Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

odbędzie się 23 czerwca 2017r. (piątek)  o godz. 8.00.


Wycieczka klas II do Gąsek

W dniach 5-9 czerwca uczniowie klas 2 pod opieką p. Leszka Potasa oraz p. Elżbiety Wawrzyniak udali się na wycieczkę do Gąsek - spokojnej miejscowości znajdującej się nad morzem. Uczestnicy zwiedzili Latarnię Morską w Gąskach, miejscowości: Sarbinowo i Mielno. Nie zabrakło również czasu na kąpiel w morzu oraz spacery po plaży. Chętni uczniowie przebyli trasę w Parku Linowym "Tukan" w Mielnie. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.


Głosuj na siłownię zewnętrzną na terenie Gimnazjum w Jasieniu.

Głosowanie od 10.05.2017 r. do 30.06.2017 r.

Szczegóły na plakacie obok, kliknij aby zagłosować...


Kolejny numer „Gimzetki” !!!

Piąty numer „Gimzetki” - naszej szkolnej gazetki, tym razem przygotowany przez klasę 1b dostępny jest w pliku: gimzetka1b.pdf kliknij...
Opiekun SU: Magdalena Bizukojć


31 maja 2017r. -  Międzygminny Konkurs Matematyczny "Rusz głową"

31 maja 2017r. drużyna naszej szkoły w składzie: Julia Falkiewicz z 2c, Kacper Zielonka z 2b oraz Kacper Maciejewski z 2a, pod opieką nauczyciela matematyki p. Leszka Potasa wzięła udział w Międzygminnym Konkursie Matematycznym uczniów klas drugich "RUSZ GŁOWĄ" w Trzebielu. Uczniowie rozwiązywali zadania z konkursów matematycznych. 
Nasza drużyna zajęła III miejsce, a indywidualnie Julia Falkiewicz IV miejsce. Gratulujemy!
Autor: Leszek Potas


„CZYTANIE WARTE ZACHODU”

         Dnia 22 maja2017r. odbyło się  uroczyste wręczenie nagród laureatom i finalistom IV konkursu „Czytanie warte zachodu”. Do konkursu przystąpiło 456 gimnazjalistów. Konkurs jest przeprowadzany został  pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Celem Konkursu było:
a) propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej,
b
) ujawnianie talentów i rozwijanie zainteresowań humanistycznych młodych Lubuszan,
c) promowanie polskiej literatury współczesnej oraz twórczości Adama Mickiewicza,
d) motywowanie młodzieży do poznawania polskiej kultury, historii i przyrody.
Julia Stachowiak z kl. III B uzyskując 97,5% została Laureatką
IV konkursu „Czytanie warte zachodu” i zajęła II miejsce. Opiekun Marzena Rudzińska.
Paulina Salamońska z kl. III C uzyskując 85% została Laureatką  IV konkursu „Czytanie warte zachodu”. Opiekun Małgorzata Sabik.
         Finaliści i laureaci konkursu uzyskali punkty rekrutacyjne, zgodnie z Zarządzeniem Lubuskiego Kuratora Oświaty w sprawie rekrutacji do szkół publicznych w roku szkolnym 2017/2018.
Autor: Marzena Rudzińska


Noc Muzeów 2017

 W tym roku odwiedziliśmy Poznań. Zwiedziliśmy następujące muzea: Muzeum Narodowe, Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Muzeum Historii Miasta Poznania, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza, Muzeum Powstania Wielkopolskiego, Galerie Miejską Arsenał, Stary Browar. Pokonaliśmy odległość około 13 kilometrów. 


GIMNAZJALIŚCI CZYTAJĄ DZIECIOM

      Dnia 19 maja 2017 r. uczniowie kl. IIIB  i II C Gimnazjum im. M. Skłodowskiej- Curie: Karolina Chmielewska, Alicja Biernacka, Julia Stachowiak, Nikola Rymarowicz, Klaudia Mazur, Jakub Maćko, Jakub Weran, Julia Falkiewicz, Sabina Antończyk oraz uczennica kl. II A Szkoły Podstawowej w Jasieniu- Gabriela Rudzińska brali udział w projekcie „Gimnazjaliści czytają dzieciom”.
       Celem projektu było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz przybliżenie treści znanych baśni. Otwarcie na literaturę, pokochanie książek jest bowiem najlepszą drogą do poznawania świata. Te pierwsze lata edukacji są najważniejsze dla pozytywnego nastawienia młodych czytelników do czytania. Nasze działania w tym kierunku obejmują przede wszystkim wspólne czytanie i zabawy z książką.
Autor: Marzena Rudzińska


12 maja - Powiatowy Konkurs Poezji Kresowej

12 maja 2017r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Lubsku odbył się Powiatowy Konkurs Poezji Kresowej, którego organizatorem jest Kresowe Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu żarskiego. Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Gawłowicz z IIIa, Julia Pazdan z IIIc i Paulina Salomońska z IIIc. Decyzją jury Paulina Salomońska zajęła II miejsce w kategorii gimnazja!


11 maja 2017r. -  Finał Powiatowej Gimnazjady w piłce nożnej dziewcząt

Dnia 11.05.2017 r. w Żarach drużyna dziewcząt brała udział w finale Powiatowej Gimnazjady w piłce nożnej dziewcząt. Po zaciętych meczach w grupach ( Gim. Jasień- NGDM w Lubsku 3:0, Gim. Jasień- Gim. Nr 3 1:1) awansowaliśmy do półfinału, gdzie spotkaliśmy się z Gim. Bieniów wygrywając 2:0. W finale po raz kolejny zmierzyliśmy się z NDGM Lubsko ulegając 1:0 i tym zajmując III miejsce w Powiecie Żarskim i awansując do półfinału wojewódzkiego. Skład drużyny: K. Banecka, K. Sługocka, A. Biernacka, W. Gawłowicz, J. Stachowiak, A. Golarowska, O. Sierachan, D. Uta, N. Dymek, O. Makuch, Opiekun B. Krzywiecka.


9 maja 2017r. -  Lekkoatletyczna Olimpiada Młodzieży

9 maja we wtorek w Żaganiu odbyła się Lekkoatletyczna Olimpiada Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowali: Gracjan Graczyk, Krystian Perczyńskim, Marcelina Kowalczyk, Oliwia Krzywiecka, Hubert Jarosz, Karol Szymczak, Ola Golarowska, Paulina Krokoszyńska. Rywalizacja była zacięta i wyrównana. Wszyscy nasi uczniowie dali z siebie wszystko. Medal uzyskały: Oliwia Krzywiecka i Paulina Krokoszyńska. Gratulujemy.


4 maja 2017r. -  Apel z okazji rocznicy uchwalenia "Konstytucji 3 maja"

4 maja 2017r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia "Konstytucji 3 maja" przygotowany przez uczniów klas I pod kierownictwem swoich wychowawców Pani Anny Strugały, Pana Dariusza Silczaka oraz Pana Tomasza Wawrzyniaka. Wspólne świętowanie tego dnia stało się niezapomnianą lekcją historii dla młodego pokolenia. W montażu słowno-muzycznym uczniowie klas I przypomnieli całej społeczności szkolnej historię tworzenia tak ważnego dla Polski dokumentu. O oprawę muzyczną zadbał p. M. Zych.


