Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Dnia 24 czerwca 2016r. o godz. 9.00 odbył się w sali gimnastycznej naszej szkoły apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016, na którym zostali nagrodzeni uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce oraz wyróżniający się w szkole. Po uroczystości uczniowie w klasach otrzymali świadectwa od swoich wychowawców.


GIMNAZJALIŚCI CZYTAJĄ

Dnia 23 czerwca  2016 roku członkowie DRKK ponownie brali udział w projekcie „Gimnazjaliści czytają” i tym razem odwiedzili uczniów klasy I A Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jasieniu.
W trakcie czytania pierwszoklasiści pokazywali treść za pomocą zrobionych przez siebie kukiełek. Zarówno gimnazjaliści, jak i pierwszoklasiści bardzo dobrze się bawili.
Autor: Marzena Rudzińska


WYJAZD NA BASEN

Dnia 16 czerwca 2016 roku uczniowie kl. IIB  postanowili trochę się odświeżyć i pojechali na basen w Zielonej Górze. Bawiliśmy się doskonale. Planujemy ponowny wyjazd.
Autor: Marzena Rudzińska


MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

Uczeń kl. III A Hubert Chaszczewski zajął 2 miejsce w konkursie „Bombowa literatura- Mistrz Pięknego Czytania”, natomiast Milena Andrukiewicz w tymże konkursie została wyróżniona.
Autor: Marzena Rudzińska


10.06.2016r.- Akcja czytelnicza pt. „Jak nie czytam jak czytam”

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w akcji, aby uświadomić wszystkim jak ważne jest czytanie. Gimnazjaliści wraz z nauczycielami rozłożyli się na kocach wczytując się w swoją ulubioną książkę. Do naszych gimnazjalistów dołączyli również uczniowie szkoły podstawowej popierając swoim udziałem ten szczytny cel. 
Pomimo czytania książek uczniowie dobrze się bawili i zachęcali
 mieszkańców naszego miasta do naśladowania. Zdjęcia w dziale Galeria.
Autorzy- Natalia Gola i Adrian Kaziów


Wycieczka rowerowa klasy 1c

7 czerwca 2016r. uczniowie klasy 1c  pod opieką rodziców wraz z wychowawcą p. Leszkiem Potasem udali się na wycieczkę rowerową do Zabłocia. Pogoda dopisała. Celem wyjazdu było zainteresowania turystyką rowerową oraz kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku. Po dotarciu do celu wyprawy uczestnicy z apetytem zjedli upieczone kiełbaski oraz przespacerowali się po okolicy. Na koniec ochłodzili się zimnymi lodami.


Gimnazjada 2016 

W dniu 6.06.2016 w Żaganiu odbyły się półfinały wojewódzkie w piłce nożnej dziewcząt. Wzięły w nim udział 4 zespoły. Gimnazjum Jasień, Sława, Żagań i Konotop. Grano systemem ''każdy z każdym''. Wyniki rywalizacji:
Jasień - Konotop 2:0
Jasień - Żagań 6:2
Jasień - Sława 2:3 
Nasze dziewczyny zajęły
II miejsce i awansowały do finału wojewódzkiego.
Skład drużyny: S. Romanowicz, K. Sługocka, W. Gawłowicz, J. Talarska, D. Siwak, K. Czarnecka, J. Stachowiak, M. Zielińska, A. Biernacka, K. Banecka. 
Serdeczne gratulacje dla naszych dziewczynek.


Sprzątanie parku

6 czerwca 2016r. był pracowitym poniedziałkiem dla uczniów naszej szkoły. Wybraliśmy się na sprzątanie naszego pięknego parku miejskiego. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami połączyli miłe z pożytecznym - grabienie liści i wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu. Zdjęcia w dziale Galeria.


Dyskusyjne Kluby Książki oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Zielonej Górze zaprosiły do udziału w XVII Przeglądzie Mistrz Pięknego Czytania „Bombowa literatura – lektura?”

W konkursie brało udział około 300 osób. Z naszego Gimnazjum udział wzięło 15 osób. 4 czerwca 2016 r.  ogłoszono wyniki konkursu.
Wicemistrzem Pięknego Czytania został Hubert Chaszczewski z kl. III A, natomiast Milena Andrukiewicz z klasy III A została wyróżniona.
Opiekun Szkolnego DRKK:  Marzena Rudzińska


KONKURS „ Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY”

Dnia 3 czerwca 2016 roku został rozstrzygnięty konkurs „ Z książką mi do twarzy”. Celem konkursu było:
- propagowanie czytelnictwa wśród  młodzieży,
- promowanie literatury ciekawej, zajmującej, a jednocześnie przekazującej pozytywne wartości,
- możliwość sprawdzenia swoich umiejętności czytania ze zrozumieniem, wyszukiwania i analizowania informacji,
-ćwiczenie różnorodnych sposobów prezentowania indywidualnych zainteresowań,
-wykorzystywanie innowacyjnych narzędzi multimedialnych w nauce i rozrywce,
-zrozumienie siły oddziaływania reklamy;
-
rozbudzanie zainteresowań pięknem naszego języka ojczystego,
-kształcenie wśród uczniów umiejętności ortograficznych,
-zachęcanie uczniów do zdrowej rywalizacji.
         
Konkurs przewidziany był  dla Uczniów Gimnazjum im. M. Skłodowskiej- Curie i składał się z czterech części:
1. Reklama lektury.
2. Świat mojej lektury.
3. Sleeveface- promocja książki.
4. Konkurs ortograficzny.

          Jury po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – 43 pkt. zdobyła klasa III A- nagrodą jest wyjazd do kina,
II miejsce- 42 pkt. zdobyła klasa III C- nagrodą jest 200 zł,
III miejsce- 39 pkt. zdobyła klasa III B- nagrodą jest 100zł.
       
 Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród najlepszym. Gratulujemy Zwycięzcom !!!
Organizatorzy konkursu- J. Stachowiak i M. Rudzińska


2.06.2016r.- Wizyta klasy 3c w jasieńskiej Izbie Pamięci

Tego dnia klasa 3c wraz z wychowawcą Panią Angeliką Szczepańską udali się do Izby Pamięci, aby poznać historię naszego Jasienia oraz posłuchać interesujących opowieści Pana Norberta Piątkowskiego. Zgromadzone tam eksponaty pokazały jak straszne były tamte czasy. Uczniom spodobała się taka żywa lekcja historii. Swoje odwiedziny upamiętnili wpisem do Księgi Odwiedzin.
Autor- Adrian Kaziów


1 czerwca 2016r. - Dzień Sportu

Tego dnia uczniowie naszego gimnazjum aktywnie świętowali Dzień Dziecka, biorąc udział w różnych sportowych konkurencjach tj. rzut jajkiem, przeciąganie liny, rzut piłką lekarską i skoki przez skakankę. Główną atrakcją tego dnia było MINI EURO. Każdy zespół klasowy stał się innym krajem, tym samym kibicując swoim zawodnikom. Pomimo brzydkiej pogody uczniowie spędzili ten czas w bardzo miłej atmosferze. Emocje podczas meczu sięgały zenitu. Po zakończeniu wszystkich konkurencji ogłoszono wyniki. Wśród klas pierwszych wygrała 1c, klas drugich 2b, a trzecich 3b. Na koniec odbył się towarzyski mecz piłki nożnej i siatkowej, pomiędzy nauczycielami i uczniami. W tym roku nauczyciele po raz kolejny pokazali klasę i pokonali swoich podopiecznych. Zdjęcia w dziale Galeria.
Autorzy- Karolina Miedwiecka i Adrian Kaziów


25 maja 2016r. – Wycieczka klas II do Lubskiej Państwowej Straży Pożarnej

Klasy drugie uczęszczające do naszego gimnazjum wybrały się na wycieczkę do Lubskiej Państwowej Straży Pożarnej, aby poznać i zobaczyć na czym polega zawód strażaka, jak wygląda wóz strażacki oraz co trzeba zrobić, żeby zostać strażakiem.Panowie oprowadzili naszych gimnazjalistów po całej remizie i bardzo ciekawie opowiadali.Wszyscy wrócili zadowoleni.


