziale Galeria.


7 kwietnia 2011 - Turniej Coca Cola Cup 2011 dziewcząt

7 kwietnia (czwartek) Gimnazjum w Jasieniu było organizatorem 1. rundy eliminacyjnej Turnieju Coca Cola Cup 2011 dziewcząt. W turnieju udział wzięły drużyny:  Gimnazjum Jasień, Gimnazjum Bobrowice, Gimnazjum Niepubliczne Lubsko, Gimnazjum Brody. Do następnej rundy awansowały drużyny: Gimnazjum Brody oraz Gimnazjum Jasień. Gratulujemy. 
Skład naszej drużyny: Wąchała E., Pilczuk M., Kołodziejczuk A., Kołodziejczuk D., Gudzowska A., Buda M., Kasiewicz Ż., Kaziów M., Antczak D., Ćwikłowska P., Ligęza D. Opiekunem naszej drużyny jest p. Beata Krzywiecka. Zdjęcia w dziale Galeria.


4 - 6 kwietnia 2011 - Rekolekcje szkolne

W tych dniach uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach szkolnych, które poprowadził ks. Tomasz Dobrowolski. Zdjęcia w dziale Galeria.


4 - 6 kwietnia 2011 - Rekolekcje szkolne

W tych dniach uczniowie naszej szkoły będą brali udział w rekolekcjach szkolnych, które odbędą się w naszym  kościele parafialnym. W tych dniach, również w naszej szkole, nauczyciele proponują zajęcia oraz konsultacje dla naszych uczniów. Plan zajęć znajduje się w pliku: Zajęcia w dniach rekolekcji.   Odjazdy autobusów (pn. wt. śr.) w pliku: Odjazdy
W środę 6 kwietnia 2011r. o godz. 16 odbędą się klasowe zebrania rodziców. Plan zebrań w pliku: Zebrania.


30 marca 2011 - Konkurs klas III "Znamy Lektury Szkolne"

W tym dniu  odbył się konkurs klas trzecich pt. "Znamy lektury szkolne", zorganizowany przez p. Wojciecha Juncewicza. Konkurs składał się z kilku etapów m.in. - gazetka tematyczna, scenka inspirowana wybraną lekturą, kalambury i oczywiście pytania z zakresu lekturowego obejmującego cały etap kształcenia w gimnazjum. Zdjęcia w dziale Galeria.


30 marca 2011 - Konkurs wiedzy o Janie Pawle II

W tym dniu odbył się konkurs wiedzy o Janie Pawle II zorganizowany przez p. Elżbietę Michalską. Zdjęcia w dziale Galeria.


24 marca 2011 - Wyjazd do kina 

W tym dniu odbył się wyjazd do kina na film pt. "Sala samobójców" zorganizowany przez p. M. Sabik oraz A. Strugałę. Zdjęcia w dziale Galeria.


21 marca 2011 - Dzień Wiosny

W tym dniu obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wiosny. Szkoła została przystrojona w "bajeczną" dekorację, a na przerwach można było usłyszeć muzykę z różnych bajek. Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dla nas mnóstwo atrakcji: najpierw lekcje prowadzili uczniowie z SU w „zastępstwie” nauczycieli, następnie w sali MGOK odbył się Międzyklasowy Konkurs Teledysków lub Skeczy do wybranej przez klasę bajki wraz z wyborami Miss i Mistera "BAJECZNEJ WIOSNY". Jury w składzie: p.dyr. Joanna Stachowiak, p. Joanna Tymofiejew  oraz p. Edward Hryniewicz po burzliwej naradzie ustaliło następujące wyniki: I miejsce zajęła klasa 2b, drugie miejsce klasa 3c a trzecie miejsce klasa 1a. Na koniec na sali gimnastycznej odbyły się mecze: Nauczyciele-Uczniowie. W piłce nożnej nauczyciele zremisowali z uczniami 2:2, a w siatkę wygrali uczniowie 2:0. Zdjęcia w dziale Galeria. Nowe zdjęcia!


17 marca 2011 - KANGUR MATEMATYCZNY

W tym dniu w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny "KANGUR", w którym wzięło udział 16 uczniów naszej szkoły w dwóch kategoriach: KADET i JUNIOR. Szkolnym koordynatorem tego konkursu w naszej szkole była p. A. Strugała. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.