28 kwietnia 2017r. -  Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju BRD

28 kwietnia 2017r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarach odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym rywalizowały drużyny z  naszego powiatu. Zadaniem drużyn było rozwiązanie testów z przepisów ruchu drogowego, pokonanie toru przeszkód, jazda po miasteczku ruchu drogowego, pierwsza pomoc. Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna w składzie: Hubert Magdziarz, Hubert Jarosz, Jakub Stodolski pod opieką p. Leszka Potasa zajęła 5 miejsce. Gratulujemy!
Autor: Leszek Potas


28 kwietnia 2017r. -  Koncert młodzieży ukraińskiej

28 kwietnia w Sali M-GOK odbył się koncert młodzieży ukraińskiej. Wraz z uczniami ze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasieniu mogliśmy podziwiać umiejętności naszych kolegów i koleżanek z Ukrainy. Goście zaprezentowali nam nie tylko śpiewy i tańce, ale także tradycyjne ukraińskie stroje. Możliwość zapoznania się z kulturą innego kraju wzbudziła w naszych uczniach entuzjazm, a występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.


27 kwietnia 2017r. -  Sprzątanie Parku

Uczniowie naszego gimnazjum szanują przyrodę, więc kiedy nadarzyła się okazja do pomocy w sprzątaniu, wszyscy chętnie zabrali się do działania. Podzieleni na kilka grup, zaopatrzeni w grabie, wyruszyliśmy do jasieńskiego parku, aby pomóc w grabieniu liści. Większość uczniów dała z siebie wszystko, a efekty naszej pracy można podziwiać w lokalnym parku.


Konkurs „Potyczki z językiem polskim”

Poznawanie świata opiera się na komunikacji językowej. Język jest podstawowym budulcem myśli, mowy, piśmiennictwa, jest narzędziem niezbędnym w obcowaniu z innymi ludźmi. Celem konkursu było ukazanie stylistycznego bogactwa współczesnej polszczyzny oraz zachęcenie do posługiwania się poprawną polszczyzną na co dzień. Przede wszystkim jednak była to wspaniała zabawa słowem. Swoje umiejętności sprawnego posługiwania się językiem polskim sprawdzali uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Językowego, który odbył się 3 marca 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku. Wzięli w nim udział uczniowie Gimnazjów z Bobrowic, Brodów, Jasienia, Nowogrodu Bobrzańskiego, Tuplic, Gimnazjum nr 1 w Lubsku oraz uczniowie klas pierwszych technikum ZST w Lubsku.

 Przedstawiciele  Gimnazjum im. M. Skłodowskiej – Curie w osobach: Jakub Weran z kl. III B i Julia Stachowiak z kl. III B  godnie reprezentowali naszą szkołę i otrzymali Certyfikaty Miłośnika Języka Polskiego.


Kolejny numer „Gimzetki” !!!

Piąty numer „Gimzetki” - naszej szkolnej gazetki, tym razem przygotowany przez klasę 1a dostępny jest w pliku: gimzetka1a.pdf kliknij...
Opiekun SU: Magdalena Bizukojć


24 kwietnia - Europejski Dzień Śniadania

Śniadanie to dawka pozytywnej energii na cały dzień - zwłaszcza wtedy, gdy przed nami dzień wypełniony pracą lub nauką. Mózg zużywa około 25% dostarczanej organizmowi energii, więc w czasie wzmożonego wysiłku umysłowego nie wolno pomijać śniadań! Pyszne i zdrowe śniadanie to dawka pozytywnej energii na wiele godzin spędzonych poza domem.
24 kwietnia obchodzony jest Europejski Dzień Śniadania, który organizowany jest pod hasłem "Znajdź czas na śniadanie" i właśnie z tej okazji  w poniedziałek o 1035 i 1230zapraszamy wszystkich chętnych uczniów, nauczycieli i pracowników Gimnazjum do wyjścia na trawnik znajdujący się przed szkołą i zjedzenia wspólnie śniadania. SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Wszystkich chętnych do udziału w naszej akcji prosimy o przyniesienie własnego prowiantu i kocyków ;)


Festiwal Piosenki Pro Arte

22 kwietnia br. (sobota) w Żarskim Domu Kultury odbył się przegląd powiatowy Lubuskiego Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki. Nie zabrakło na nim obecności uczniów naszego gimnazjum: Julii Falkiewicz i Szymona Grochowskiego. Po przesłuchaniu prawie 60 uczestników, jury postanowiło przyznać nominację do finału wojewódzkiego Julii Falkiewicz. Odbędzie się on 15 maja br. w Nowej Soli. Gratulujemy!
Autor: Szymon Grochowski


19-21 kwietnia 2017r. - EGZAMINY GIMNAZJALNE

19 i 20 kwietnia o godz. 9.00 (zbiórka o 8.30) w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się egzamin gimnazjalny z części humanistycznej (historia + wos, j. polski) oraz matematyczno-przyrodniczej (część przyrodnicza, matematyka), natomiast 21 kwietnia w klasach egzamin z języka obcego (j. niemieckiego oraz j. angielskiego). 


16-17 kwietnia 2017r. - Święta Wielkanocne

Zdrowych, pogodnych Świat Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz Wesołego Alleluja!


11 kwietnia 2017r. - Szkolny Etap Ogólnopolskiego Turnieju BRD

W tym dniu odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas rywalizując zarówno zespołowo jak i indywidualnie. Organizatorem był p. Leszek Potas oraz p. T. Wawrzyniak. Zwycięzcami turnieju  został zespół z klasy 2c w składzie: Hubert Magdziarz, Jakub Stodolski, Przemysław Pachała.
Najlepszym zawodnikiem okazał się Hubert Magdziarz z 2c. Najlepszy wynik z testu uzyskał: Monika Zielińska z klasy 2b, a tor przeszkód z najmniejszą ilością błędów pokonał Bartosz Koc z 3c. Gratulujemy! 
Drużyna złożona z najlepszych zawodników turnieju w składzie: Hubert Magdziarz, Tomasz Dynowski oraz Hubert Jarosz reprezentować będzie naszą szkołę w zawodach powiatowych, które odbędą się 28 kwietnia 2017r. w Żarach. Mamy nadzieję, że awansują do etapu wojewódzkiego. Życzymy im powodzenia. Wyniki w pliku: wynbrd17szk. 
Autor: Leszek Potas


Wiosenny Turniej piłki nożnej dziewcząt

.Dnia 11.04.2017r. odbył się Wiosenny Turniej piłki nożnej dziewcząt. Gościliśmy szkoły: Zespół Szkół Technicznych, Gimnazjum im. Królowej Jadwigi oraz dwa zespoły z naszej szkoły. Wyniki Turnieju:
I miejsce - Gimnazjum im. Królowej Jadwigi 
II miejsce - Gimnazjum z Jasienia (1 drużyna)
III miejsce - Zespół Szkół Technicznych 
IV miejsce - Gimnazjum w Jasieniu (2 drużyna)
Gratulujemy!


Koncert filharmonii

W środę 11 kwietnia 2017r. gościli u nas muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego. Ich występ dotyczył muzyki Orientu. Artyści przedstawili wiele różnych odmian azjatyckiej muzyki. Grano zarówno tradycyjne utwory, jak i współczesne hity inspirowane wschodnimi brzmieniami. Występ został przyjęty bardzo ciepło i muzycy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Autor: Jakub Weran


Gimnazjada 2017

W dniu 10.04.2017r. w Lubsku odbyły się półfinały Powiatowych Zawodów w Piłce Nożnej Chłopców w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży. Wzięły w nim udział 4 zespoły: Gimnazjum nr 1  Lubsko, Gimnazjum z Brodów, Gimnazjum z Tuplic i Gimnazjum z Jasienia. Grano systemem „każdy z każdym”. Czas gry 2x12min.
       