24 maja 2016r. – Spotkanie z Lechem Dyblikiem

Uczniowie gimnazjum mieli zaszczyt spotkać i posłuchać opowieści Lecha Dyblika, który jest polskim aktorem z ciekawą i pouczającą historią swego życia. Przedstawił w sposób atrakcyjny całą swoją egzystencję ostrzegając młodych ludzi przed uzależnieniami. Pan Dyblik, jak to powiedział: „Sam jestem alkoholikiem, pomimo tego, że od 24 lat nie piję, ale dalej czuję się osobą uzależnioną”. Przekaz, który sam głosił jest momentem do zastanowienia się nad swoim dotychczasowym życiem. Jeżeli uważamy, że nie mamy uzależnień to się mylimy. One są obecne, ale ich nie dostrzegamy. Lech Dyblik wniósł wśród młodzieży ziarenko mądrości nad postępowaniem w codziennej egzystencji. Jedna pomyłka może zniszczyć całe nasze plany.
Autor- Adrian Kaziów


16 maja 2016r. – Dzień otwarty w naszym gimnazjum

Tego dnia odwiedzili nas uczniowie klas szóstych z wychowawcami. Oprowadzający składający się z uczniów klas drugich i  trzecich  pokazali im nasze gimnazjum od najlepszej strony. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli prowadzących, pokazali różne zajęcia tj. taneczne, kulinarne, chemiczne, biologiczne oraz sportowe. Nauczyciele języków przedstawili scenki z kultury angielskiej i niemieckiej zachęcając tym samym do nauki. Szóstoklasiści byli pod wrażeniem naszego gimnazjum i w większości gwarantowali swoją obecność od września w pierwszej klasie. Zdjęcia w dziale Galeria.
Autorzy: Karolina Miedwiecka i Adrian Kaziów
Film promocyjny: promo16 kliknij...
Prezentacja o szkole: szkola_prez2016 kliknij...


14 maja 2016r. – Noc Muzeów we Wrocławiu

Uczniowie pod opieką p. Małgorzaty Sabik, p. Katarzyny Łuczak i p. Angeliki Szczepańskiej udali się na wycieczkę do Wrocławia. Przez całą noc zwiedzali rozmaite muzea, tym samym poszerzając swoją wiedzę na temat kultury. Zwiedzili m.in. Muzeum Pana Tadeusza, Poczty Polskiej oraz Architektury. Tej nocy Wrocław „tętnił” życiem, tym samym zachęcając ludzi do zwiedzania. Taka wycieczka to lekcja historii i sztuki w plenerze. Wszystkim gimnazjalistom taka wyprawa bardzo się spodobała, pomimo zmęczenia i poświęcenia wolnej soboty. Zdjęcia w dziale Galeria.
Autorzy: Karolina Miedwiecka i Adrian Kaziów


13 maja 2016r. -  Zawody lekkoatletyczne w Lubsku

Dnia 13.05.2016r. odbyły się zawody z lekkoatletyczne w Lubsku. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Stachowiak, Alicja Biernacka, Wiktoria Gawłowicz, Nikola Rymarowicz, Małgorzata Buda, Karolina Czarnecka oraz Jakub Maćko , Dariusz Jabłonka, Hubert Magdziarz, Jakub Dudzic. Wyniki w pliku: zawody_lek.doc.
Zdjęcia w dziale Galeria.


11 maja 2016r. -  I miejsce w konkursie "Poznajemy ojcowiznę"

Uczniowie naszej szkoły: Hubert Chaszczewski, Nikolas Chojnicki i Emil Rapacz wzięli udział w konkursie organizowanym przez PTTK pt. "Poznajemy ojcowiznę" i tym samym zajęli 1 miejsce w województwie. Chłopcy odebrali nagrodę w środę 11.05 podczas gali w Urzędzie Marszałowskim w Zielonej Górze. Opiekunem projektu jest Pan Wojciech Juncewicz.
Panowie Hubert, Nikolas i Emil oraz Pan Wojtek Juncewicz uczestniczyli w Centralnym Zlocie Laureatów w Kozienicach. Chłopcy brali udział w warsztatach, wykładach, wycieczkach krajoznawczych organizowanych przez tamtejszy oddział PTTK.


9 maja 2016r. -  Apel z okazji rocznicy uchwalenia "Konstytucji 3 maja"

9 maja 2016r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia "Konstytucji 3 maja" przygotowany przez uczniów klas I pod kierownictwem swoich wychowawców Pani Ireny Pawlak i Panów Leszka Potasa i Piotra Karalusa. Wspólne świętowanie tego dnia stało się niezapomnianą lekcją historii dla młodego pokolenia. W montażu słowno-muzycznym uczniowie klas I przypomnieli całej społeczności szkolnej historię tworzenia tak ważnego dla Polski dokumentu. O oprawę muzyczną zadbał p. M. Zych. Zdjęcia w dziale Galeria.


GIMNAZJALIŚCI CZYTAJĄ DZIECIOM

   Dnia 6 maja 2016 r. członkowie DRKK i uczniowie kl. II B Gimnazjum im. M. Skłodowskiej- Curie: Karolina Chmielewska, Alicja Biernacka, Wiktoria Gonsior, Julia Stachowiak, Nikola Rymarowicz, Klaudia Mazur, Jakub Maćko, Jakub Weran oraz uczennica kl. I A Szkoły Podstawowej w Jasieniu- Gabriela Rudzińska brali udział w projekcie „Gimnazjaliści czytają dzieciom”.
Celem projektu było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz przybliżenie treści znanych baśni.
   Wizyta w Przedszkolu „Plastuś” w Jasieniu dostarczyła Gimnazjalistom wiele zabawy. Pokazała jak trudna i odpowiedzialna jest praca nauczyciela przedszkola. Zdjęcia w dziale Galeria.
Autor
: Marzena Rudzińska


Wycieczka do Kołobrzegu

W dniach 26-29 kwietnia uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Leszka Potasa i p. Elżbiety Wawrzyniak, udali się na wycieczkę do Kołobrzegu.
Zdjęcia w dziale Galeria.


I miejsce drużyny dziewcząt w GIMNAZJADZIE 2016

 4 maja drużyna dziewcząt naszej szkoły zdobyła I miejsce w SZÓSTKACH PIŁKARSKICH DZIEWCZĄT w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży GIMNAZJADA 2015/2016.


Sprzątanie parku w Jasieniu

29 kwietnia nasi uczniowie pod opieką swoich nauczycieli, wzięli udział w akcji sprzątania parku miejskiego.


 

„CZYTANIE WARTE ZACHODU”

    Dnia 18 lutego 2016 r. odbył się III konkurs „Czytanie warte zachodu”. Do konkursu przystąpiło 10 Uczniów naszego gimnazjum. Konkurs był przeprowadzony pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Celem Konkursu było:
* propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej,
* ujawnianie talentów i rozwijanie zainteresowań humanistycznych młodych Lubuszan,
* promowanie polskiej literatury współczesnej,
* motywowanie młodzieży do poznawania polskiej kultury, historii i przyrody.
    Do II etapu, który odbył się najpierw 14 marca 2016 roku w Gorzowie Wlkp., zakwalifikowali się: Hubert Chaszczewski- klasa III A i Julia Stachowiak- klasa II B, nasi uczniowie zakwalifikowali się do III etapu tegoż konkursu.
    25 kwietnia br. odbył się finał III Konkursu dla uczniów gimnazjów województwa lubuskiego „Czytanie warte zachodu. Do finału zakwalifikowało się 27 uczniów, z których 19 uzyskało tytuł laureata, a 8 finalisty.
Hubert Chaszczewski uzyskując 33 pkt na 40 max.,uzyskał tytuł LAUREATA.
Julia Stachowiak uzyskując 31 pkt na 40 max., uzyskała tytuł LAURATKI.
Opiekun: Marzena Rudzińska


SUKCES HUBERTA CHASZCZEWSKIEGO

    Konkurs  „Złota Żaba” jest formą pracy z uczniem zdolnym i ambitnym, biorą w nim udział Ci, którzy  łączą wiedzę z umiejętnością niestereotypowego myślenia i poszukiwania alternatywnych rozwiązań problemów. Udział w Konkursie wymaga też od jego uczestników opanowania umiejętności posłużenia się internetowymi formami wyszukiwania informacji i kontaktowania się z organizatorem.
    23 kwietnia 2016 roku ogłoszono wyniki XXIII Konkursu „Złota Żaba” dla Uczniów Gimnazjum  w Dziedzinie Literatury i Języka Polskiego.  W konkursie wzięło udział 5449 uczniów z województw wielkopolskiego i lubuskiego.
Uczeń naszego gimnazjum - HUBERT CHASZCZEWSKI z kl. III A- zajął III miejsce, zdobywając 245 pkt.
Jest to ogromny sukces, gdyż Hubert jako jedyny z powiatu żarskiego osiągnął taki wynik.
   Laureatom  zostały przyznane nagrody rzeczowe, pomoce naukowe, książki, stypendia. Za pracę z uczniem zdolnym została nagrodzona również nauczycielka języka polskiego- mgr Marzena Rudzińska.


