Etap Rejonowy Konkursu z "Dziejów Apostolskich"

W piątek , 16 marca 2018 r w Sp nr 8 w Żarach odbył się Etap Rejonowy Konkursu z "Dziejów Apostolskich" zorganizowany przez Stowarzyszenie "Ubiblijnieni". W konkursie wzięli udział również nasi uczniowie przygotowani przez p. Elżbietę Michalską. Wszyscy wykazali się dużą znajomością  treści Nowego Testamentu.
Hubert Tomaszewicz (7c) zajął II miejsce, Marcin Adoliński (2a gim.) oraz Martyna Jankowicz (7b) otrzymali wyróżnienie. Cała trójka awansowała do Etapu Diecezjalnego, który odbędzie się w Paradyżu 13 kwietnia 2018 r. Cieszymy się razem z Wami. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach biblijnych.
Autor: E. Michalska


II edycja powiatowej Miniolimpiady BIO-POL w Żarach

W środę 14 marca br. w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Żarach odbyła się II edycja powiatowej Miniolimpiady BIO-POL. Tematem przewodnim w tym roku były płazy i gady. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Hubert Tomaszewicz (7c SP), Seweryn Grzybek (1a Gim) oraz Szymon Grochowski (3c Gim). W trakcie pisania uczniowie musieli wykazać się znajomością budowy i funkcjonowania płazów i gadów oraz umiejętnością rozpoznawania krajowych gatunków. Po teście czekały na nich doświadczenia i pokazy biologiczno-chemiczne. Zdobywcą 2. miejsca w tym roku został Hubert Tomaszewicz, natomiast Szymon Grochowski - 3. miejsce ex aequo z uczennicą z innej szkoły.  Gratulujemy! Opiekunem naszych uczniów była p. Beata Krzywiecka.
Autor: Szymon Grochowski


17 marca - Konkurs matematyczny KANGUR

15 marca 2018r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". Udział w konkursie wzięło 14 uczniów z klas VII SP oraz II i III gimnazjum. Każdy uczestnik Konkursu otrzymał zabawkę logiczną z drutu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
"Kangur", to międzynarodowy konkurs matematyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest w sześciu kategoriach. W Kangurze bierze udział 80 krajów. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym. Uczestnicy na całym świecie rozwiązują te same zadania tego samego dnia.

Autor: 
Leszek Potas


Szymon Grochowski laureatem konkursu z biologii!

5 oraz 6 marca br. odbyły się etapy wojewódzkie konkursów przedmiotowych z biologii i geografii. Wziął w nich udział uczeń naszej szkoły, Szymon Grochowski. Po zmaganiach z testami konkursowymi, ogłoszono wyniki. Z testu konkursowego z biologii Szymon uzyskał 96% (najwyższy wynik w województwie) i został laureatem, natomiast z geografii osiągnął 84% i został finalistą. Dzięki temu jest zwolniony z egzaminu gimnazjalnego w części przyrodniczej i uzyskuje z niej wynik 100%! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
 


V Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej

9 marca br. w Lubskim Domu Kultury odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej, zorganizowany przez ZSOiE w Lubsku. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły: Julia Falkiewicz i Szymon Grochowski. Tytuł laureata otrzymała Julia Falkiewicz. Natomiast starosta powiatu żarskiego, pan Janusz Dudojć, przyznał Szymonowi Grochowskiemu nagrodę specjalną.
Autor: Szymon Grochowski
 


Konkurs recytatorski - etap powiatowy

Dnia 6 marca 2018r. w Żarskim Domu Kultury odbył się trzeci etap konkursu recytatorskiego. Naszą szkołę, po eliminacjach szkolnych i środowiskowych, reprezentowali: Hania Matyja z kl. VII a, Marcin Adoliński z kl. IIa gimnazjum oraz Sebastian Kwiatkowski z kl. III b gimnazjum. Mimo iż nasi recytatorzy pięknie prezentowali przygotowane utwory liryczne, konkurencja okazała się silniejsza.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku przejdą pomyślnie do etapu wojewódzkiego.
Autor: Małgorzata Sabik
 