Tuplice – Brody 2:6
        Jasień – Lubsko nr 1       4:2
   (br. Perczyński K.-3, Tereszkiewicz J-1)
        Jasień – Tuplice     7:2
    (br.  Tereszkiewicz J.-1, Siwak B.-2, Szaflik M.-3, Maćko J.-1)
       
Brody – Lubsko nr 1     1:1
        Brody – Jasień      2:3  
(br. Tereszkiewicz J.-1, Szaflik M.-2)
       
Tuplice – Lubsko nr 1       1:4
                     Tabela końcowa:
1. Jasień                     3          9pkt.   14-6
2.
Brody                      3          4pkt.    9-6
3. Lubsko                    3          4pkt     7-6
4. Tuplice                    3          0pkt   5-17
Awans do finału powiatowego uzyskał zwycięzca turnieju, czyli Gimnazjum z Jasienia.
Skład naszego gimnazjum: Pachała P.,Tereszkiewicz J., Siwak B., Maćko J., Perczyński K., Szaflik M., Dynowski T., Krewko J., Studziński M.
Autor: Dariusz Silczak


Regionalne Mistrzostwa Matematyczne

7 kwietnia, w piątek w ZSOiE w Lubsku odbyły się Regionalne Mistrzostwa Matematyczne szkół gimnazjalnych i szkół średnich. Nasze gimnazjum reprezentowali: Jakub Weran, Seweryn Jutkiewicz, Julia Stachowiak, Julia Falkiewicz, Dawid Guszpit i Tomasz Sierko. Uczniowie musieli zmierzyć się z bardzo trudnymi zadaniami matematycznymi, które przysporzyły bólu głowy nawet naszym nauczycielom. W trakcie trwania konkursu mogli też zwiedzać tamtejszą szkołę oraz wziąć udział w wykładzie prowadzonym przez wykładowcę z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Uczniowie z Lubska uraczyli też gości ciekawymi występami artystycznymi, między innymi fantastycznym coverem utworu "Enter Sandman" Metallici.
Autor: Jakub Weran


CZYTANIE WARTE ZACHODU IV

Konkurs dla uczniów gimnazjów województwa lubuskiego. W finale wzięło udział 32 uczniów. Nasze uczennice spisały się na medal. Julia Stachowiak uzyskała 39 punktów na 40 możliwych i zajęła II miejsce oraz jest LAUREATKĄ konkursu „CZYTANIE WARTE ZACHODU IV”.  Julia w roku 2016 również była LAUREATKĄ tegoż konkursu. Paulina Salamońska uzyskała 34 punkty na 40 możliwych i jest LAUREATKĄ konkursu „CZYTANIE WARTE ZACHODU IV”. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród finalistom i laureatom nastąpi 22 maja br. o godz. 11.00 w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie Wlkp., ul. Łokietka 23.
Gratulujemy: M. Rudzińska i M. Sabik


ZŁOTA ŻABA

8 kwietnia 2017 r. w siedzibie organizatorów Konkursu- EKOS Fundacja Edukacji Społecznej w Swarzędzu odbyła się uroczystość, podczas której ogłoszono wyniki tegorocznego Konkursu.

 W drugim etapie Konkursu:– „Złota Żaba” z języka polskiego i literatury brało udział 136 gimnazjalistów. Przedstawiciel naszego Gimnazjum-Jakub Weran z kl. III B zajął 35 miejsce, uzyskując wynik: 229,5 pkt.- 77%. Serdecznie gratuluję tak wysokiego wyniku.


12 rocznica śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia 2017 roku - Ojcze Święty Janie Pawle II - Pamiętamy - tak modliły się dzieci i gimnazjaliści w 12 rocznicę śmierci naszego Papieża Rodaka. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.


Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

2 kwietnia każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem wzięli udział w 3 Happeningu zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Lubsku. Autyzm w chwili obecnej jest najczęściej występującym zaburzeniem rozwojowym, a dzieci nim dotkniętych przybywa w zastraszającym tempie.


Miniolimpiada BIO-POL w Żarach

We wtorek 28 marca odbyła się w Żarach powiatowa Miniolimpiada BIO-POL. W jej trakcie trzeba było wykazać się umiejętnością rozpoznawania gatunków roślin, znajomością etapów ich rozwoju, a także wiedzą na temat budowy tych organizmów. W konkursie tym wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Julia Pazdan, Jakub Weran oraz Szymon Grochowski. Po ciężkich zmaganiach z testem, jury wyłoniło zwycięzców. Każdy uczestnik otrzymał drobne upominki, jednak zdobywcą II miejsca został Szymon Grochowski z klasy 2c. Gratulujemy!


REKOLEKCJE  SZKOLNE

Od 26 marca do 29 marca odbywały się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne w którychbrała udział młodzież gimnazjalna. Prowadzone były przez Ojców Salwatorianów z Bagna. Ks. Jerzego Morawskiego i ks. Andrzeja Urskiego. Myślą przewodnią była miłość Boga do człowieka. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.


 27 - 29 marca 2017 - REKOLEKCJE  SZKOLNE

W środę 29 marca nauczyciele proponują zajęcia oraz konsultacje dla naszych uczniów. 
Plan zajęć znajduje się w pliku:
 Zajęcia w dniach rekolekcji.   


Odjazdy autobusów bez zmian.


Droga Krzyżowa

Dnia 24 marca 2017 roku uczniowie gimnazjum przedstawili w kościele  historię Jezusa pt. " Gdybyś cofnął się 2000 lat"- czyli Droga Krzyżowa.
Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.
 


Dzień Wiosny

21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wiosny. Uczniowie brali udział w wielu zajęciach oferowanych przez naszych nauczycieli. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.
 


 

 

Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej

15 marca br. w Lubskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły: Julia Falkiewicz i Szymon Grochowski, którzy rywalizowali z osiemnastoma innymi osobami. Po ciężkich zmaganiach jury wyłoniło laureatów. Julia Falkiewicz zdobyła I miejsce, a Szymon Grochowski - nagrodę specjalną dyrektora Lubskiego Domu Kultury. Gratulujemy!
Autor: Szymon Grochowski


Sukces w Konkursie Statystycznym

Już po raz drugi uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję pochwalić się umiejętnościami statystycznymi. W trzeciej polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych nasze uczennice: Julia Pazdan, Małgorzata Buda i Wiktoria Gawłowicz zajęły III miejsce. Tegoroczny konkurs dotyczył historii Polski. Oczywiście, należało zająć się wybranym zagadnieniem lub okresem z naszej historii.
Dziewczyny zainteresował okres XX lecia międzywojennego. 11 listopada 1918 roku Polska wróciła na polityczną mapę świata. 123 lata życia Polaków pod zaborami odcisnęły swe piętno i na ludziach i na gospodarce.  Czy społeczeństwo, tak zróżnicowane pod względem narodowościowym, językowym, kulturowym,  było gotowe na odpowiedzialność jaką wiązała ze sobą wolność? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwały analizując setki danych statystycznych. Nie była to praca łatwa, lecz ich sukces świadczy o tym, że się opłaciła. Gratulujemy!
Autor: Lucyna Łuczak


"Góra Grosza 2016/17"

Oto wyniki akcji "Góra grosza:
I miejsce - klasa 3c (6,86 kg)
II miejsce - klasa 2c (5,98 kg)
III miejsce - klasa 3b (4,82 kg)
IV miejsce - klasa 2b (2,86 kg)
V miejsce - klasa 1c (2,72 kg)
VI miejsce - klasa 3a (1,92 kg)
VII miejsce - klasa 2a (1,44 kg)
VIII miejsce - klasa 1a (1,14 kg)
Klasa 1b nie zebrała ani jednego grosza.
Razem zebraliśmy 27,74 kg to jest 386,80zł.

SU gratuluje i dziękuje za udział w akcji.