18-20 kwietnia 2016r. - EGZAMINY GIMNAZJALNE

18 i 19 kwietnia o godz. 9.00 (zbiórka o 8.30) w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się egzamin gimnazjalny z części humanistycznej (historia + wos, j. polski) oraz matematyczno-przyrodniczej (część przyrodnicza, matematyka), natomiast 20 kwietnia w klasach egzamin z języka obcego (j. niemieckiego oraz j. angielskiego). Zdjęcia w dziale Galeria.


14 kwietnia 2016r. - Szkolny Etap Ogólnopolskiego Turnieju BRD

W tym dniu odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas rywalizując zarówno zespołowo jak i indywidualnie. Organizatorem był p. Leszek Potas, sędzią p. Dariusz Silczak, a szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przeprowadził p. T. Wawrzyniak. Zwycięzcami turnieju  został zespół z klasy 1c: Hubert Magdziarz, Krystian Piątkowski, Jakub Stodolski.
Najlepszym zawodnikiem okazał się Maciej Gałan z 3c. Najlepszy wynik z testu uzyskał: Kacper Wąchała z klasy 3b, a tor przeszkód z najmniejszą ilością błędów pokonał Hubert Magdziarz z 1c. Gratulujemy!
Drużyna złożona z najlepszych zawodników turnieju w składzie: Maciej Gałan, Hubert Magdziarz, Kacper Wąchała reprezentować będzie naszą szkołę w zawodach powiatowych w Żarach. Mamy nadzieję, że awansują do etapu wojewódzkiego. Życzymy im powodzenia. Wyniki w pliku: wynbrd16szk. Zdjęcia w dziale Galeria.
Autor: Leszek Potas


Hubert Chaszczewski - Laureat konkursów przedmiotowych z geografii i historii

12 kwietnia 2016 r. uczeń klasy III A Hubert Chaszczewski otrzymał z rąk Lubuskiego Kuratora Oświaty  zaświadczenie o zdobyciu tytułu laureata z konkursów przedmiotowych z geografii i historii. Oficjalne wręczenie odbyło się w gorzowskiej filharmonii. Podziękowania za zaangażowanie w pracę na rzecz najzdolniejszych uczniów otrzymali Pani Irena Pawlak i Wojciech Juncewicz.


"Historia FMB ZREMB" podczas VI Sejmiku Krajoznawczego Ziemi Żarskiej

W piątek 08.04. trójka naszych przystojnych i zabawnych twórców filmowych wraz z panią dyrektor i panem Wojciechem Juncewiczem oraz ze swoim dziełem pt. "Historia FMB ZREMB", wzięli udział w VI Sejmiku Krajoznawczym Ziemi Żarskiej. W imprezie, oprócz naszych gwiazd, wzięli udział członkowie żarskiego PTTK, przedstawiciele starostwa oraz uniwersytetu zielonogórskiego. Podczas gali odbyła się uroczysta projekcja filmu naszych uczniów, który w konkursie "Poznajemy Ojcowiznę" zajął 1 miejsce w województwie i reprezentuje woj. lubuskie na etapie centralnym w Warszawie.


Światowy Dzień Autyzmu

Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA AUTYZMU przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunką wzięli udział w happeningu zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Lubsku demonstrując tym samym swoje wsparcie.


Stworzeni do grania. Klasa Ib

Może i nie jesteśmy najlepsi w nauce, ale aktorstwo to nasza pasja o czym przekonaliśmy się na lekcji języka polskiego wystawiając bajkę " Czapla, ryby i rak" J. Krasickiego. 
Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania i do swoich ról przygotowali się po mistrzowsku. 
Autor: M. Sabik


Sukcesy Emila

W dniu 05.03.2016r w Cottbus odbył się Polsko-Niemiecki turniej w Kata/układy ćwiczeń formalnych/,podczas którego Emil w dwóch konkurencjach- z bronią wywalczył-brązowy medal oraz bez broni zdobył - złoty medal. W niedzielę 20.03.2016r. we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Zachodniej w karate. Emil Rapacz wywalczył złoty medal. Tym samym zdobył kwalifikacje na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w maju.
Autor:  Marek Błaszków - Instruktor LCKO w Lubsku


21.03.2016r.- Dzień Wiosny w naszej szkole

Tego dnia gimnazjaliści celebrowali oczekiwany dzień nadejścia wiosny. Uczniowie brali udział w wielu zajęciach oferowanych przez naszych cudownych nauczycieli tj. Fitness, joga, siłownia, nordic walking, Xbox, czy rowery. Poza zajęciami sportowymi gimnazjaliści nauczyli się gotować, szydełkować oraz dziewczęta poznały techniki makijażu. W tym dniu uczniowie przebrali się również za postacie z bajek i filmów, dzięki czemu każdemu nie znikał uśmiech z twarzy, ponieważ najważniejsze jest zacząć nową porę roku z jak najlepszym humorem! Zdjęcia w dziale Galeria.
Autor: Adrian Kaziów


18 marca - Turniej szkół w szachach

W dniu 18 marca 2016r w LDK odbył się 4 turniej szkół w szachach. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszego Gimnazjum. Jakub Weran zajął 2 miejsce , natomiast Tomek Dynowski był 3. Drużynowo zajęliśmy 1 miejsce. Gimnazjum także reprezentowali: Jutkiewicz S, Maciejewski K, Brzeziński K i Trojanowski M. 
Opiekunem drużyny jest Edward Hryniewicz.


18 marca - Halowy Turniej dziewcząt

Dnia 18 marca odbył się Halowy Turniej Dziewcząt. W turnieju wzięły udział drużyny: Gimnazjum Jasień I, Gimnazjum Jasień II, NGDM Lubsko oraz Gimnazjum I Lubsko. Zwyciężyła drużyna z Jasienia. Skład Jasień I: Klaudia Banecka, Wiktoria Gawłowicz, Kaja Sługocka, Monika Zielińska, Alicja Biernacka. Skład Jasień II: Dagmara Siwak, Asia Talarska, Sylwia Romanowicz, Karolina Czarnecka i Wiktoria Ćwikłowska.
Opiekunem drużyny jest Beata Krzywiecka.


17 marca - Konkurs matematyczny KANGUR

17 marca 2016r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". Udział w konkursie wzięło 12 uczniów z klas I-III naszej szkoły. Każdy uczestnik Konkursu otrzymał układankę Pentomino!
"Kangur", to międzynarodowy konkurs matematyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest w sześciu kategoriach. Od 11 lat, pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji na corocznych spotkaniach organizacji „Kangur bez granic”. W Kangurze bierze udział około 30 krajów. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym. Uczestnicy na całym świecie rozwiązują te same zadania tego samego dnia.
Szkolny organizator konkursu:
Leszek Potas


Lubuski Konkurs Recytatorski – Eliminacje Powiatowe

Dnia 15.03.2016 r. w Żarskim Domu Kultury odbył się konkurs recytatorski na etapie powiatowym, w którym naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3c: Marcelina Czahajda i Adrian Kaziów. Tegoroczne zmagania recytatorskie na poziomie gimnazjalnym wykazały się wysokimi umiejętnościami wszystkich uczestników. Marcelina zaprezentowała wiersz pt. „Nienawiść” autorstwa Wisławy Szymborskiej, a Adrian fragment książki „Cień Wiatru” Carlos'a Ruina Zafón. Interpretacja utworu wykonana przez Adriana osiągnęła wyróżnienie! 
Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów naszym reprezentantom.