16 marca 2011 - podsumowanie akcji "Spełnij marzenia Damiana"

W dniach od 18 lutego do 11 marca 2011r. Samorząd Uczniowski, pod opieką p. Beaty Kwaśniewskiej, zorganizował w naszej szkole pomoc dla absolwenta naszej szkoły Damiana Cichonia. Fundusze pozyskaliśmy z następujących źródeł:
ð
  Zbiórka pieniężna pracowników: Gimnazjum w Jasieniu, Szkoły Podstawowej w Golinie oraz Przedszkola w Jasieniu;
ð
  Sprzedaż okolicznościowych cegiełek;
ð
  Sprzedaż ciast domowego wypieku, tostów oraz pysznych smakołyków;
ð
  Sprzedaż okolicznościowych znaczków zwalniających uczniów z odpowiedzi w wyznaczonym dniu;
ð
  Organizacji dyskoteki szkolnej.
          Całkowity dochód z zorganizowanej akcji wyniósł 3000,57 zł. Kwota w dwóch transzach została wpłacona na konto pomocy Damianowi.
Za wszelką pomoc przy organizacji akcji serdecznie dziękujemy. W szczególności wszystkim rodzicom, którzy bardzo aktywnie włączyli się w akcję pieczenia pysznych ciast, z których sprzedaży uzyskaliśmy największą kwotę.


14 marca 2011 - Turniej BRD - etap szkolny 

W tym dniu odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas rywalizując zarówno zespołowo jak i indywidualnie. Organizatorem był p. Leszek Potas, a sędzią p. Dariusz Silczak. Zwycięzcami turnieju  został zespół z klasy 3c: Bartek Noryk, Michał Prokopowicz, Maciek Ptak. Najlepszym zawodnikiem okazał się również Barek Noryk z 3c. Najlepszy wynik z testu o trzymał Mateusz Trojanowski z 2c, a tor przeszkód z najmniejszą ilością błędów pokonał Michał Prokopowicz z 3c. Gratulujemy. Najlepsza drużyna reprezentować będzie naszą szkołę w zawodach powiatowych w Żarach. Mamy nadzieję, że awansują do etapu wojewódzkiego. Życzymy im powodzenia. Wyniki w pliku: BRD_etap_szkolny_2011. Zdjęcia w dziale Galeria.


12 marca 2011 - II etap konkursu "Złota Żaba"

W tym dniu dwóch uczniów naszej szkoły: Mateusz Sołtys z IIIc oraz Kacper Michajluk z IIId, pod opieką p. mgr Leszka Potasa wzięli udział w II Etapie Konkursu ,,Złota Żaba'', który odbył się w Swarzędzu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. 


11 marca 2011 - IV Konkurs Biblijny 

W tym dniu odbył się IV Konkurs Biblijny. W wyniku eliminacji szkolnych, zorganizowanych przez p. mgr E. Michalską, do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Gabriela Mazur z 2c, Sylwia Rudawska z 3c i Marcin Michalski z 1b. Życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach z "Dziejami Apostolskimi" 7.04.2011r. w Żarach.


10 marca 2011 - Gimnazjada Powiatowa 

W tym dniu odbyły się mistrzostwa powiatu żarskiego w siatkówce chłopców na hali OSiR w Lubsku. Gimnazjum nasze reprezentowali: Noryk Bartek-kapitan, Ptak Maciej, Prokopowicz Michał, Zaborowski Kamil, Żurawiński Grzegorz, Michajluk Kacper, Alechno Erwin i Łuczyński Miłosz. W zawodach wzięło udział 6 drużyn podzielonych na 2 grupy. Nasz zespół był w grupie z Gimnazjum Grabik i Niepubliczne Gimnazjum Lubsko. Po wygranych meczach z Grabikiem i Lubskiem znaleźliśmy się w finale, gdzie po dramatycznym meczu z Gimnazjum nr 1 w Lubsku zostaliśmy MISTRZAMI POWIATU. Opiekunem naszej drużyny był mgr Edward Hryniewicz. Szczegóły w pliku: wyniki.doc. Zdjęcia w dziale Galeria.


BRD

10 marca 2011 - Turniej BRD - etap szkolny  

W tym dniu odbyły się: test z przepisów ruchu drogowego (mgr Leszek Potas) oraz egzamin teoretyczny i praktyczny z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej poprzedzony szkoleniem (mgr Tomasz Wawrzyniak) w ramach szkolnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Pierwsze wyniki w pliku: wynikiBRD.doc.  
Zdjęcia w dziale Galeria.