Ćwiczenia stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl

W dniu 18-19 marca 2017 r. na terenie naszego miasta odbyły się ćwiczenia stowarzyszenia Proobronnego ObronaNarodowa.pl. W tych dniach na terenie Jasienia mogliśmy zaobserwować przemieszczające się grupy pro obronne biorące udział w ćwiczeniu. Uczniowie naszego gimnazjum również brali udział w tych zajęciach najpierw jako pozoranci (jeńcy), a następnie jako dywersanci szkolili swoje umiejętności obronne w lesie i na patrolach.


17 marca - Konkurs matematyczny KANGUR

16 marca 2017r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". Udział w konkursie wzięło 16 uczniów z klas I-III naszej szkoły. Każdy uczestnik Konkursu otrzymał układankę-breloczek „Magiczny sześcian”.
"Kangur", to międzynarodowy konkurs matematyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest w sześciu kategoriach. W Kangurze bierze udział około 60 krajów. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów.
Szkolny organizator konkursu:
Leszek Potas


XI Turniej o Puchar Starosty Żarskiego i Wójta Gminy Lipinki Łużyckie

Dnia 10.03.2017r. w Lipinkach Łużyckich odbył się XI Turniej o Puchar Starosty Żarskiego i Wójta Gminy Lipinki Łużyckie. Wzięło w nim udział 12 zespołów: Lipinki Łużyckie I, Trzebiel, Lubsko, Gimnazjum Społeczne Żary, Brody, Tuplice, Gimnazjum Katolickie  Żary, Łęknica, Bieniów, Gimnazjum nr 4 Żary, Gimnazjum Lipinki Łużyckie II  i nasze gimnazjum. Drużyny  zostały podzielone na cztery grupy po 3 zespoły w każdej. Czas gry 1x10min.
Nasze gimnazjum zostało sklasyfikowane na 5 miejscu, zwycięzcą okazali się gospodarze, czyli Gimnazjum w Lipinkach Łużyckich I, które w finale pokonało Gimnazjum Katolickie 2:0.
Skład naszego zespołu: Maćko J., Tereszkiewicz J., Perczyński K., Szaflik M., Sajdak D., Zielonka K.
Autor: Dariusz Silczak


Debata uczniowska

8 marca oprócz Dnia Kobiet w naszej szkole miało miejsce jeszcze jedno ciekawe wydarzenie. Debata uczniowska. Tematem tej debaty były normy społeczne, jak ich przestrzegać i jak zachęcić ludzi do ich przestrzegania. Po dwugodzinnym posiedzeniu uczniowie przedyskutowali wiele ważnych spraw oraz wyciągnęli sporo wniosków. Wszyscy też jednogłośnie orzekli, że takie debaty powinny być częściej organizowane. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.
Autor: Jakub Weran


Dzień Kobiet

8 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet. Wszystkie nauczycielki i uczennice zostały obdarowane uroczymi kwiatkami. Oprócz tego każda klasa organizowała swój własny Dzień Kobiet i na swój sposób dziękowała paniom za to, że z nami są. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.
Autor: Jakub Weran


"Złota Żaba"

4 marca w sobotę Jakub Weran godnie reprezentował naszą szkołę na ogólnopolskim konkursie "Złota Żaba" z języka polskiego, który odbył się w Swarzędzu pod Poznaniem. Jakub przez dwie godziny zmagał się z niezwykle trudnymi zadaniami. Cały czas niecierpliwie czekamy na wyniki.
Autor: Jakub Weran


Konkurs recytatorski

Dnia 27.02.2017r. odbył się szkolny konkurs recytatorski, w którym wzięło udział 14 uczniów. Do Środowiskowego Konkursu przeszło 5 uczniów. Wszyscy biorący udział w konkursie zaprezentowali się bardzo dobrze. Nasi uczniowie zdobyli następujące lokaty: Julia Pazdan-I miejsce, Patryk Kosiński-II miejsce, Paulina Czaplińska-III miejsce. Wymienione osoby będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 14 marca 2017r.
Autor: Julia Pazdan


„CZYTANIE WARTE ZACHODU”

Dnia 21 lutego 2017 r. odbył się konkurs „Czytanie warte zachodu”. Do konkursu przystąpiło 15 Uczniów naszego gimnazjum. Konkurs jest przeprowadzany pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Celem Konkursu jest: propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej, ujawnianie talentów i rozwijanie zainteresowań humanistycznych młodych Lubuszan, promowanie polskiej literatury współczesnej oraz twórczości Adama Mickiewicza, motywowanie młodzieży do poznawania polskiej kultury, historii i przyrody. Do II etapu, który odbędzie się 15 marca 2017 roku w Gorzowie Wlkp., zakwalifikowali się: Paulina Salamońska z klasy III C, Julia Stachowiak z klasy III B, Julia Pazdan z klasy III C
Autor: Marzena Rudzińska


Walentynki

14 lutego we wtorek nasza szkoła obchodziła walentynki. Uczniowie zakładali czerwone ubrania (wiadomo - czerwony to kolor miłości) i wysyłali sobie nawzajem pocztą walentynkową walentynki. Świetny nastrój wzmacniała puszczana w czasie przerw muzyka.
Autor: Jakub Weran


Profilaktyka uzależnień

Dnia 24 stycznia 2017r. w GOK-u gościliśmy artystę Gabriela Fleszara. Piosenkarz w ramach projektu „Profilaktyka uzależnień” opowiadał naszym uczniom różne historie z poszczególnych etapów swojego życia, w których ocierał się o przeróżne używki poczynając od papierosów kończąc na narkotykach, lub o ludzi cierpiących na dany nałóg. W przerwach pomiędzy opowiadaniem, Pan Gabriel zachwycał nas swoim talentem muzycznym, grając na gitarze i śpiewając nawiązujące do tematu piosenki. Występ został nagrodzony gromkimi brawami i dał wszystkim obecnym sporo do myślenia.
Autor: Jakub Weran


Turniej Noworoczny Piłki Halowej Chłopców

Dnia 23 stycznia 2017r. odbył się w naszej szkole XIII Noworoczny Turniej Piłki Halowej Chłopców o Puchar Rady Rodziców Gimnazjum w Jasieniu. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn: Gimnazjum Lipinki Łużyckie, Gimnazjum Gubin, Gimnazjum Jasień I, Gimnazjum Jasień II, Gimnazjum Tuplice, Gimnazjum Katolickie Żary.  Rozlosowano  dwie grupy po  3 zespoły w każdej.  W grupie grano systemem  „każdy z każdym”, czas gry 1 x 10 min. Zwycięzcą turnieju została drużyna Gimnazjum Katolickie Żary, drugie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum Jasień II w składzie: Jabłonka D.,  Tereszkiewicz J., Studziński M., Sajdak D., Siwak B., Dynowski T., a trzecie Gimnazjum Lipinki Łużyckie. „Królem strzelców” turnieju został zawodnik z gimnazjum w Lipinkach Łużyckich  zdobywając 5 bramek. Najlepszym bramkarzem wybrano bramkarza z Żar. Na koniec drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Szczegóły w pliku: noworoczny17.doc. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.
Autor: Dariusz Silczak


Powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt

W piątek 20.01.2017r. w Lubsku odbyły się Powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt. W turnieju wzięło udział 5 zespołów: Gimnazjum  z Lubska, Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży z Lubska, Gimnazjum z Żar, Gimnazjum z Grabika oraz Gimnazjum z Jasienia.
Wyniki spotkań:
G. Jasień – G. Niepubliczne Lubsko  0:2  (13-25, 16-25)

G. Jasień -  G. Grabik   2:0  (25-18, 25-22)
G. Lubsko – G. Niepubliczne Lubsko  0:2
G. Niepubliczne Lubsko – G. Żary  1:2
G. Lubsko – G. Żary  0:2
Klasyfikacja końcowa:
1.Żary
2.Niepubliczne Lubsko
3.Lubsko
4.Jasień
5.Grabik