Wernisaż prac Pauli Malewskiej

Dnia 11 marca 2016r. o godz. 17 w Bibliotece Publicznej w Jasieniu odbył się wernisaż prac utalentowanej jasienianki Pauli Malewskiej- studentki kierunku plastycznego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Oczywiście na wystawie nie mogło zabraknąć uczniów zajęć fotograficznych z naszego Gimnazjum. Dzięki rozmowie z artystką mogliśmy dowiedzieć się jak powstawały dzieła oraz poznać historię niektórych z nich. Jesteśmy przekonani, że prace Pauli będzie można podziwiać w najznakomitszych galeriach sztuki w kraju, jak i za granicą.
Tekst- Maciej Gałan Zdjęcia- Adrian Nowak, Maciej Gałan


 7 - 9 marca 2016 - REKOLEKCJE  SZKOLNE

W tych dniach nauczyciele proponują zajęcia oraz konsultacje dla naszych uczniów. 
Plan zajęć znajduje się w pliku:
 Zajęcia w dniach rekolekcji.   
Plan opieki świetlicy w pliku: Świetlica.

Odjazdy autobusów bez zmian.


Koncert filharmonii

Dnia 02.03.16r. odbyła się filharmonia pt. Kultura blokowisk-Rap i Hip Hop. Spotkanie poprowadziło Lubuskie Biuro Koncertowe. Uczniowie już przed samym koncertem pchali się drzwiami i oknami, aby zająć jak najlepsze miejsca. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy związanych z kulturą rapu i hip-hopu. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali rapowanego tekstu tzn. ,,szybkiej nawijki''. Pan Szymon wykazał się niesamowitą zręcznością językową. Ten raper wywarł na naszych uczniach ogromne wrażenie, ponieważ było to jedno z niewielu spotkań, na których młodzież świetnie się bawiła. Kliknij i obejrzyj ...
Autor tekstu:Dominik Olejniczak, Bartosz Białowąs
Napisał: Krystian Robak


Apel - „ Wspomnienia o Marii Skłodowskiej-Curie”

      Wielka uczona, podwójna Noblistka. Zajmowała się badaniami z chemii, fizyki i matematyki. A co się kryje za tymi suchymi faktami? Jaką była kobietą? Jak żyła? Czy wiemy coś więcej o jej życiu?  Dnia 03. 04.2016 roku klasa IIB przygotowała pod opieką swojej wychowawczyni  p. M. Rudzińskiej montaż słowno-muzyczny poświęcony Patronce Gimnazjum, który miał służyć przybliżeniu tak znakomitej postaci.
      Uczniowie skorzystali z pomocy pani Katarzyny Łuczak i przygotowali pokaz doświadczeń chemicznych. Swoim występem wokalnym wspomogła J. Falkiewicz, którą przygotował p. M. Zych. Pomocą przysłużył się również p. L. Potas.
Zdjęcia w dziale Galeria.
Autor: Marzena Rudzińska


Wizyta rycerzy w naszej szkole

1 marca naszą szkołę odwiedzili rycerze. Uczniowie z prawdziwym zaciekawieniem oglądali pokaz broni, przedmiotów, a także zaznajamiali się z przepisami zawartymi w kodeksie rycerskim. Dzięki uprzejmości grupy rekonstrukcyjnej mieli szansę na własne oczy zobaczyć średniowieczne przedmioty oraz dotknąć elementy zbroi.

Wizyta rycerzy stanowiła nietypową lekcję historii i rzeczywiste zetknięcie z tym okresem dziejów. Rycerze uświadomili nam, że życie w średniowieczu wcale nie było takie proste i przyjemne jakby sie mogło wydawać. 


Bookcrossing ma już swoich fanów wśród naszej młodzieży
Bardzo nas to cieszy!!!


Odwiedziny klasy 1c Izby Pamięci w Jasieniu

25 lutego uczniowie klasy 1c pod opieką swojego wychowawcy p. Leszka Potasa udali się do Izby Pamięci, która mieści się na czwartym piętrze Urzędu Miasta i Gminy w Jasieniu. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali eksponaty i wysłuchali opowiadań p. Norberta Piątkowskiego na temat przeszłości naszej miejscowości oraz zgromadzonych pamiątek. Swoje odwiedziny upamiętnili wpisem do Księgi Odwiedzin. Była to dla wszystkich uczniów wspaniała lekcja historii.


„POTYCZKI JĘZYKOWE Z JĘZYKA POLSKIEGO”

„Odpowiednie dać rzeczy – słowo” tak o roli języka pisał w XIX wieku polski poeta Cyprian Norwid. O tym, że warto zwracać uwagę na to, co i jak mówimy, mogli się przekonać uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Językowego, który już po raz szósty odbył się w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku.
26 lutego 2016 roku spotkali się uczniowie klas trzecich z Gimnazjum nr 1 w Lubsku, Gimnazjum im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku, Gimnazjum w Jasieniu, Gimnazjum w Tuplicach, Gimnazjum w Nowogrodzie Bobrzańskim, Gimnazjum w Bobrowicach oraz uczniowie klas pierwszych Technikum Logistycznego ZST w Lubsku. Potyczki z językiem polskim zakończyły się  dla uczniów naszego gimnazjum-
Jakuba Werana i Huberta Chaszczewskiego czwartą lokatą.


Wizyta kl. 2c w Izbie Pamięci

Klasa 2c odwiedziła we wtorek (23 lutego) jasieńską Izbę Pamięci, która znajduje się w Urzędzie Miejskim. Przewodnikiem był p. Norbert Piątkowski z grupy militarno-historycznej "Szaruga", który z pasją opowiadał o zgromadzonych eksponatach. Uczniowie mogli zobaczyć m. in. mundur kobiecy i męski z 1939r. i 1945r. Uczniów bardzo zaciekawiła historia Jasienia. Na końcu klasa zadawała pytania przewodnikowi i wszyscy wpisali się do pamiątkowej księgi. Każdego zachęcamy do poznania dziejów naszego miasta.
Autor: Julia Pazdan


Turniej Noworoczny

Dnia 22 lutego 2016r. odbył się w naszej szkole XII Noworoczny Turniej Piłki Halowej Chłopców o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Jasieniu. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn: Gimnazjum Jasień I, Gimnazjum Gubin, Gimnazjum Jasień II , Gimnazjum Niepubliczne Lubsko oraz Gimnazjum Tuplice. Grano systemem  „każdy z każdym”, czas gry 1 x 12 min. Zwycięzcą turnieju została drużyna Gimnazjum Jasień I w składzie: Białowąs B., Nowak A., Olejniczak D., Krzymianowski K., Talarski B., Będza K., Będza D., Rapacz  E., drugie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum Tuplice, a trzecie Gimnazjum Lubsko. „Królem strzelców” turnieju został zawodnik  gimnazjum Tuplic. „Najlepszym bramkarzem” został Bartek Białowąs. Na koniec drużyny otrzymały pamiątkowe  puchary i dyplomy. Szczegóły w pliku: noworoczny16.doc. Zdjęcia w dziale Galeria.
Opiekun: Dariusz Silczak


KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO i HISTORII

Dnia 20 lutego 2016 roku 2 uczniów naszego gimnazjum brało udział w I etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Jakub Weran z kl. II B  uzyskał  56% a  Hubert Chaszczewski z kl. III A uzyskał 64%  tym samym uzyskali  tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego.
Marzena Rudzińska

Uczeń klasy III A Hubert Chaszczewski i uczniowie klasy II B Jakub Weran i Julia Stachowiak przeszli etap rejonowy konkursu historycznego i dostali się do etapu wojewódzkiego. Za to osiągnięcie gratulujemy i życzymy powodzenia.
Wojciech Juncewicz


GRAND PRIX Lubska w szachach

W piątek (19.02) odbył się w Lubskim Domu Kultury turniej szachowy z cyklu GRAND PRIX Lubska szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, który jak zwykle cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Organizatorem zawodów był Lubski Klub Szachowy CAISSA. Nasi uczniowie zasłużenie zajęli miejsca na podium. Jakub Weran z klasy 2b zajął miejsce pierwsze wśród chłopców, w kategorii gimnazjów i szkół średnich. W tej samej kategorii wśród dziewcząt Monika Zielińska z klasy 1b zajęła trzecie miejsce.