08 Marca 2011 - Dzień Kobiet  

W tym dniu obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. W tym uroczystym dla Pań dniu, wszystkie dziewczęta otrzymały słodki prezent. Panowie z Samorządu Uczniowskiego nie zapomnieli również o nauczycielkach, którym wręczono symbolicznego tulipana. Mamy nadzieję, że Panie miło zapamiętają ten wyjątkowy dzień. Zdjęcia w dziale Galeria.

Przyłącz się do nas – pomóż choremu koledze

Od 21 lutego na terenie naszej szkoły prowadzimy akcję "Spełnij marzenia Damiana". Uczniowie poszczególnych klas przynoszą i sprzedają pyszne smakołyki i ciasta domowego wypieku. Uzyskane pieniądze przeznaczymy na leczenie naszego chorego kolegi, Damiana. Poza sprzedażą ciast można pomóc wpłacając dowolna kwotę w sekretariacie szkoły lub kupić cegiełkę. Mile widziana jest każda kwota.
Rodzice!
Innym sposobem pomocy jest przeznaczenie 1% podatku na nr KRS 0000 1531 63 koniecznie z dopiskiem „Dla Damiana”.
"Wiele czyni, kto czyni co może"
Damian liczy na każdą pomoc. Za wszelkie wsparcie dziękujemy w imieniu własnym, Damiana oraz jego rodziców.


02 marca 2011 - mecze piłki siatkowej

W tym dniu odbyły się mecze piłki siatkowej chłopców i dziewcząt pomiędzy drużynami Gimnazjum Jasień i Gimnazjum Lubsko. 
Chłopcy pokonali ekipę z Lubska 3:0, natomiast drużyna naszych dziewczyn przegrała 1:2. Zdjęcia w dziale Galeria.


01 marca 2011 - wyjazd na lodowisko kl. I i II

W tym dniu odbył się wyjazd na lodowisko klas I i II. Wyjazd zorganizowały wychowawczynie kl. Ib Anna Strugała oraz IIa Małgorzata Sabik. Wycieczka udała się, gdyż wszyscy cało wrócili do szkoły, choć nie obyło się bez licznych upadków na lodowisku. Podkreślić należy, że wszyscy świetnie się bawili, a obsługa lodowiska chwaliła nas za wyjątkowo miłą atmosferę i kulturalne zachowanie. Zdjęcia w dziale Galeria.


25 lutego 2011 - Akcja "Korki dla Nikolki"

Uczniowie naszego gimnazjum od października 2010 zbierają plastikowe korki w ramach akcji "Korki dla Nikolki". Dzisiaj pierwszą część kolorowych zakrętek przekazujemy do Szkoły Podstawowej w Jasieniu. 
Akcja będzie prowadzona nadal wraz z p. Elźbietą Michalską i Sklepikiem Uczniowskim. Zachęcamy wszystkich do tej formy pomocy.


14 lutego 2011 - Walentynki

W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował Walentynki. Cała szkoła przystrojona była sercami, każdy mógł przesłać Walentynkę swojej sympatii poprzez pocztę walentynkową, a na przerwach poprzez szkolny radiowęzeł przesyłane były życzenia z romantyczną muzyką. Zdjęcia w dziale Galeria.


26 stycznia - Turniej Historyczny klas I

W tym dniu odbył się Szkolny Konkurs Historyczny pod hasłem "W kręgu mitologii greckiej". Uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych a organizatorami nauczyciele historii: mgr Bogumiła Gudzowska oraz mgr Wojciech Juncewicz. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa 1b, drugie miejsce zajęła klasa 1c, a trzecie klasa 1a. Gratulujemy. Zdjęcia w dziale Galeria.


styczeń  - Ogólnopolski Konkurs Biblijny "Edi"

W Ogólnopolskim Konkursie "EDI" pt. "Biblia i przypowieści biblijne" nasi uczniowie Gabriela Mazur kl. IIc i Marcin Michalski kl. Ib pod kierunkiem p. Elżbiety Michalskiej zajęli VII miejsce i uzyskali wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu!


18 stycznia - VII Turniej Noworoczny w piłce halowej chłopców

Dnia 18.01.2011r odbył się w naszej szkole VII Turniej Noworoczny w piłce halowej chłopców o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Jasieniu. Wzięło w nim udział 6 zespołów: Gimnazjum Lubsko, Gimnazjum Gubin, Gimnazjum nr 2 Żary, Gimnazjum Tuplice oraz dwa zespoły Gimnazjum Jasień. W turnieju zwyciężyła drużyna z Gimnazjum Lubsko, drugie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum Gubin, trzecie Gimnazjum Jasień, czwarte Gimnazjum Tuplice, piąte Gimnazjum II Jasień, a szóste Gimnazjum nr 2 Żary. Królem strzelców został zawodnik z drużyny Gimnazjum Jasień Michał Prokopowicz (9 bramek), natomiast najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Patryk Luty z Lubska. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Gratulujemy. Szczegóły wkrótce w dziale SPORT. Zdjęcia w dziale Galeria.