Reprezentacja naszego gimnazjum:
Banecka K., Sługocka K., Biernacka A., Gawłowicz W., Krzywiecka O., Golarowska A., Sierachan O., Dymek N., Romanowicz S., Makuch O.
Autor: Dariusz Silczak


KONKURS „MOJA SZKOŁA ŻYCIA – O EDUKACJI PODCZAS ZESŁANIA”

Celem VI edycji konkursu było ukazanie, że mimo trudnych warunków na zesłaniu, przebywające tam dzieci i młodzież, uczyły się. Zadaniem uczniów szkół gimnazjalnych było napisanie, na podstawie zebranych informacji (np. literatura, wywiad, dokumenty itp.), opowiadania z elementami opisu przeżyć wewnętrznych.
Do konkursu przystąpiło 9 Uczniów: K. Piątkowski, H. Magdziarz,  J. Weran,  J. Stachowiak, J. Falkiewicz, S. Antończyk, J. Maćko, S. Grochowski.
W tegorocznej edycji wzięło udział 217 uczniów z 36 szkół, niestety żaden z jasieńskich gimnazjalistów nie otrzymał wyróżnienia.
Marzena Rudzińska


Zbiórka karmy dla psów i kotów

W naszej szkole odbyła się zbiórka karmy dla psów i kotów. Uczniowie chętnie zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom. Każdemu z nas spodobała się ta inicjatywa i planujemy powtórzyć akcję w nowym półroczu. Mamy nadzieję, że ilość przyniesionej karmy będzie się systematycznie zwiększać, a społeczność szkolna włoży jeszcze więcej serca w pomoc dla naszych czworonożnych przyjaciół.


Kolejny numer „Gimzetki” !!!

Czwarty numer „Gimzetki” - naszej szkolnej gazetki, tym razem przygotowany przez klasę 2c dostępny jest w pliku: gimzetka2c.pdf kliknij...
Opiekun SU: Magdalena Bizukojć


"Dziady cz. II"

Dnia 18.01.17r uczniowie naszej szkoły wybrali się na spektakl teatralny pt. "Dziady cz. II " który odbył się w Lubskim Domu Kultury. Uczniom bardzo się podobało i nabrali chęci do częstszych wizyt w teatrze.


XXVII Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych

10.01.2017r. w Lubskim Domu Kultury odbył się XXVII Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych. W Konkursie uczestniczyli uczniowie koła teatralnego z naszej szkoły. Młodzi aktorzy (bo tylko uczniowie klas pierwszych) przedstawili Jasełka pt. "Bo to co nas spotyka, przychodzi spoza nas" i otrzymali od jury wyróżnienie za grę aktorską. Życzę im dalszych sukcesów, bo kolejne spotkania teatrów szkolnych przed nimi.
Autor: Małgorzata Sabik


Orszak Trzech Króli pod hasłem "Idźcie i głoście Pokój i Dobro"

W dniu 6 stycznia 2017 r po raz pierwszy w Jasieniu odbył się Orszak Trzech Króli pod hasłem "Idźcie i głoście Pokój i Dobro". Brali w nim udział również uczniowie z naszego Gimnazjum odgrywając ważne role:

Maryja - Marcelina Skrzypa

Józef - Czarek Wawrzynkiewicz

Pastuszek - Marcin Adoliński

Aniłowie - Julia Falkiewicz

               Sabina Antończyk

               Marcelina Kowalczyk

               Paulina Czaplińska

Flagi orszakowe nieśli:

   Karol Szymczak

   Dominik Majdziak

   Kuba Szulc

   Maciek Zaborowski

 Choć było bardzo zimno jednak nasze serca były bardzo gorące. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.


Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

Piękna jest radość w Święta,
Ciepłe są myśli o bliskich,
Niech pokój, miłość i szczęście
Otoczy dzisiaj nas wszystkich.


98 rocznicy Powstania Wielkopolskiego

Dnia 27 XII 2016 r. Grupa "Szaruga" uczestniczyła w 98 rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Byli wśród nich uczniowie naszego Gimnazjum: Marcin Adoliński, Krystian Piątkowski i Hubert Magdziarz, ktorzy z wielkim zaangażowaniem i pasją odgrywali powierzone im zadania.


Wigilia Miejska

W dniu 20. grudnia, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jasieniu odbyła się wigilia miejska. Najpierw mogliśmy obejrzeć tam występy jasełkowe dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasieniu, potem przystąpiliśmy do dzielenia się opłatkiem oraz słuchania występów wokalnych pozostałych ,,artystów”. W międzyczasie mieliśmy możliwość skosztowania wielu smacznych potraw i słodyczy.
Autor: Szymon Grochowski


Kolejny numer „Gimzetki” !!!

Trzeci numer „Gimzetki” - naszej szkolnej gazetki, przygotowany przez klasę 3a dostępny jest w pliku: gimzetka3a.pdf kliknij...
Opiekun SU: Magdalena Bizukojć


Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

W dniu 15 grudnia w Żarach, w Państwowej Szkole Muzycznej, odbył się Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Uczeń naszego gimnazjum, Szymon Grochowski, zdobył na nim wyróżnienie i równocześnie został zaproszony na uroczysty koncert laureatów i wyróżnionych, który został przeprowadzony w sobotę 17 grudnia, podczas Żarskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Mimo niesprzyjającej pogody, wszyscy dobrze się bawili.
Autor: Szymon Grochowski


Rejonowy konkurs na "Szopkę bożonarodzeniową"

Dnia 14 grudnia 2016 uczeń gimnazjum w Jasieniu Marcin Adoliński z klasy I a wraz z opiekunem panem Mirosławem Zychem uczestniczył w podsumowaniu rejonowego konkursu na "Szopkę bożonarodzeniową".
Uroczysta akademia odbyła się w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubsku. W kategorii gimnazja i licea Marcin zajął I miejsce.


Finał Wojewódzki Gimnazjady w tenisie stołowym

Dnia  14. 12.2016 w Drzonkowie odbył się Finał Wojewódzki Gimnazjady w tenisie stołowym. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: K.Sługocka, O.Krzywiecka i K.Banecka  zajęła a V miejsce. Nasza szkoła  pierwszy  raz odniosła taki sukces awansując do finału wojewódzkiego. To historyczne wydarzenie.


Półfinały wojewódzkie w tenisie stołowym

Dnia 12.12.2016r w Otyniu odbyły się półfinały wojewódzkie w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały dwa  zespoły – dziewczęta w składzie: K.Sługocka, O.Krzywiecka i K.Banecka oraz chłopcy: K.Słomkowski, K.Zielonka oraz J.Kocór.
Dziewczęta wypadły bardzo dobrze przegrywając tylko z gospodarzem turnieju i zajęły II miejsce awansując do finałów wojewódzkich.
Chłopcom poszło trochę gorzej i ostatecznie uplasowali się na V miejscu.


"Nocowanie w szkole"

W nocy z 10 na 11 grudnia w naszym gimnazjum klasa 3B zorganizowała nocowanie w szkole. Oczywiście nocowanie należy dać w cudzysłów, ponieważ żaden z uczniów nawet nie myślał o spaniu.
Trzecioklasiści przygotowali dla siebie wiele atrakcji, aby nikt się nie nudził. Tak więc było oglądanie horrorów, emocjonujące rozgrywki piłki nożnej na sali, leming, granie w karty oraz wiele więcej! Nauczyciele (K. Łuczak i M. Rudzińska) wczuli się w panującą tam atmosferę i bawili się równie dobrze, co gimnazjaliści. Na zgłodniałych czekała przepyszna pizza. Zabawa skończyła się w sobotę o 7 rano, kiedy to nasi uczniowie po dokładnym posprzątaniu, rozjechali się w dobrych humorach do domów. Po co komu sen, gdy można się bawić?