Kolejny filmik na podium

Nasi szkolni filmowcy, uczniowie klasy 3a: Hubert Chaszczewski, Emil Rapacz i Nikolas Chojnicki otrzymali nagrodę za filmik przedstawiający historię FMB ZREMB. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Jasienia JASIENIAKI. Gratulacje!!! Czekamy na więcej sukcesów, a wszystkich zapraszamy do udziału w konkursach filmowych. Zapraszamy do obejrzenia filmu. Kliknij i oglądaj ...


„CZYTANIE WARTE ZACHODU”

Dnia 18 lutego 2016 r. odbył się konkurs „Czytanie warte zachodu”. Do konkursu przystąpiło 10 Uczniów naszego gimnazjum. Konkurs jest przeprowadzany pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Celem Konkursu jest:

  * propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej,

  * ujawnianie talentów i rozwijanie zainteresowań humanistycznych młodych Lubuszan,
  * promowanie polskiej literatury współczesnej oraz twórczości Adama Mickiewicza,
  * motywowanie młodzieży do poznawania polskiej kultury, historii i przyrody.
Do II etapu, który odbędzie się 14 marca 2016 roku w Gorzowie Wlkp. zakwalifikowali się:
                                      Hubert Chaszczewski - klasa III A
                                           Julia Stachowiak - klasa II B
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun: Marzena Rudzińska


Wybuchowa chemia...

Pod takim tytułem 15 lutego odbyły się w naszej szkole warsztaty pod kierownictwem Pana dr Łukasza Spornego. Pan Łukasz jest pracownikiem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i na zaproszenie Katarzyny Łuczak odwiedził naszą szkołę. Było miło, wesoło, a przede wszystkim gorąco. Taka mała powtórka przed egzaminem.  Zdjęcia w dziale Galeria.


Walentynki

12 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował nam zestaw atrakcji. Zgodnie ze szkolnym obyczajem działała poczta walentynkowa. Wszyscy chętni uczniowie na przerwach mieli możliwość wrzucenia swoich pocztówek do skrzynki walentynkowej. Aniołki z poczty walentynkowej dostarczyli listy i upominki. Przystrojona szkoła wprawiła nas w miłosny, przyjazny i romantyczny nastrój, który wszystkim się udzielał. Wyniki konkursu walentynkowego:
9 pkt. - 3a
8 pkt. - 2c, 3c
7 pkt. - 1a, 3b
6 pkt. - 2b,1b
5 pkt. - 1c, 2a
Gratulujemy!
Zdjęcia w dziale Galeria.


"Prewencja pierwotna nowotworów". 

Serdeczne gratulacje dla Patrycji Wichrowskiej, której talent doceniła komisja konkursowa i wyróżniła jej pracę w konkursie plastycznym "Prewencja pierwotna nowotworów". Trzymamy mocno kciuki za dalsze sukcesy!


II miejsce w szachach drużynowych

W dniu 12.02.2016r. w Żarach odbyła się się Gimnazjada w szachach drużynowych. Startowało 6 szkół z powiatu żarskiego. Nasze Gimnazjum reprezentowali: Jakub Weran, Tomek Dynowski, Kacper Brzeziński i Monika Zielińska. Po zaciętych partiach szachów Gimnazjum w Jasieniu zajęło II miejsce i awansowało do dalszego etapu rozgrywek. Opiekunem drużyny jest p. Edward Hryniewicz.
Autor: E. Hryniewicz


WOJEWÓDZKI KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO
ROK SZKOLNY 2015/2016

Uczeń klasy II B Jakub Weran i uczeń klasy III A Hubert Chaszczewski otrzymali 96% w rejonowym konkursie z języka polskiego i tym samym przeszli do etapu wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Serdecznie Gratulujemy.
Autor: M. Rudzińska


"Góra grosza" - wyniki

Oto wyniki akcji "Góra grosza:
I miejsce - klasa 3a (15,424 kg)
II miejsce - klasa 2c (6,301 kg)
III miejsce - klasa 1c (4,907 kg)
IV miejsce - klasa 3b (4,041 kg)
V miejsce - klasa 3c (3,776 kg)
VI miejsce - klasa 2b (1,680 kg)
VII miejsce - klasa 1b (0,966 kg)
VIII miejsce - klasa 1a (0,435 kg)
IX miejsce - klasa 2a (0,411 kg)
"
SU gratuluje i dziękuje za udział w akcji. Zeszłoroczny rekord w zbiórce monet w naszej szkole został pobity!!!


Koncert filharmonii

Dnia 8 stycznia w naszej szkole odbył się koncert filharmonii o tematyce ,,musical". Mogliśmy usłyszeć wiele znanych piosenek z filmów i kabaretów oraz poznaliśmy kilka ciekawostek o musicalach.


Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

Piękna jest radość w Święta,
Ciepłe są myśli o bliskich,
Niech pokój, miłość i szczęście
Otoczy dzisiaj nas wszystkich.


Wigilie klasowe

22 grudnia 2015r. w naszej szkole odbyły się WIGILIE klasowe. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia. Rozstrzygnięty został również konkurs na Stroik Świąteczny: Klasa 1b - 9 pkt., Klasa 3c - 8 pkt., Klasa 3a - 7 pkt., Klasa 1a & 2b - 6 pkt., Klasa 2c - 5 pkt., Klasa 2a - 4 pkt., Klasa 1c - 3 pkt., Klasa 3b - 2 pkt. Gratulujemy!


Powiatowa Olimpiada Młodzieży

Dnia 15.12.2015r. w Żarach w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży odbyły się rozgrywki chłopców w piłce koszykowej. Nasza szkoła zajęła w tych rozgrywkach 3 miejsce. Skład reprezentacji naszego gimnazjum: Rutkowski R., Jutkiewicz S., Olejniczak D., Będza D., Białowąs B., Szustak J., Kędzior G., Dulski P. Kolejność miejsc:
1. Gim.3 Żary
2. Gim Katolickie Żary
3. Gim. Jasień
4. Gim.1 Lubsko.

Dnia 16.12.2015r. w Lubsku w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży odbyły się rozgrywki chłopców w piłce siatkowej. Nasza szkoła zajęła w tych rozgrywkach 2 miejsce. Skład reprezentacji naszego gimnazjum: D.Będza, K. Będza, D.Olejniczak, J.Szustak, B.Białowąs, P.Dulski, J.Maćko, B.Talarski. Kolejność miejsc:

1. Gim.Niepubliczne Lubsko
2. Gim. Jasień
3. Gim.1 Lubsko
4. Gim. Społeczne Żary
5. Gim. Mirostowice.

Dnia 17.12.2015r. w Lubsku w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży odbyły się rozgrywki dziewcząt w piłce siatkowej. Nasza szkoła zajęła w tych rozgrywkach 4 miejsce. Skład reprezantacji naszego gimnazjum: K.Banecka, N.Okołowicz, W.Ćwikłowska, D.Romanowicz, M.Czahajda, N.Gola, D.Siwak, J.Talarska. Kolejność miejsc:

1. Gim.1 Lubsko
2. Gim. Niepubliczne Lubsko
3. Gim. Katolickie Żary
4. Gim. Jasień
5. Gim. Grabik

Opiekunem zespołów buł nauczyciel w-f:  Tomasz Wawrzyniak.


"DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE"

Dnia 7.12.2015r. W Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej Curie w Jasieniu rostrzygnięto konkurs na najlepszy film pod nazwą "Dopalacze kradną życie". W konkursie wzięli udział uczniowie klas III. Do oceny przedstawionych spotów przystąpiło Jury w składzie:
 * Pani Małgorzata Zych – Zastępca Dyrektora Gimnazjum,
 * Pani Emilia Potaszyńska – Opiekun Samorządu Uczniowskiego,
 * Pani Joanna Tymofiejew – Pedagog Szkolny
Wybierano spośród pięciu filmów. Kryteria oceny, jakie brano pod uwagę:
 - Zgodność tematu spotu z tematyką Konkursu,
 - Oryginalność podejścia do tematu i pomysł,
 - Wartość merytoryczna – treść,
 - Wartość artystyczna,
 - Wartość techniczna.
Wyniki Konkursu są następujące:
I miejsce
- grupa w składzie: Milena Andrukiewicz, Ewelina Kluwak, Paulina Marczenia kliknij aby obejrzeć...
II miejsce
– 1 grupa w składzie: Hubert Chaszczewski, Nikolas Chojnicki, Bartosz Foczmaniak, Emil Rapacz kliknij aby obejrzeć...
                     
2 grupa w składzie: Marcelina Czahajda, Adrian Kaziów kliknij aby obejrzeć...
III miejsce
– grupa w składzie: Karol Jenderse, Krystian Nowakowski, Kacper Wąchała kliknij aby obejrzeć...
IV miejsce
– grupa w składzie: Bartosz Białowąs, Gałan Maciej, Adrian Nowak, Marcin Stefaniak kliknij aby obejrzeć...
 Autor: Joanna Tymofiejew


Kangur Matematyczny 2016

Wszystkich miłośników matematyki zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "KANGUR". Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Leszek Potas, u którego można dokonać zapisu wpłacając wpisowe, które w tym roku szkolnym wynosi 9zł do 12 stycznia 2016roku. Szczegóły na plakacie obok, kliknij...
"Kangur", to międzynarodowy konkurs matematyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest w sześciu kategoriach. Pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji na corocznych spotkaniach organizacji „Kangur bez granic”. W Kangurze bierze udział około 30 krajów. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Uczestnicy na całym świecie rozwiązują te same zadania tego samego dnia.
 Autor: Leszek Potas


Las w prozie i poezji

Dnia 10 grudnia 2015r. w LDK Julia Pazdan uczennica kl. IIc otrzymała wyróżnienie w finale konkursu recytatorskiego "Las w prozie i poezji, którego kolejna edycja odbyła się właśnie w czwartek 10.12. Nadleśnictwo Lubsko od wielu już lat jest organizatorem w/w konkursu, w którym zawsze z powodzeniem biorą udział uczniowie naszego gimnazjum. Nikola Rymarowicz z klasy IIb była drugą reprezentantką naszej szkoły. Obu dziewczętom życzę sukcesów w przyszłym roku i pokonania rywali.
 Autor: Małgorzata Sabik


Mikołajkowy wyjazd klasy 1c na kręgle i pizzę

8 grudnia odbył się wyjazd klasy 1c do Lubska. 2 godziny uczniowie spędzili na grze w kręgle, a następnie w restauracji zjedli apetyczną pizzę. Wycieczka skończyła się o godzinie 15:00. Grupa była pod opieką p. Leszka Potasa i p. Emilii Potaszyńskiej. 
 Autor: Szymon Grochowski


Turniej Mikołajkowy 2015

Dnia 7.12.2015r odbył się w naszej szkole Turniej Mikołajkowy w piłce halowej. Wzięło w nim udział 9 sześcioosobowych zespołów. Każdy zespół składał się z 2 uczniów klas pierwszych, 2 uczniów klas drugich, 2 uczniów klas trzecich (musiała grać również jedna dziewczyna). Drużyny rozlosowano do trzech grup po 3 zespoły. W grupie grano systemem „każdy z każdym”. Czas gry 1x8min.
 Drużyna zwycięska FC Barszcze wystąpiła w składzie: Talarski B., Będza D., Łączny M., Tereszkiewicz J., Ćwikłowska W., Szaflik M..Po zakończeniu turnieju uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Organizatorami turnieju byli nauczyciele w-f : Dariusz Silczak i Tomasz Wawrzyniak. Szczegóły w pliku: tur_mik15.doc. Zdjęcia w dziale Galeria.
 Autor: Dariusz Silczak


Odwiedziny Mikołaja

7 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikuś z Mikołajową i dziećmi. Wręczyli wszystkim gimnazjalistom czekoladowe mikołaje, a nauczycielom bałwanki oraz aniołki. Wprowadzili świąteczny nastrój wśród uczniów wraz z radiowęzłem. Mikołaj sprawdził czy uczniowie naszej szkoły byli wystarczająco grzeczni, by otrzymać prezent. Większość gimnazjalistów było grzecznych, ale zdarzały się wyjątki. Mikołaj w dobrym humorze opuścił naszą szkołę i obiecał, że pojawi się w przyszłym roku. Zdjęcia w dziale Galeria.


Konkurs historyczny - "Starożytne cywilizacje"

Dnia 5 grudnia 2015 r. w sali koncertowej  MGOK odbył się konkurs historyczny - "Starożytne cywilizacje" dla klas pierwszych. Organizatorem był Wojciech Juncewicz i miłośnicy historii z klasy IIB. Uczniowie rozwiązywali zadania w konkurencjach: zestaw pytań, krzyżówka, puzzle, ilustracje, postacie, piramida społeczna Egiptu i zawody sportowe. PO długich zmaganiach, z minimalną przewagą zwyciężyła klasa IC przed IB. Na trzecim miejscu uplasowała się klasa IA. Uczniowie otrzymali dyplomy i słodycze. Zwycięzcom gratulujemy.
Autor: Wojciech Juncewicz


odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej pracownikom oświaty

3 grudnia uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli w uroczystości związanej z odsłonięciem pamiątkowej tablicy poświęconej pracownikom oświaty. Okazją do upamiętnienia zmarłych nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji stało się przypadające w tym roku 110 lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Najbardziej podniosłym i przejmującym momentem był „Apel pamięci”, w którym wymieniono kilkadziesiąt osób związanych zawodowo ze szkołami z terenu naszej gminy. Wiele z nich znaliśmy - ich twarze ukazywały się w naszej pamięci. 
Odsłonięcia tablicy dokonali: pani Anna Góral, emerytowana nauczycielka i pierwsza prezes Oddziału ZNP w Jasieniu, pan Burmistrz, Andrzej Kamyszek i nasza „pani od angielskiego”, Emilia Potaszyńska.
Ciepłe i wzruszające słowa o nauczycielach oraz życzenia, by każdy spotykał na swej drodze mądrych, wartościowych przewodników po ścieżkach wiedzy przekazali Prezes Okręgu Lubuskiego ZNP- pani Bożena Mania, Przewodnicząca Rady Powiatu – pani Helena Sagasz, wójt Tuplic - pani Katarzyna Kromp oraz ksiądz prałat Roman Wróbel, którzy dokonał również poświęcenia tablicy.
Wiązanki kwiatów pod tablicą złożyły dyrektorki Gimnazjum i Zespołu Szkół w towarzystwie delegacji młodzieży ze swoich palcówek oraz dyrektorki Biblioteki Miejskiej i Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury.
Zdjęcia w dziale Galeria.
Autor: J. Stachowiak


MIĘDZYKLASOWY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS DRUGICH

3 grudnia 2015 r. uczniowie klas drugich mogli zmierzyć swoje siły w konkursie matematycznym, który w tym roku przebiegał pod hasłem „NIE TAKA MATMA STRASZNA”. Uczniowie nie bojący się matematycznych wyzwań rozwiązywali zadania wymagające wytężenia umysłu, artyści malowali lub tworzyli literackie „arcydzieła”, a miłośnicy krzyżówek rozszyfrowali hasło ukryte w geometrycznej krzyżówce. Większość uczniów odpowiadała też na pytania z różnych dziedzin matematyki. Emocje trwały do końca konkursu. Po wyrównanej walce zwyciężyła klasa 2b (38 punktów), II miejsce ex aequo klasy 2a i 2c (po 36 punktów). Gratulujemy wszystkim wyników i życzymy równie wybitnych osiągnięć na lekcjach matematyki.
Autor: Lucyna Łuczak


Próbne egzaminy gimnazjalne

2 i 3 grudnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się próbne egzaminy gimnazjalne z części humanistycznej (historia + wos, j. polski) oraz matematyczno-przyrodniczej (część przyrodnicza, matematyka), natomiast 4 grudnia w klasach egzamin z języka obcego (j. niemieckiego oraz angielskiego).


Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową w języku obcym

Nauczyciele języków obcych zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową w języku obcym. Dodatkowe informacje w załączniku: konk_kartka.docx kliknij...


01.12.15r. - XII Międzygimnazjalna Sesja Językowa w Brodach

Tego dnia nasi uczniowie wzięli udział w debacie w sprawie czytelnictwa oraz kondycji książki we współczesnym świecie. W tegorocznych międzyszkolnych zmaganiach językowych wzięli udział uczniowie w składzie: Adrian Kaziów, Karolina Miedwiecka i Natalia Gola, którzy przygotowali prelekcję i pokaz multimedialny pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Sabik. Wystąpienie spotkało się z dużym zaciekawieniem słuchaczy.
Autor: Adrian Kaziów


Góra Grosza 2015

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance. Zebrane pieniądze przekazane zostaną najbardziej potrzebującym dzieciom, które nie wychowują się w swoich rodzinach.


1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS. Getting to zero (Dążymy do Zera) to temat tegorocznego Światowego Dnia AIDS wybrany przez Światową Kampanię AIDS (Word AIDS Campaign). Od dwóch lat prowadzona jest również akcja, która ma na celu upowszechnienie „Czerwonej kokardki’ - symbolu solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi. Uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty, które przyozdobiły korytarze naszej szkoły.


„Złota Żaba”

18 listopada 2015 roku odbył się konkurs w  Dziedzinie Literatury i Języka Polskiego „Złota Żaba” . Brało w nim udział 15 uczniów klas I- III . Natomiast 19 listopada 2015 r. odbył się konkurs w Dziedzinie Matematyki.
Do II etapu konkursu
Dziedzinie Literatury i Języka Polskiego zostało wytypowanych  trzech Uczniów:
1. H. Chaszczewski-83%
2. J. Stachowiak- 73,5%
3. J. Weran- 71%

Gratulujemy!


Jakub Weran - III miejsce w Szachach

W piątek uczeń naszego gimnazjum Jakub Weran zajął III miejsce w Grand Prix Gimnazjów oraz Szkół Średnich w Szachach w Lubsku.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Koncert filharmonii - muzyka Bawarii i Tyrolu

18 listopada w naszej szkole odbyła się filharmonia pt. „Muzyka Europy- Bawaria i Tyrol”. Muzycy ubrani w stroje charakterystyczne dla tego regionu, zaciekawili słuchaczy opowieściami o Bawarii i Tyrolu oraz wprowadzili w klimat tych miejsc. Muzyka Bawarii i Tyrolu ma ciekawą historię i barwę. Każdy miło się bawił przy tym rodzaju muzyki.
Autor: Adrian Kaziów


Szymon Grochowski - I miejsce w Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Lubsku

Szymon Grochowski, uczeń klasy 1c, zajął pierwsze miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Lubsku za piosenkę Orzeł Biały.
Gratulujemy!!! Opiekun: Mirosław Zych


11 listopada  - 97 rocznica Odzyskania Niepodległości

     Dnia 11 listopada 2015 roku w MGOK- u w Jasieniu odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowała młodzież z klas III Gimnazjum pod kierunkiem p. K. Łuczak. Oprawą muzyczną zajął się pan Mirosław Zych. W środowiskowej uroczystości brali udział zaproszeni Goście, pracownicy i uczniowie Gimnazjum.  
 


Konkurs Ekologiczny - II miejsce w konkursie ogólnopolskim

Uczniowie naszej szkoły Hubert Chaszczewski, Emil Rapacz, Nikolas Chojnicki, Milena Andrukiewicz, Bartosz Foczmaniak zajęli drugie miejsce w konkursie ogólnopolskim "Czy baterie są jak bakterie?". Uczniowie nagrali filmik dotyczący szkodliwości baterii dla naszego środowiska naturalnego. Filmik jest dostępny pod adresem: https://youtu.be/hPbgBCCk4ig
Uczniowie pracowali pod kierownictwem pani Beatki Krzywieckiej.


30 października 2015r. – Poznawanie kultury krajów anglojęzycznych w naszej szkole

Tego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował dzień kultury krajów anglojęzycznych. Głównym zadaniem było przystrojenie klasy i wycięcie dyni. Wielu z nas wykazało się zdolnościami artystycznymi. Dodatkową misją dla uczniów było przebranie się za postacie z horrorów. Szkolny radiowęzeł zadbał o piosenki w mrocznym klimacie. Nasze gimnazjum na jeden dzień stało się strasznym domem dla wielu potworów. Na pewno każdy z nas poznał tradycję świąt obchodzonych w USA i Wielkiej Brytanii. Zdjęcia w dziale Galeria.
 Autor: Adrian Kaziów


13 października 2015 - Dzień Edukacji Narodowej

Tego dnia nasi nauczyciele świętowali swój dzień, więc z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował kilka niespodzianek. Główną atrakcją była nauczycielska playlista zaplanowana przez szkolny radiowęzeł, mianowicie każdemu nauczycielowi została zadedykowana jego ulubiona piosenka. Było wiele gatunków muzycznych, niektórzy uczniowie byli pod wrażeniem tego, jakich piosenek słuchają ich wychowawcy. Kolejną niespodzianką były podarunki od SU, a dokładniej lizaki zamówione specjalnie na tą okazje oraz najserdeczniejsze życzenia od uczniów. W tym dniu każdy podopieczny próbował zachować ciszę na lekcji, aby nauczyciel mógł w spokoju poprowadzić zajęcia. Zdjęcia w dziale Galeria.
 Autor: Adrian Kaziów


Udział w Finale Wojewódzkim VI Turnieju Orlik o Puchar Premiera RP

9 października 2015 odbył się finał wojewódzki Turnieju Orlik w Krośnie Odrzańskim. Drużyna była zbudowana z dziewcząt z Gimnazjum i ZSP w Jasieniu. Naszą szkołę reprezentowały Klaudia Banecka i Monika Zielińska, stanowiące trzon zespołu. Aby awansować do finałów dziewczęta uczestniczyły w rozgrywkach miejskich w Lipinkach Łużyckich oraz rejonowych w Żarach, gdzie pokonały wszystkie rywalki zajmując I miejsca.
W Krośnie startowały cztery najlepsze drużyny z całego województwa. Nasze dziewczęta  przegrały pierwszy mecz z najsilniejszym zespołem z Gorzowa Wlkp 3:1. Drugie spotkanie rozegrały z uczennicami ze Sławy pokonując je bardzo wysoko 8:2. Trzecie spotkanie toczyło się o drugie miejsce, ale niestety uległyśmy drużynie z Zielonej Góry 5:6 i ostatecznie uplasowałyśmy się na trzecim miejscu w województwie zdobywając brązowe medale i puchar.
Duże brawa i gratulacje należą się całej drużynie. Mecze były bardzo wyczerpujące, a w przerwach dziewczęta odwiedzały strefę kibica, gdzie również rywalizowały w konkurencjach piłkarskich.
Opiekunami drużyny były B. Korecka oraz B. Krzywiecka.