Zbiórka żywności Szkolnego Koła Caritas

Dnia 10 marca 2018r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w zbiórce żywności dla osób starszych pod opieką: p. E. Michalskiej, p. J. Mazur, p. T. Adolińskiej. Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy  za poświęcony czas, a ludziom dobrego serca za pozostawione dary.
Autor: M. Adoliński
 


I edycja "Namiotów Wyklętych"

Dnia 4 marca 2018r. odbyła się I edycja "Namiotów Wyklętych". Członkowie Stowarzyszenia Militarno- Historycznego "Szaruga" godnie w tym dniu reprezentowali naszą miejscowość w Brodach wystawiając przygotowaną przez siebie dioramę. Pokazując w ten sposób żywą i prawdziwą lekcję historii młodemu pokoleniu. Wśród uczestników dioramy był uczeń z naszego Gimnazjum.
Autor: M. Adoliński
 


Międzyszkolny Konkurs z Języka Niemieckiego i Języka Angielskiego w Trzebielu

W dniu 27.02.2018r. w Szkole Podstawowej w Trzebielu odbył się Międzyszkolny Konkurs z Języka Niemieckiego i Języka Angielskiego. Konkurs sprawdzał przede wszystkim znajomości języków obcych, a także wiedzę z Landeskunde (wiadomości realioznawcze krajów niemiecko- i anglojęzycznych).
Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Krzywiecka-j. niemiecki, Cezary Wawrzynkiewicz-j. angielski. W/w uczniowie otrzymali wyróżnienia i piękne nagrody. Gratulujemy!

Autor: E. Wawrzyniak


Nocka w szkole naszych harcerzy

Czuwaj! 
Dzisiaj bawimy się do białego rana( 9.II.2018). Wielopoziomowa Drużyna Harcerska z Jasienia zorganizowała swoją pierwszą nockę w szkole. Celem była integracja z zaprzyjaźnioną Wielopoziomową Drużyną Harcerską "Animus" z Lubska, kółkiem muzyczno- liturgicznym z Jasienia  oraz Drużyną Harcerską z naszego Gimnazjum.
Bawiliśmy się wszyscy wspaniale, za przygotowanie pląsów i zabaw dziękujemy z całego serca  dh Karolinie tzw. " Babci". Na naszej nocce nie było mamy i taty, więc kolację musieliśmy przygotować sobie sami. Wszystko smakowało nam wyśmienicie- nikt nie grymasił, nie marudził. Brawo!!!
Po kolacji jeszcze kilka piosenek i leżakowanie przy filmie na dobranoc , dzielnym zuchom powoli mówiliśmy dobranoc. Harcerze na sen jeszcze troszkę musieli poczekać - przed mini jeszcze było kilka fajnych zabaw, harcerskich piosenek oraz herbatka na dobranoc.
Opiekunami w czasie tej niezapomnianej nocy byli: E. Michalska, dh P. Karalus, dh. I. Kubów, dh. T. Adolińska.
Wszystkim życzymy udanych ferii zimowych i zapraszamy na kolejne zbiórki ,bo ciekawe wyzwania jeszcze przed nami.
Z harcerski pozdrowieniem- Czuwaj!
Autor: M. Adoliński


Najlepsi z najlepszych w I semestrze 2017/18

Dnia7 lutego 2018r. w budynku Szkoły Podstawowej przy ulicy Konopnickiej odbyła się uroczysta gala, na której wręczone zostały listy gratulacyjne rodzicom wyróżniających się uczniów w nauce i zachowaniu.
Do grona najlepszych należą:
Szymon Grochowski i Julia Falkiewicz z kl. 3c gimnazjum
Oliwia Krzywiecka z klasy 2c gimnazjum
Dawid Guszpit z klasy 2a gimnazjum
Bartosz Borowiec i Maksymilian Tabaka z klasy 7a SP
Dominika Przygocka z klasy 7b SP
Hubert Tomaszewicz z klasy 7c SP

Wszystkim wyróżnionym życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy.
 