12 stycznia - Powiatowe Spotkanie Grup Kolędniczych i Jasełkowych

W tym dniu w Lubskim Domu Kultury odbyły się XXI Powiatowe Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych. W przeglądzie wzięło udział 8 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjum. Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Sabik wystąpili w inscenizacji "Jasełka na wesoło". 


25-26 grudnia - ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Piękna jest radość w Święta,
Ciepłe są myśli o bliskich,
Niech pokój, miłość i szczęście
Otoczy dzisiaj nas wszystkich.


22 grudnia - WIGILIE KLASOWE

W tym dniu w naszej szkole odbyły się WIGILIE KLASOWE. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia.Z niektórych klas można było również usłyszeć głos wspólnie śpiewanych kolęd. Zdjęcia w dziale Galeria.

Wcześniej rozstrzygnięty został międzyklasowy konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy, w którym zwyciężyła klasa 2b (ok. 228m), drugie miejsce klasa 3c (ok. 180m), a trzecie klasa 3a (ok. 120m). Łączna długość wszystkich łańcuchów wyniosła aż około 1 km. 


16 grudnia - MECZ MATEMATYCZNY klas II

W tym dniu w MGOK-u odbył się po raz drugi Mecz Matematyczny klas II. Do konkurencji należały wiersz i plakat na temat "Liczba jest istotą wszystkich rzeczy", skecze, przedstawienie i przebranie się za patrona Meczu Pitagorasa i oczywiście zadania matematyczne do rozwiązania przez klasowe drużyny.  Jury w składzie pan mgr Leszek Potas-przewodniczący, pani mgr Joanna Tymofiejew i kol. Rafał Stańczyk-członkowie, oceniało również zachowanie uczniów klas i doping. W zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa IIa zdobywając 49pkt., drugie miejsce zajęła klasa II b - 43pkt., III m.- II c - 26pkt. i IV m. klasa II d - 14pkt.. Gratulujemy! Organizatorami Meczu byli nauczyciele matematyki z naszej szkoły. Zdjęcia w dziale Galeria.


15 - 17 grudnia - PRÓBNE EGZAMINY GIMNAZJALNE

W tych dniach w naszej szkole odbywały się próbne egzaminy gimnazjalne. W środę przyszli absolwenci zmagali się z testem humanistycznym,  w czwartek z testem matematyczno-przyrodniczym, a w piątek z testem z języka obcego. Duży problem wielu uczniom sprawiły zadania otwarte z części mat.-przyr.. Z nadzieją czekamy na wyniki. Zdjęcia w dziale Galeria.


6 grudnia - MIKOŁAJKI

W tym dniu w naszej szkole zagościł Mikołaj ze swoimi pomocnikami, który obdarował podarunkami wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Mikołaj w tym roku szkolnym był bardzo dla nas hojny. Z niecierpliwością oczekujemy jego wizyty już za rok. Zdjęcia w dziale Galeria.

Nasz szkolny Mikołaj odwiedził także w tym dniu zakłady pracy oraz sponsorów, którzy wspierają naszą szkołę w realizacji naszych planów. Zdjęcia w dziale Galeria.

Nauczyciele w-f p. D. Silczak oraz p. T. Wawrzyniak zorganizowali również turniej piłki nożnej halowej, w którym wzięło udział 8 drużyn sześcioosobowych z naszej szkoły. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna TETRAHYDROKANNABINOL w składzie: M. Prokopowicz, K. Zaborowski, M. Prokopowicz, G. Siwak, J. Siwak oraz M. Kleszczyński. Gratulujemy. Szczegóły wkrótce w dziale sport. Zdjęcia w dziale Galeria.


1 i 2 grudnia - "Złota Żaba"

W tych dniach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I etapie konkursu "Złota Żaba". W pierwszym dniu (środa) uczniowie zmierzyli się z zadaniami z dziedziny matematyki, natomiast w drugim dniu z dziedziny literatury i języka polskiego. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki. II etap konkursu odbędzie się 12 marca 2011r. w Swarzędzu. Zdjęcia w dziale Galeria.