9 października 2015 - Otrzęsiny klas pierwszych

Tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował chrzest klas pierwszych. Mottem tegorocznej imprezy była „Wieś”. Nasi młodsi uczniowie musieli udowodnić, że zasługują na miano uczniów naszej szkoły stawiając czoła przygotowanym przez Samorząd zadaniom (karaoke, obieranie ziemniaków, taniec country, rzucanie kapeluszem na głowę lub ziemniakiem do tuby i wiele więcej). Zostały sprawdzone ich umiejętności fizyczne oraz intelektualne. Na koniec złożyli przysięgę oraz wpisali się składając odcisk palca w księdze. Każdemu się spodobało i na pewno żałują, że tak wspaniałe kocenie jest tylko raz w gimnazjum, chyba, że ktoś nie zda, czego nie życzymy nikomu! :) Zdjęcia w dziale Galeria.
 Autor: Adrian Kaziów


Koncert filharmonii

We wtorek (6.10.15r.) odbyła się filharmonia, w której udział wzięli nasi uczniowie. Gimnazjaliści poznali ciekawy rodzaj muzyki oraz historię country. Muzycy przebrani za Cowboy’ów zaciekawili słuchaczy oraz bardziej wprowadzili ich w świat Dzikiego Zachodu. Dodatkową atrakcją filharmonii był pokaz tańca country. Wszystkim się spodobało, na pewno nie mogą się doczekać kolejnego koncertu.
 Autor: Adrian Kaziów


„Syberiada Jasieńska”

3 października 2015  roku na uroczystym spotkaniu poświęconym obchodom Dnia Sybiraka w naszym mieście pani G. Karmelita zareklamowała wydane w formie broszury  wspomnienia jasieńskich Sybiraków.
Uczniowie gimnazjum przez trzy lata pod opieką p. M. Rudzińskiej przeprowadzili liczne wywiady. Efekty wspólnej pracy to „Jasieńska Syberiada”. Gimnazjaliści, którzy przyczynili się do powstania ww. dzieła, to: H. Chaszczewski, E. Rapacz, P. Marczenia, J. Weran, P. Majdziak, M. Gregorczyk, M. Słomkowska, K. Gorczyca, M. Kacewicz,. A. Jagoda, W. Krzyworska.
Przewodnicząca Koła Sybiraków w Jasieniu podziękowała naszym Gimnazjalistom za tak duże zaangażowanie, natomiast opiekunce szkolnego DRKK- p. M. Rudzińskiej wręczyła Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Związku Sybiraków.
 Autor: Marzena Rudzińska


Dzień Chłopaka

Dnia 30.09.15r. w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka.  Głównymi atrakcjami było karaoke oraz konkurs pt. „On czy Ona”, gdzie chłopcy mieli za zadanie przebrać się za dziewczyny i na odwrót. Na długiej przerwie wybrano osoby, której jak najlepiej przypominały płeć przeciwną. Męska część szkoły otrzymała słodkie upominki i najserdeczniejsze życzenia od dziewczyn. Dzięki Samorządowi Uczniowskiemu od rana w gimnazjum panowała miła atmosfera. Poza tym w każdej klasie dziewczyny zadbały o swoich kolegów, wręczając im drobne prezenty. Każdemu ten dzień minął w wesołym nastroju. Dziękujemy Wam dziewczyny i czekajcie na nasz rewanż w przyszłym roku! Zdjęcia w dziale Galeria.
 Autor: Adrian Kaziów


Zdjęcia klasowe

29 września 2015r. zostały wykonane zdjęcia klasowe, które dostępne są w zakładce: galeria kliknij...
Zdjęcia dostępne również w dziale Galeria.


Spotkanie integracyjne klas 1a i 1c

25 września 2015r. w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie integracyjne klas 1a i 1c wraz z wychowawcami: p. Ireną Pawlak oraz p. Leszkiem Potasem przy grillu i rozgrywkach sportowych.


Biwak klas drugich

W dniach z 17 na 18 września w Grabówku, odbył się biwak klas 2. Za dnia uczniowie grali w piłkę i "integrowali się" w domkach. Jedną z największych atrakcji biwaku okazały się ... koty właścicieli (oraz krwiożerczy pies Dora). W nocy odbyło się ognisko, po czym biwakowicze rozeszli się po domkach. Atmosfera była świetna, a biwak uznany za bardzo udany. Czekamy na więcej :)
Autor: Paulina Salomońska, Julia Pazdan


"Sprzątanie świata"

Dnia 16.09.15r. nasi uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli w misję sprzątania świata. Podzieli się na dwie ekipy sprzątające. Klasy pierwsze i drugie zajęły się parkiem, trzecie górkami Flotthera. Wyposażeni w rękawiczki i worki gimnazjaliści, z chęcią zaczęli pomagać naszej Matce Ziemi. Była to dla uczniów przestroga, by nie wyrzucać śmieci „gdzie popadnie” . W ten sposób poznaliśmy okolicę i bliżej otaczającą Nas przyrodę. Uczniowie na pewno nie mogą się doczekać kolejnej takiej akcji. Zdjęcia w dziale Galeria.
Autor: Adrian Kaziów


Wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Dnia 14.09.15r. w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Po zaciętej walce zwycięzcą został Adrian Kaziów przekonując swoją kampanią większą część uczniów. Z kolei 21.09 wybraliśmy osobę, która będzie pomagała nam w ciężkich sytuacjach i broniła naszych praw, czyli Rzecznika Praw Ucznia. Nasi gimnazjaliści wybrali pana Wojciecha Juncewicza już po raz drugi. Gratulujemy zwycięzcy! Zdjęcia w dziale Galeria.
Autor: Marcelina Czahajda


Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze

11 września nasi trzecioklasiści  zawitali w Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Była to idealna powtórka z fizyki, chemii, biologii i geografii przed egzaminem gimnazjalnym. Mieli okazję dotknąć, zobaczyć, powąchać- pobawić się nauką. Naszą wizytę w Centrum Nauki uwiecznił dziennikarz z Gazety Lubuskiej. Gazeta ze zdjęciami uwidaczniającymi naszą zabawę w Zielonej Górze ukazała się 12 września. Zapraszamy do lektury. Zdjęcia w dziale Galeria.


Narodowe Czytanie „Lalki” w naszej szkole.

W piątek 4 września, w przeddzień ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie Lalki”,  w naszym gimnazjum również mieliśmy okazję poznać spory fragment tego dzieła Bolesława Prusa. Każda lekcja zaczynała się bowiem od czytania książki.  Nauczyciel, a częściej chętny uczeń, głośno czytał przez około 10 -15 minut . Uczniowie niektórych klas dotarli  w ten sposób podczas 6 godzin lekcyjnych do trzeciego rozdziału powieści!  Fabuła „Lalki” niekoniecznie nas porwała – słownictwo archaiczne (np. „subiekt” , „facecje” itp.) i dużo opisów – ale wiemy, że trzeba poznawać klasykę. Wrócimy do „Lalki” w szkole ponadgimnazjalnej.
Autor: Joanna Stachowiak


1 września - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
76 rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 2015 roku na dziedzińcu szkolnym Gimnazjum  im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jasieniu rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. Szczególnie ciepło pani dyrektor mgr Bogumiła Gudzowska powitała naszych pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg gimnazjum i rozpoczęli w nim naukę. Zostały im wręczone przez dyrektora i wychowawców klas legitymacje szkolne. W ten sposób stali się oni uczniami naszej szkoły. Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom, aby ten rok szkolny był pełen sukcesów. W szczególności życzenia te dotyczyły trzecioklasistów, którzy w perspektywie mają przed sobą egzamin gimnazjalny.
Po apelu i spotkaniach z wychowawcami wzięliśmy udział w obchodach 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zdjęcia w dziale Galeria.


Ważne informacje:

Plan lekcji dostępny w pliku: plan_15_16.doc kliknij...

Plan dyżurów nauczycieli dostępny w pliku: dyzury_15_16.doc kliknij...

Roczny plan pracy szkoły 2015/16 dostępny w pliku: plan_pracy_szkoly.xls kliknij...

Plan odjazdów autobusów z poszczególnych miejscowości do Gimnazjum w Jasieniu dostępny w pliku: odjazdy_15_16.doc kliknij...

Lista uczniów klas pierwszych dostępna  w pliku: klasy_pierwsze2015.doc kliknij...


UWAGA RODZICE KLAS PIERWSZYCH !!!

List minister edukacji narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej  w sprawie darmowych podręczników dostępny w pliku: List.pdf  kliknij...

Plakat informacyjny dla rodziców dostępny w pliku: plakat.pdf  kliknij...

Informacja dotyczącą harmonogramu reformy w kolejnych latach dostępny w pliku: harmonogram.pdf  kliknij...Archiwum: [2015_16][2014_15] [2013_14] [2012_13]  [2011_12]  [2010_2011]  [2009_10]


[1] [2][3][4]
Created by $zefol
 
Do góry