Las w prozie i poezji

W dniu 9 grudnia w Lubskim Domu Kultury odbył się finał konkursu recytatorskiego pod hasłem ,,Las w prozie i poezji”. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły: Julia Pazdan i Szymon Grochowski. Niestety, żadnemu z nich nie udało się zwyciężyć ze względu na dużą konkurencję ze strony innych szkół. Mimo to, każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrody pocieszenia. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.
Autor: Szymon Grochowski


 ZEBRANIA RODZICÓW 14 GRUDNIA 2016r. (środa) godz. 16.30

* Informacje o przewidywanych ocenach semestralnych z przedmiotów;

* Zagrożenia uczniów oceną niedostateczną na I semestr;

* Sprawy klasowe;


Kangur Matematyczny 2017

Wszystkich miłośników matematyki zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "KANGUR". Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Leszek Potas, u którego można dokonać zapisu wpłacając wpisowe, które w tym roku szkolnym wynosi 9zł do 13 stycznia 2017roku. Szczegóły na plakacie obok, kliknij...
"Kangur", to międzynarodowy konkurs matematyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest w sześciu kategoriach. Pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji na corocznych spotkaniach organizacji „Kangur bez granic”. W Kangurze bierze udział około 60 krajów. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Uczestnicy na całym świecie rozwiązują te same zadania tego samego dnia.
 Autor: Leszek Potas


Wycieczka Mikołajkowa klas 2 do Centrum Przyrodniczego

W czwartek 08.12.2016r. klasy drugie pod opieką p. Leszka Potasa oraz p. Ireny Pawlak, wybrały się z okazji Mikołajek na wycieczkę do Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze. Zobaczyli prezentację jak „Morza i oceany kształtują pogodę” oraz pomagali w doświadczeniach na temat siły Coriolisa. Następnie każdy mógł pobawić się nauką i zdobyć trochę wiedzy w Sali doświadczeń. Po posiłku w MCDonald’s obejrzeli film w planetarium Keplera pt. ”Tajemnice ciemnej materii”. Wszyscy byli zachwyceni i chętnie chcieliby to powtórzyć. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.
Autorzy: Julia Falkiewicz, Sabina Antończyk kl.2C


Wycieczka klasy 3a i c do kina

W tym roku Mikołaj dla uczniów klasy 3a i 3c był bardzo ofiarny i zafundował im wycieczkę do kina do Zielonej Góry. Byliśmy na filmie „Fantastyczne zwierzęta”. Po obejrzeniu mieliśmy czas dla siebie. Ten dzień spędziliśmy bardzo miło.


Wizyta Mikołaja w naszej szkole

Dziś w naszej szkole odwiedził nas nasz przyjaciel Święty Mikołaj. Każdemu uczniowi z każdej klasy rozdał drobny upominek, ale dawał je pod warunkiem, że byli grzeczni i dobrze się uczyli. Chętni uczniowie opowiadali wierszyki i śpiewali wesołe piosenki. Śmiechom podczas robienia zdjęć i rozdawania czekoladowych mikołai nie było końca. Nie możemy się doczekać kolejnego roku oraz kolejnych upominków. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.


IX Turniej Mikołajkowy w piłce halowej

Dnia 6.12.2016r odbył się w naszej szkole IX Turniej Mikołajkowy w piłce halowej. Wzięło w nim udział 5- sześcioosobowych zespołów. Każdy zespół składał się z 2 uczniów klas pierwszych, 2 uczniów klas drugich, 2 uczniów klas trzecich (musiała grać również jedna dziewczyna). Grano systemem „każdy z każdym”. Czas gry 1x8min.
Drużyna zwycięska FC Pierogi wystąpiła w składzie: Tereszkiewicz J., Sajdak D., Pachała P., Szaflik M., Krewko J., Golarowska A. Po zakończeniu turnieju uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Organizatorami turnieju byli nauczyciele w-f : D.Silczak i T.Wawrzyniak. Szczegóły w pliku: tur_mik16.doc.
Autor: Dariusz Silczak


Sesja Językowa w Brodach

''W świecie komunikacji - powiedz to bez słów" taki tytuł nosiła XIII Międzygimnazjalna Sesja Językowa w Brodach w której brały udział uczennice klasy 3c: J. Pazdan, P. Salomońska, S. Romanowicz. Dziewczęta przygotowywały prezentacje multimedialną przedstawiającą język migowy i elementy mowy ciała tak ważne w autoprezentacji. Sesja odbyła się w przyjaznej atmosferze za co dziękujemy organizatorom.


Wycieczka na pokazy fizyko-chemiczne w Żarach

Uczniowie klas trzecich wybrali się z wizytą do Żar na pokazy fizyko-chemiczne przygotowane przez Zespół Szkół Budowlanych.


1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS. Getting to zero (Dążymy do Zera) to temat tegorocznego Światowego Dnia AIDS wybrany przez Światową Kampanię AIDS (Word AIDS Campaign). Od dwóch lat prowadzona jest również akcja, która ma na celu upowszechnienie „Czerwonej kokardki’ - symbolu solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi. Uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty, które przyozdobiły korytarze naszej szkoły.


Andrzejki

30 listopada w naszej szkole, odbyły się Andrzejki. Bawiliśmy się doskonale, nauczyciele i uczniowie brali udział w wróżbach przygotowanych przez SU. Będziemy miło wspominać tegoroczne Andrzejki. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.


Drugi numer „Gimzetki” !!!

Drugi numer „Gimzetki” - naszej szkolnej gazetki, przygotowany przez klasę 3b dostępny jest w pliku: gimzetka3b.pdf kliknij...
Opiekun SU: Magdalena Bizukojć


MIĘDZYKLASOWY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS DRUGICH

25 listopada 2016 r. uczniowie klas drugich mogli zmierzyć swoje siły w konkursie matematycznym, którego hasłem były w tym roku słowa Galileusza: „MATEMATYKA JEST ALFABETEM, ZA POMOCĄ KTÓREGO BÓG OPISAŁ WSZECHŚWIAT”. Uczniowie nie bojący się matematycznych wyzwań rozwiązywali zadania wymagające wytężenia umysłu, artyści malowali lub tworzyli literackie „arcydzieła”, a miłośnicy krzyżówek rozszyfrowali hasło GALILEUSZ ukryte w geometrycznej krzyżówce. Większość uczniów odpowiadała też na pytania z różnych dziedzin matematyki. Emocje trwały do końca konkursu. Po wyrównanej walce zwyciężyła klasa 2b (32 punkty), II miejsce ex aequo klasy 2a i 2c (po 31 punktów). Gratulujemy wszystkim wyników i życzymy równie wybitnych osiągnięć na lekcjach matematyki. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.
Autor: Lucyna Łuczak


Próbne egzaminy gimnazjalne

23 i 24 listopada w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się próbne egzaminy gimnazjalne dla uczniów klas trzecich z części humanistycznej (historia + wos, j. polski) oraz matematyczno-przyrodniczej (część przyrodnicza, matematyka), natomiast 25 listopada w klasach egzamin z języka obcego (j. niemieckiego oraz angielskiego). Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.