Sukcesy Szymona!

Uczeń naszej szkoły - Szymon Grochowski - zakwalifikował się do etapów wojewódzkich konkursów przedmiotowych z biologii i geografii, uzyskując wyniki odpowiednio 96,3% i 87,5%. Odbędą się one w Zielonej Górze, 5 i 6 marca br. Gratulujemy i trzymamy kciuki!


Konkurs biblijny

Dnia 2 lutego 2018r. odbył się w naszej szkole konkurs biblijny ze znajomości Pisma Świętego- Dzieje Apostolskie. Do konkursu przystąpiło dziesięciu uczniów. Wyłoniono trójkę, która weźmie udział w drugim etapie. Są to: Hubert Tomaszweicz kl. 7c, Martyna Jankowicz kl.7b oraz Marcin Adoliński kl. 2a. Do konkursu uczniów przygotowywała p. Elżbieta Michalska. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Autor: M. Adoliński


XIV Turniej Noworoczny Piłki Halowej Chłopców 2018

Dnia 31 stycznia 2018r. odbył się w naszej szkole XIV Noworoczny Turniej Piłki Halowej Chłopców o Puchar V-ce Dyrektora ZSP w Jasieniu. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn: Gimnazjum Lipinki Łużyckie, Gimnazjum Gubin, Gimnazjum Jasień I, Gimnazjum Jasień II, Gimnazjum Tuplice, Gimnazjum Katolickie Żary.  Rozlosowano  dwie grupy po  3 zespoły w każdej.  W grupie grano systemem  „każdy z każdym”, czas gry 1 x 12 min.

Grupa A:
 
Jasień I, Lipinki Ł., Gubin
Grupa B: Jasień II, Tuplice, Żary

Klasyfikacja turnieju:
1. Jasień II
2. Żary
3. Lipinki Ł.
4. Gubin
5. Tuplice
6. Jasień II

Składy naszych drużyn:

Jasień I: Zając K, Matukiewicz D., Sierko T., Jarosz H., Hofmann M., Stodolski M., Matrunionek B., Pieluszczak K., Birkowski K., Kluwak M.
Jasień II:
Pachała P., Szaflik M., Perczyński K., Zielonka K., Teżyk M., Kotniewicz M., Graczyk G.

„Królem strzelców” turnieju został zawodnik z gimnazjum w Lipinkach Łużyckich  zdobywając 7 bramek. Najlepszym bramkarzem wybrano bramkarza z Jasienia Pachałę P.. Na koniec drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary.
Organizatorem turnieju był  D. Silczak, sędzią T. Wawrzyniak. Szczegóły w pliku: noworoczny18.doc kliknij...
Autor: Dariusz Silczak


Piłka halowa - rozgrywki międzyklasowe

Wyniki klas 3 gim. dostępne są w pliku: phalowa3.docx kliknij...
Wyniki klas 2 gim. dostępne są w pliku: phalowa3.docx kliknij...
Wyniki klas VII dostępne są w pliku: phalowaVII.docx kliknij...

Organizatorem rozgrywek był p. Dariusz Silczak.
Autor: Dariusz Silczak


 Noc Biologów

12 stycznia br. uczniowie naszej szkoły, Oliwia Krzywiecka i Szymon Grochowski, wzięli udział w Nocy Biologów, zorganizowanej przez Uniwersytet Zielonogórski. Jest to doroczna, ogólnopolska akcja, w ramach której w ośrodkach na terenie całego kraju odbywają się warsztaty i wykłady z dziedziny biologii. Oliwia i Szymon uczestniczyli w zajęciach nt. Genetycznie Modyfikowanych Organizmów, mikroskopii, terenowych obserwacji ssaków, a także narządów wzroku u zwierząt. Spotkania odbyły się w miłej atmosferze. Opiekunem uczniów była pani Beata Krzywiecka.
Autor: Szymon Grochowski