Listopada 2010 - Konkursy przedmiotowe

W tym miesiącu organizowane są konkursy przedmiotowe na etapie szkolnym, które przeprowadzone są przez komisje złożone z nauczycieli uczących danych przedmiotów.  


Od 6 grudnia 2010r. w szkole obowiązuje NOWY PLAN LEKCJI. Dostępny jest w pliku: nowy_plan_lekcji.doc


gazetka

14 listopada - gazetka szkolna

W tym dniu ukazał się pierwszy w tym roku szkolnym numer naszej gazetki szkolnej. Gazetka do pobrania w pliku gazetka10_10.pdf w dziale Gazetka szkolna. Zapraszamy do współpracy osoby, które chciałyby współredagować naszą gazetkę. 
11 listopada 2010 -  Święto Odzyskania Niepodległości 

9 listopada 2010r.(wtorek)  na 3 lekcji odbył się, w sali gimnastycznej naszej szkoły, uroczysty apel z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Uczniowie recytując wiersze oraz śpiewając pieśni przypomnieli nam w jaki sposób Polska odzyskała niepodległość. Uroczystość przygotowali: uczniowie klasy 3a i 3d pod opieką p. H. Bakalarz i p. E. Wawrzyniak oraz zespół wokalny pod opieką p. M. Zycha. Zdjęcia w dziale Galeria.

Nasi uczniowie wzięli również udział w uroczystościach gminnych, które odbyły się 11 listopada. Złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem oraz wzięli udział w akademii, która odbyła się w MGOK-u. Zdjęcia w dziale Galeria.


Zajęcia koła gitarowego oraz scholi

Zajęcia koła gitarowego cieszą się zainteresowaniem młodzieży gimnazjalnej i dzieci ze szkoły podstawowej. W sumie co piątek z panią mgr Elżbietą Michalską spotyka się 20 osób. Śpiewy słychać w całej naszej szkole. :-) Zachęcamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w tych zajęciach.


14 października 2010 -  Dzień Edukacji Narodowej

Pragniemy, aby nie zabrakło Wam zapału do kształtowania naszych sumień,
abyście uczyli nas pokonywania zła i kierowania się w życiu tylko dobrem.
Potrzebne są nam wzorce i Wy, drodzy Nauczyciele, jesteście takimi wzorcami.

13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W imieniu uczniów przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczali każdemu nauczycielowi w dowód wdzięczności symboliczny słodki upominek z życzeniami dalszych sukcesów w pracy i życiu osobistym. Atmosfera w szkole była bardzo miła. W tym dniu uczniowie starali się nie przeszkadzać na lekcjach, choć ten jeden dzień w roku.  W ogłoszonym konkursie przyznania tytułów nauczycielom,  "Nauczycielem The Best 2010" został wybrany pan Dariusz Silczak. Pozostałe tytuły przyznane naszym nauczycielom dostępne są w pliku nominacje2010.doc. Gratulujemy. W międzyklasowym konkursie plastycznym  pt. "Ideał Nauczyciela" wygrała klasa III b zdobywając 12pkt do współzawodnictwa klas.


13.10.2010r. (środa) o godzinie 11.45 (5 lekcja) odbył się w MGOK-u pierwszy w tym roku szkolnym koncert filharmonii
pt. "Lutnik-budowniczy instrumentów"


6 października 2010 -  Chrzest Pierwszoklasistów

W tym dniu w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował chrzest pierwszoklasistów w stylu "horror".  Nasi najmłodsi uczniowie zmierzyli się z wieloma zadaniami (taniec wampira, rozpoznawanie przypraw, konkursie wiedzy o naszej szkole, itp.), które wykonywali z uśmiechem na twarzy. Na koniec pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie oraz otrzymali z rąk Pani wicedyrektor M. Zych pamiątkowe dyplomiki stając się w ten sposób pełnoprawnymi uczniami naszego gimnazjum. Zdjęcia w dziale Galeria.


5 października 2010 -  Wyjazd na basen do Zielonej Góry

W tym dniu uczniowie z klas: 2a i 1b pod czujnym okiem swoich wychowawców: p. M. Sabik oraz A. Strugały udali się na wycieczkę do Zielonej Góry na basen, by móc zrelaksować się oraz nabrać sił do dalszej nauki. Zdjęcia w dziale Galeria.