Wyjazd do Sądu - wycieczka

W środę 9 listopada  klasa 3 b z wychowawczynią p. M. Rudzińską została zaproszona przez  p. Prezes Sądu Annę Tecław do nowej siedziby instytucji. Uczestniczyliśmy w dwóch  sprawach- pierwsza dotyczyła rozboju, druga- posiadania narkotyków.
Pani Tecław oprowadziła nas po nowej siedzibie sądu, opowiedziała nam również o wielu interesujących sprawach, przybliżyła prawo karne. Uświadomiła, że niektóre nasze czyny mają wpływ na całe nasze życie. Oprócz tego przeprowadziliśmy  godzinę wychowawczą- „wizję lokalną” – obrazującą sprawę sądową. Kilkoro z nas wczuło się w rolę adwokatów, prokuratorów, skazanego, świadków- sprawę prowadziła p. A. Tecław.
W ramach proorientacji zawodowej dowiedzieliśmy się, jakie szkoły należy ukończyć, żeby zostać sędzią, adwokatem czy też prokuratorem. Oczywiście najważniejsza sprawa to nauka, bez niej tak naprawdę niczego nie zdobędziemy.


11 listopada - 98. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Dnia 10 listopada 2016 roku w MGOK- u w Jasieniu odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowała młodzież z klas II Gimnazjum pod kierunkiem swoich wychowawców: p. Ireny Pawlak, p. Piotra Karalusa oraz p. Leszka Potasa. Oprawą muzyczną zajął się pan Mirosław Zych. W środowiskowej uroczystości brali udział zaproszeni Goście, pracownicy i uczniowie Gimnazjum. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.
 


9 listopada - koncert filharmonii

W dniu 9. listopada odbył się w MGOK-u koncert filharmoniczny: Instrumenty smyczkowe.


IV Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej w Lubsku.

W dniu 8 listopada 2016 r. w Lubskim Domu Kultury odbył się IV Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Gimnazjum w Jasieniu reprezentował Szymon Grochowski z klasy II c, który wśród kilkudziesięciu uczestników zdobył specjalne wyróżnienie. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Opiekunem był Mirosław Zych
.


8 listopada - powiatowe zawody w tenisie stołowym

Dnia 08.11.2016 w Olbrachtowie odbyły się powiatowe zawody w tenisie stołowym. Nasi chłopcy i dziewczyny zajęli 2 miejsce w składzie: Klaudia Banecka, Kaja Sługocka, Oliwia Krzywiecka, Jakub Kocór, Kacper Słomkowski i Kacper Zielonka. 
Klasyfikacja końcowa dziewcząt: 
1. NGDM Lubsko
2. Gimnazjum Jasień
3. Gimnazjum Społeczne w Żarach
Klasyfikacja końcowa chłopców: 
1. Gimnazjum Grabik
2. Gimnazjum Jasień
3. Gimnazjum 4 w Żarach


8 listopada - "Dzień Szlafroka"

We wtorek 8 listopada w naszej szkole odbył się "Dzień Szlafroka". Głównym zamysłem było przebranie się w swoje ulubione szlafroki. Każdy kto się przebrał nie był odpytywany na lekcjach. Dzięki tak wielu kolorom było bardzo sympatycznie na szkolnych korytarzach.


27 października - koncert filharmonii

W dniu 27. października odbył się w MGOK-u koncert filharmoniczny autorstwa Lubuskiego Biura Koncertowego, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Tematem przewodnim spotkania były tańce narodowe. Spotkanie okazało się udane. Wszyscy dobrze się bawili.


25 października - chrzest klas I

We wtorek 25 października na ostatnich godzinach lekcyjnych odbył się chrzest klas I. Starsi uczniowie przebrali się za żołnierzy i dali pierwszakom prawdziwy wycisk, wymyślając dla nich najróżniejsze zadania takie jak: zjedzenie jabłka bez użycia rąk, czy obranie i pokrojenie cebuli w minutę. Niegrzeczni uczniowie byli prowadzeni do "żandarmerii", gdzie poddawano ich lekkim zabiegom kosmetycznym. Podczas wykonywania zadań pierwszaki były oceniane przez wyselekcjonowane jury. Ostatecznie wygrała klasa 1a uzyskując 29pkt. Z pewnością wydarzenie to zostanie w pamięci pierwszoklasistów na długi, długi czas. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.


23 października - wyjazd integracyjny klasy 1a

Dnia 23 października odbyło się spotkanie integracyjne klasy 1a wraz z wychowawczynią p. Anną Strugała w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Bunkier” w Świdnicy koło Zielonej Góry.  Zdecydowaliśmy się na niedzielne przedpołudnie, aby mogli nam towarzyszyć również rodzicie i rodzeństwo.
Pogoda dopisała, mogliśmy więc wspólnie z rodzicami skorzystać ze wszystkich atrakcji przygotowanych przez gospodarza ośrodka, pana Eliasza Madeja. Próbowaliśmy naszych sił w strzelaniu z łuku, rzutu piłeczkami do puszek czy w grze w kręgle. Wiele emocji przyniosło także wspinanie się na ścianę bunkra.  Nie obyło się bez pieczonej kiełbaski. Bawiliśmy się świetnie i mamy zamiar powtórzyć ten wyjazd.


Pierwszy numer „Gimzetki” !!!

Z lekkim opóźnieniem, ale jest! Pierwszy numer „Gimzetki” - naszej szkolnej gazetki. „Gimzetka” wydawana będzie w połowie każdego miesiąca. Każdy numer przygotowywany będzie przez inną klasę. Na koniec komisja wybierze najfajniejszą, a punkty dodane zostaną do współzawodnictwa klas. Pierwszy numer przygotowała klasa 3c.
Gazetka do pobrania w pliku: gimzetka3c.pdf kliknij...

Opiekun SU: Magdalena Bizukojć


I miejsce w powiatowym konkursie „Piersi- zdrowie- uroda"

Dn. 21 października w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku odbył się powiatowy konkurs pt. „Piersi- zdrowie- uroda". Nasi uczniowie- Julia Pazdan i Szymon Grochowski zajęli 1 miejsce. W konkursie udział brała młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie konkurowali z 12 szkołami. Konkurs dotyczył profilaktyki raka piersi i był podzielony na dwa etapy: quiz wiedzy oraz prezentacja plakatów. W skład jury wchodzili: Jolanta Dankiewicz- Starostwo Powiatowe Żary, Joanna Kasowska- Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna Żary, Lilianna Kurek- Stowarzyszenie " Amazonek" Żagań.


21 października   Grand-Prix Szkół 2016/17

W piątek 21 października w Domu Kultury w Lubsku odbyły się zawody szachowe Grand-Prix Szkół 2016/17. Nasze gimnazjum z dumą reprezentowali: Jakub Weran, Tomasz Dynowski, Marek Trojanowski, Kacper Maciejewski, Maciej Zaborowski, Maciej Byczko, Cezary Wawrzynkiewicz, Kacper Stefaniak. Grano 7 rund. Każdy zawodnik miał po 15 minut na rundę. Tomasz Dynowski uzyskał znakomity wynik 5,5 pkt, przez co uplasował się na miejscu trzecim! Warto też wspomnieć, że Jakub Weran, Maciej Byczko i Maciej Zaborowski znaleźli się w pierwszej 10. Gratulujemy naszym szachistom wspaniałego wyniku i życzymy im dalszych sukcesów!


20 października - wyjazd do kina klasy 1a i 1b

20 października 2016 r. klasy 1a i 1b wraz z wychowawcami wybrały się do do Zielonej Góry do kina Cinema City. Emocji było dużo, ponieważ obejrzeliśmy film „Osobliwy dom Pani Peregrine.” Głównym bohaterem był Jakub, który przyjechał  na tajemniczą wyspę, by odkryć prawdę o dziwnym domu, w którym mieszkał jego dziadek. Po seansie każdy miał czas wolny na zakupy i konsumpcję. Wyjazd był udany i planujemy go powtórzyć.