 Orszak Trzech Króli

Dnia 6 stycznia odbył się Orszak Trzech Króli. Mogliśmy zobaczyć tam naszych uczniów z gimnazjum w różnych rolach- diabła ( G. Nowakowska), heroda ( M. Adoliński) oraz króla Baltazara (M.Cyran). Wszyscy oddaliśmy cześć Jezusowi.
Autor: M. Adoliński


 Konkurs na szopkę bożonarodzeniową

W środę 13 grudnia 2017r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubsku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na szopkę bożonarodzeniową.
Pierwsze miejsce
zajął  uczeń naszego Gimnazjum Marcin Adoliński z kl.IIa.
Gratulujemy Marcinowi oraz opiekunce p. Elżbiecie Michalskiej.


 ZEBRANIA RODZICÓW 13 GRUDNIA 2017r. (środa) godz. 16.30

* Informacje o przewidywanych ocenach semestralnych z przedmiotów;

* Zagrożenia uczniów oceną niedostateczną na I semestr;

* Sprawy klasowe;


KANGUR MATEMATYCZNY 2018

Wszystkich miłośników matematyki zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "KANGUR". Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Leszek Potas, u którego można dokonać zapisu wpłacając wpisowe, które w tym roku szkolnym wynosi 9zł do 12 stycznia 2018roku. Szczegóły na plakacie obok, kliknij...
"Kangur", to międzynarodowy konkurs matematyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest w sześciu kategoriach. Pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji na corocznych spotkaniach organizacji „Kangur bez granic”. W Kangurze biorą udział uczniowie z 80 krajów. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Uczestnicy na całym świecie rozwiązują te same zadania tego samego dnia.
 Autor: Leszek Potas


X Turniej Mikołajkowy w piłce halowej

Dnia 8.12.2017r odbył się w naszej szkole X Turniej Mikołajkowy w piłce halowej. Wzięło w nim udział 5- sześcioosobowych zespołów. Każdy zespół składał się z 2 uczniów klas siódmych, 2 uczniów klas drugich, 2 uczniów klas trzecich. Grano systemem „każdy z każdym”. Czas gry 1x10min. Zwyciężyła drużyna Różowe renifery w składzie: Pachała P., Szaflik M., Prokopowicz M., Hofmann M., Stodolski M., Pieluszczak K. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Szczegóły w pliku: tur_mik17.docx kliknij...
Organizatorami turnieju byli nauczyciele wf:  Dariusz Silczak i Tomasz Wawrzyniak.


Mikołajki

6 grudnia w naszej szkole zagościł Mikołaj ze swoimi pomocnikami, który obdarował podarunkami wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Mikołaj w tym roku szkolnym był bardzo dla nas hojny. Z niecierpliwością oczekujemy jego wizyty już za rok.


Andrzejki

30 listopada w naszej szkole, odbyły się Andrzejki. Bawiliśmy się doskonale, nauczyciele i uczniowie brali udział w wróżbach przygotowanych przez SU. Będziemy miło wspominać tegoroczne Andrzejki.


Próbne Egzaminy Gimnazjalne klas III

W dniach 22 - 24 listopada 2017r. zostaną przeprowadzone w naszej szkole próbne egzaminy gimnazjalne klas III.


Powiatowe zawody w tenisie stołowym

Dnia 14 listopada w Olbrachtowie odbyły się powiatowe zawody w tenisie stołowym.
Nasze uczennice zajęły
2 miejsce w składzie:
Oliwia Krzywiecka,
Oliwia Makuch
Oliwia Sierachan

Nasi chłopcy uplasowali się na
3 miejscu w składzie:
Kacper Zielonka,
Mateusz Hofman
Dawid Guszpit
.
Gratulujemy!