 

30 września 2010 -  Dzień Chłopaka

W tym dniu w naszej szkole świętowaliśmy "Dzień Chłopaka". Samorząd Uczniowski zorganizował wybory najprzystojniejszego i najsympatyczniejszego chłopaka w naszej szkole i tak: najprzystojniejszym został Maciek Ptak z klasy 3c, a najsympatyczniejszym Mariusz Kiewlicz z 3a.  

Odbył się również międzyklasowy konkurs plastyczny pt. "Ideał chłopaka", w którym zwyciężyła klasa 3b, zdobywając 12 punktów do współzawodnictwa klas. Plakaty, jak i również znaczenia imion męskich przyozdobiły nasz korytarz szkolny. 

Przez nasz szkolny radiowęzeł przekazywane były na wszystkich przerwach życzenia dla naszych chłopaków. 

Tego samego dnia o godzinie 17 odbyła się dyskoteka szkolna, na której wszyscy przybyli uczniowie wspaniale się bawili. Zdjęcia w dziale Galeria.


Nasz nowy kolega z Afryki

Siedem lat temu w roku 2003, uczniowie ówczesnej klasy III b podjeli trud Duchowej Adopcji na odległość.

Nowym kolegą został chłopiec z Afryki, z Esseng w Kamerunie Ndonga Sidione.  Miał wówczas 9 lat. Dzięki zaangażowaniu uczniów i pracowników naszego Gimnazjum, Ndonga ukończył edukację Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Wyjechał z rodzinnego Esseng. Uczy się w szkole średniej, zdobywając zawód. 

Życzymy mu owocnej pracy.   

Od października 2010 wraz z p. katechetką Elżbietą Michalską chcemy zaadoptować kolejne dziecko.    Na to wspaniałe dzieło otrzymaliśmy błogosławieństwo Ojca Świętego Benedykta XVI.                     


Regulamin Gimnazjum w Jasieniu

Od 27 września 2010r. obowiązuje w naszej szkole nowy REGULAMIN PORZĄDKOWY Gimnazjum w Jasieniu dostępny w pliku: regulamin.doc
Dostępny jest również PLAN DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZY naszej szkoły dostępny w pliku: plan_dyd-wych_2010_11oraz roczny plan pracy szkoły w pliku: plan_pracy10_11 oraz nowy plan dyżurów nauczucieli na przerwach w pliku: dyżury


10 września 2010 - wybory przewodniczącego SU

10 września w piątek odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Szkolnego. Konkurs wygrała Agnieszka Gudzowska z klasy III a zdobywając 150 głosów. Zastępcą została Marta Kaziów, która zdobyła 63 głosy. GRATULUJEMY!   


7 września 2010 - Zdjęcia klasowe

W tym dniu wykonane zostały zdjęcia zespołów klasowych z wychowawcami oraz zdjęcia szkolne. Zdjęcia dostępne pod linkiem: Zdjęcia klasowe oraz Zdjecia szkolne.


01 września 2010 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

1 września 2010 roku na dziedzińcu szkolnym Gimnazjum  im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jasieniu rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2010/2011. Szczególnie ciepło pani dyrektor mgr Joanna Stachowiak powitała naszych pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg gimnazjum i rozpoczęli w nim naukę. Zostały im wręczone przez dyrektora i wychowawców klas identyfikatory. W ten sposób stali się oni uczniami naszej szkoły. Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom, aby ten rok szkolny był pełen sukcesów. W szczególności życzenia te dotyczyły trzecioklasistów, którzy w perspektywie mają przed sobą egzamin gimnazjalny. Zdjęcia w dziale Galeria.


Dostępny jest już nowy plan lekcji na rok szkolny 2010/2011 (plan może ulec niewielkim zmianom) w pliku: plan lekcji 2010_2011, plan zajęć nauczania indywidualnego w pliku: indywidualne oraz przydział poszczególnych gabinetów dla grup językowych w plikach: gabinety_kl.1 i gabinety_kl.2, a także przydział dyżurów nauczycieli na przerwach w pliku: dyzury

Dostępna jest lista podręczników na rok szkolny 2010 - 2011 w pliku: PODRĘCZNIKI. Dostępna jest również nowa analiza egzaminu gimnazjalnego 2002-2010 w dziale: Analizy egzaminu gimnazjalnego 2002-2010. 

Przydział uczniów klas 2 do poszczególnych grup w plikach: językowych, informatycznych, sportowych, artystycznych i technicznych

Listy uczniów klas pierwszych dostępne są w pliku: KLASY 1 2010_2011

[1] [2][3]
Created by $zefol