Próbny alarm ewakuacyjny

Dzień jak każdy i nagle sygnał alarmowy wyrywa nas z ławek szkolnych. Nieświadomi tego co się dzieje idziemy posłusznie za nauczycielami na plac przed szkołą. Nie widać paniki wśród uczniów, lecz ciekawość sytuacji. Dopiero na zewnątrz zauważamy dym wydobywający się z okien naszej szkoły i sygnał zbliżającej się straży pożarnej. Na szczęście to tylko próbny alarm ewakuacyjny.
Po przyjeździe aż trzech wozów strażackich zobaczyliśmy akcję gaśniczą prowadzoną z pełnym zaangażowaniem strażaków, bo wszystko odbywało się tak, jakby pożar był realnym wydarzeniem. Dzięki tej akcji wiemy już jak powinniśmy się zachować przy ewakuacji szkoły, bo znamy już sygnały i procedury opuszczenia budynku. To była ważna lekcja dotycząca naszego bezpieczeństwa.


13 października   Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W imieniu uczniów przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczali każdemu nauczycielowi w dowód wdzięczności różę z życzeniami dalszych sukcesów w pracy i życiu osobistym. Atmosfera w szkole była bardzo miła. W tym dniu uczniowie starali się nie przeszkadzać na lekcjach, choć ten jeden dzień w roku.  W ogłoszonym konkursie przyznania tytułów nauczycielom,  "Nauczycielem Roku 2016" został wybrany pan Wojciech Juncewicz, natomiast "Nauczycielem Anielska Cierpliwość" pani Elżbieta Michalska. Gratulujemy. 


Wycieczka klasy 3b i 2c do Zielonej Góry

3 października klasy 3b i 2c wraz z p. Marzeną Rudzińską i p. Leszkiem Potasem udały się do kina. Obejrzeliśmy film "Epoka Lodowcowa - Mocne uderzenie", "Bridget Jones 3". Po seansie każdy miał czas na zakupy. Wyjazd był udany i planujemy go powtórzyć.


Spotkanie z Burmistrzem Andrzejem Kamyszkiem

Dnia 30.09.2016r. w MGOK-u odbyło się spotkanie gimnazjalistów z burmistrzem Andrzejem Kamyszkiem.
Podczas spotkania Pan Kamyszek zaapelował do młodzieży o zachowanie czystości w mieście. Uczniowie przedstawili swoje pomysły na zmiany w naszym mieście, między innymi były to: siłownia, kino, miejsce, gdzie gimnazjaliści mogliby wspólnie się spotykać. 
Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.


Dzień Chłopaka

 30 września w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Chłopaka. Wszyscy chłopcy otrzymali słodkie upominki i w tym dniu byli zwolnieni z odpowiedzi. Odbył się również konkurs na najsympatyczniejszego, najprzystojniejszego oraz najzabawniejszego chłopaka w szkole. 
Oto wyniki :
Najsympatyczniejszy: Jakub Maćko z kl. 3b
Najprzystojniejszy: Jakub Tereszkiewicz z kl. 3a
Najzabawniejszy: Przemysław Pachała z kl. 2c.
 Serdecznie Gratulujemy!!!!  Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.


Biwak klasy Ic w Kosarzynie

W dniach 29 i 30 września 2016r. uczniowie klasy 1c pod opieką swojego wychowawcy p. Dariusza Silczaka oraz p. Leszka Potasa przebywali na biwaku klasowym w Kosarzynie. Uczestnicy pływali po jeziorze Borek na rowerach wodnych i kajakach a wieczorem piekli kiełbaski przy ognisku. Wszyscy miło spędzili czas. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.


Sprzątanie Świata

Dnia 22 września 2016r. uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Klasy IIIac wraz z opiekunami udali się posprzątać teren szkoły i przyległą uliczkę przy obwodnicy. Natomiast klasy II wyruszyły do parku i tam posprzątały cały teren ze śmieci, poopróżniali wszystkie kosze i wymietli słonecznik przy ławeczkach. Dzięki takim akcjom podnosimy świadomość wszystkich mieszkańców, że należy dbać o środowisko na co dzień.
Autor: Beata Krzywiecka


Wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
oraz Rzecznika Praw Ucznia

Dnia 21.09.16r. w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Po zaciętej walce zwycięzcą został Mateusz Łączny z klasy 3a przekonując swoją kampanią większą część uczniów. W tym dniu wybraliśmy osobę, która będzie p29 omagała nam w ciężkich sytuacjach i broniła naszych praw, czyli Rzecznika Praw Ucznia. Nasi gimnazjaliści wybrali pana Wojciecha Juncewicza już po raz trzeci. Gratulujemy zwycięzcy!


BIWAK III B

Klasa 3b wraz z wychowawczynią p. Marzeną Rudzińską oraz p. Wojciechem Juncewiczem w dniach 15-16 września 2016 roku była na biwaku w Kosarzynie.

Wyjazd możemy uznać za udany. Pogoda była wspaniała, a ośrodek, w którym mieszkaliśmy, spełnił nasze wymagania w 100%. Większość czasu spędziliśmy nad jeziorem Borek: kąpaliśmy się, wypożyczyliśmy rowery wodne. Wieczór spędziliśmy na podchodach.

Planujemy wkrótce podobny wyjazd. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.

Autor: Julia Stachowiak


Zdjęcia klasowe

12 września 2016r. zostały wykonane zdjęcia klasowe wraz z wychowawcami.
Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.


2 września - "Narodowe Czytanie"

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły czwarty raz brali udział w rekomendowanej przez Prezydenta akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku czytaliśmy „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Wszystkie lekcje w piątek, 2 września, zaczynały się od czytania tej powieści. Klasy, które tego dnia miały siedem godzin, poznały spory fragment utworu! Czy kogoś zachęci to do sięgnięcia po całą powieść?


1 września - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
77 rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 2016 roku na dziedzińcu szkolnym Gimnazjum  im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jasieniu rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Szczególnie ciepło pani dyrektor mgr Bogumiła Gudzowska powitała naszych pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg gimnazjum i rozpoczęli w nim naukę. Zostały im wręczone przez dyrektora i wychowawców klas legitymacje szkolne. W ten sposób stali się oni uczniami naszej szkoły. Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom, aby ten rok szkolny był pełen sukcesów. W szczególności życzenia te dotyczyły trzecioklasistów, którzy w perspektywie mają przed sobą egzamin gimnazjalny.
Po apelu i spotkaniach z wychowawcami wzięliśmy udział w obchodach 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Zdjęcia w dziale Galeria.


Plan lekcji (nowy od 12 września 2016r.) dostępny w pliku: plan_16_17.doc kliknij...

Plan dyżurów nauczycieli dostępny w pliku: dyzury_16_17.xls kliknij...

Plan zebrań z rodzicami dostępny w pliku: zebrania_16_17.doc kliknij...

Roczny plan pracy szkoły 2016/17 dostępny w pliku: plan_pracy_szkoly.xls kliknij...

Plan dydaktyczno-wychowawczy 2016/2017 dostępny w pliku: plan_dydak_wych_16_17.pdf kliknij...

Listy uczniów klas I na rok szkolny 2016/2017 dostępne w pliku: klasyI_2016_2017.docx kliknij...

Grupy artystyczne klas II na rok szkolny 2016/2017 dostępne w pliku: grupyII_2016_2017.docx

Lista podręczników dostępna w pliku: podreczniki2016_17.doc kliknij...
Podręczniki do klasy I i II objęte są dotacją MEN.Archiwum: [2016_17][2015_16] [2014_15] [2013_14] [2012_13]  [2011_12]  [2010_2011]  [2009_10]


[1] [2][3][4]
Created by $zefol
 
Do góry