V Festiwal Pieśni Patriotycznej

07.11.2017r. (wtorek) w Lubskim Domu Kultury odbył się V Festiwal Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Grochowski oraz Julia Falkiewicz, której akompaniowała Sabina Antończyk na gitarze. Uczniów przygotował pan Mirosław Zych. Konkurencja była na wysokim poziomie, jednak nasze dziewczyny zdobyły wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy! :-) 


Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2017r. w budynku Gimnazjum odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, wyrażonego w pieśniach patriotycznych odśpiewanych przez gimnazjalistów i uczniów klas VII. Wspólne śpiewanie pozwoliło zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.


Zmiana planu lekcji od 6 listopada 2017r.

Plan lekcji dostępny jest w pliku: plan_lekcji2017/2018

Dyżury nauczycieli dostępne są w pliku: dyzury_naucz

Plan nauczania indywidualnegodostępny w pliku: indyw


Dokument fabularyzowany o św. Maksymilianie Kolbe

25 października uczniowie klas siódmych oraz II i III gimnazjum w kinie Cinema pod opieką p. Elżbiety Michalskiej, p. Joanny Tymofiejew i ks. Szymona Kluja  oglądnęli dokument fabularyzowany o św. Maksymilianie Kolbe. Wszyscy byli pod wrażeniem życia tego świętego kapłana.


Wycieczka klasy 3a i 3c do Zielonej Góry

18. października klasy 3a i 3c wraz ze swoimi wychowawcami: p. Leszkiem Potasem i p. Ireną Pawlak udały się do kina Cinema City w Zielonej Górze. Po seansie każdy miał czas na konsumpcję i zakupy. Wyjazd był udany i planujemy go powtórzyć.


Dzień Edukacji Narodowej

16 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla naszego Grona Pedagogicznego i Pracowników obsługi słodki poczęstunek. Ponadto odbył się konkurs na najwierniejszą kopię jednego z naszych Wspaniałych Nauczycieli. Wszyscy spędzili ten dzień w świetnym humorze.


Spotkanie z leśnikiem

13 października o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej w Jasieniu odbyło się spotkanie pt. „Las jesienią”, z cyklu „Porozmawiajmy o lesie”. Naszym gościem był leśnik, pan Paweł Mrowiński z Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich. Wysłuchaliśmy wielu ciekawych informacji, opowieści i przestróg dotyczących spotkań z dzikimi zwierzętami oraz zanieczyszczenia środowiska, w tym także lasów. Dowiedzieliśmy się, jak bardzo potrzebne są drzewa dla naszego życia i że ich strata przyniosłaby nam katastrofalne skutki. Na koniec spotkania wszyscy jego uczestnicy otrzymali najnowszy numer czasopisma „Echa leśne”. Wydarzenie uważamy za udane.


Wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego 
oraz Rzecznika Praw Ucznia

Dnia 5.10.17r. w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Zwycięzcą została Maria Ludwik z klasy 3a przekonując swoją kampanią większą część uczniów. W tym dniu wybraliśmy osobę, która będzie pomagała nam w ciężkich sytuacjach i broniła naszych praw, czyli Rzecznika Praw Ucznia. Nasi gimnazjaliści wybrali pana Wojciecha Juncewicza już po raz czwarty. Gratulujemy!


Uwaga!!!

Zaczynamy głosowanie na Pracownie Orange w M-GOK w Jasieniu. Głosuj codziennie od 4 do 20 października na: www.pracownieorange.wp.pl. Więcej informacji na stronie: www.mgokjasien.naszgok.pl oraz na Facebook M-GOK.


Dzień Chłopaka

2 października w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Chłopaka". Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował: konkurs na najlepsze przebranie, konkurs pt. '' prawdziwy mężczyzna'', muzyka na żywo. Każdy chłopak otrzymał słodki upominek.


Nocka w szkole klas III

Z piątku (29.09) na sobotę (30.09) klasy trzecie spędziły nockę w szkole z okazji Dnia Chłopaka. Uczniowie spędzali razem czas przyrządzając kolację, grając na konsoli, oglądając filmy oraz grając w piłkę nożną i siatkówkę na sali gimnastycznej. Organizatorami byli p. Irena Pawlak i p. Leszek Potas.
Wszyscy wrócili do domu z uśmiechami na twarzy :-)


"Złota Żaba 2017/2018"

 25. edycja „Złotej Żaby”, przeprowadzana w zmienionej strukturze  szkolnictwa, przeznaczona jest dla uczniów gimnazjów oraz klas gimnazjalnych w szkołach podstawowych. „Złota Żabka” przeznaczona jest dla uczniów klas 6. i 7. szkół podstawowych. W konkursach biorą udział uczniowie szkół z województwa wielkopolskiego i z województwa lubuskiego. Pierwszy etap Konkursów zostanie zrealizowany w naszej szkole w następujących terminach:
                      16 listopada 2017 r. (matematyka)
                      17 listopada 2017 r. (język polski i literatura).
 
Zapisy przyjmują: p. Leszek Potas z matematyki oraz p. Marzena Rudzińska z j. polskiego do 20 października 2017 r.
Drugi etap odbędzie się 17 marca 2018 r.
 w Swarzędzu. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi także w Swarzędzu 21 kwietnia 2018 r.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami organizacyjnymi na stronie www.zlotazaba.pl (zakładka: Konkurs) oraz zadaniami z poprzednich edycji Konkursów (zakładka: Archiwum/Zadania). Wszystkich uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.
autor: Leszek Potas


Biwak klasy IIc

20 września 2017r. uczniowie klasy 2c gimnazjum, pod opieką swojego wychowawcy p. Dariusza Silczaka oraz p. Leszka Potasa,  udali się na biwak klasowy do Bronkowa. Uczestnicy biwaku brali udział w grzybobraniu (gubiąc w błocie buty). Wieczorem odbyło się ognisko i quiz pt. ,,1 z 10''. Przed nami pełna wrażeń i przygód noc :)


Projekt „Platforma szkoleniowa BRD w zakresie kat. AM”

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Platforma szkoleniowa BRD w zakresie kat. AM”, tak więc każdy kto chciałby uzyskać prawo jazdy kategorii AM, pozwalające kierować MOTOROWEREM lub CZTEROKOŁOWCEM LEKKIM (QUAD DO 50cm3) może zapisać się na kurs przygotowawczy do egzaminu teoretycznego w WORD u p. Leszka Potasa do 15 września 2017r.. Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne. W załączeniu do pobrania:

  • Plakat A4 pobierz....
  • Ulotka A4 (wersja kolorowa i czarno-biała) pobierz...
  • Procedura uzyskania prawa jazdy kategorii AM dla uczestników projektu pobierz...

4 września 2017 roku:

800 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej.

845 - Przejście do Kościoła na Mszę Świętą.

Po Mszy Świętej przejście na cmentarz i obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

Godziny odjazdów autobusów dostępne są w pliku: autobus.pdf kliknij...

Plan lekcji dostępny w pliku: plan2017_18.xlsx kliknij...

Dyżury nauczycieli dostępne w pliku: dyzury.docx kliknij...

Grupy zajęć artystycznych klas drugich dostępne w pliku: art2klasy.docx kliknij...

Grupy zajęć sportowych klas drugich dostępne w pliku: sport2klasy.docx kliknij...


Zakończenie klas III 2016/2017

Dzięki uprzejmości Pana Stanisława Buczyńskiego mamy dostępny film z uroczystości zakończenia szkoły uczniów klas III Gimnazjum w Jasieniu, który można oglądać w częściach po kliknięciu:

Część I: zakonczenie1 kliknij...                     Część II: zakończenie2 kliknij...

Część III: zakonczenie13 kliknij...                Część IV: zakonczenie4 kliknij...

Część V: zakonczenie5 kliknij...Archiwum: [2017_18] [2016_2017] [2015_16] [2014_15] [2013_14] [2012_13]  [2011_12]  [2010_2011]  [2009_10]


Created by $zefol
 
Do góry