Białystok zdobyty!

Laureaci 3. miejsca w polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych: Hubert Chaszczewski, Nikolas Chojnicki i Emil Rapacz wraz z opiekunem P. Lucyną Łuczak w dniach 18 – 19 czerwca gościli w Białymstoku. Udali się tam, by uczestniczyć w gali wręczenia nagród oraz zaprezentować swój projekt „Jak nieobecności wpływają na wyniki w nauce” przed niezwykle wymagającą publicznością: władzami i pracownikami naukowymi białostockich uczelni, władzami miasta i województwa podlaskiego, uczniami i nauczycielami białostockich szkół. Mimo krótkiego pobytu udało się im też zwiedzić to piękne miasto.
Życzymy im kolejnych sukcesów w następnych edycjach tego konkursu!
Autor: Lucyna Łuczak


Laureat Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II na poziomie gimnazjalnym

Uczeń klasy III b Piotr Michalski otrzymał tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II, która odbyła się w maju 2015r. Gratulujemy wiedzy!
Autor : Elżbieta Michalska


25-28 maja 2015r. –Wycieczka do Trójmiasta

W ostatnim tygodniu maja odbyła się wycieczka do Trójmiasta , na którą pojechała klasa 2b i 2c. Razem z naszą przewodniczką pierwszego dnia w Gdańsku zwiedziliśmy Długie Nabrzeże i Westerplatte, na które płynęliśmy statkiem. Drugiego dnia zwiedziliśmy bardzo wiele miejsc m.in.: Ratusz, Kościół św. Katarzyny, Bazylikę Mariacką, Długi Targ, Dwór Artusa oraz muzeum  Bursztynu. Tego samego dnia pojechaliśmy do Sopotu na ul. Monte Cassino, plażę i molo. Trzeciego dnia zwiedziliśmy Gdynię.  Zobaczyliśmy ciekawe rzeczy, takie jak Akwarium Gdyńskie, które się nam podobało oraz Skwer Kościuszki, przy  którym cumuje okręt Błyskawica. Najbardziej w Gdyni podobało nam się Centrum Nauki Experyment, ponieważ mogliśmy robić samodzielnie doświadczenia. Wszyscy dobrze się bawiliśmy i czekamy na następny wyjazd. Dzięki organizacji pani Joanny Stachowiak i pani Angeliki Szczepańskiej spędziliśmy miło czas. Zdjęcia w dziale Galeria
Autor : Dagmara Siwak


XVI PRZEGLĄD PH. „DO PIĘCIU ODLICZ”

18 maja 2015 roku czworo uczniów naszego gimnazjum: Julia Stachowiak- kl. I B, Jakub Weran- kl. I B, J. Szustak- kl. II B, M. Gałan- kl. II C wzięło udział w XVI przeglądzie ph. „Do pięciu odlicz- Mistrz Pięknego Czytania”.
Celem konkursu było utrwalenie potrzeb i nawyków czytelniczych, uwrażliwienie na piękno żywego słowa oraz rozbudzanie zainteresowań literaturą dla dzieci.
Laureatką została uczennica kl. I B- JULIA STACHOWIAK, która 10 czerwca 2015 roku uczestniczyła w uroczystej gali rozdania nagród w Zielonej Górze w WiMBP.
Autor: Marzena Rudzińska


19-22 maja 2015r. -  Wycieczka do Warszawy

19 maja na wycieczkę do Warszawy pojechały klasy 1,2 i 3. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, m.in.:  Nieborów i Arkadię, Stare Miasto, Cmentarz Powązkowski,  Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich, Stadion Narodowy, Pałac w Wilanowie, Muzeum Techniki. Wiele zapamiętaliśmy, ponieważ przewodnicy ciekawie opowiadali o zwiedzanych miejscach. W wolnym czasie byliśmy w Złotych Tarasach. Najbardziej podobało nam się Centrum Nauki Kopernik, ponieważ można tam samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Wycieczka nam się podobała, nie możemy doczekać się następnej.
Autorzy: Paulina Marczenia, Bartosz Rożek, Ewelina Kluwak, Karolina Czarnecka.


21 maja 2015r. -  Powiatowy Konkurs o Życiu i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

21.05.2015r. odbył się w Przewozie Powiatowy Konkurs o życiu i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klasy IIc: Natalia Gola, Karolina Niedwiecka, Marcin Stefaniak. W zmaganiach wiedzowych wzięło udział 18 uczniów z sześciu szkół gimnazjalnych. Drugoklasiści w ogólnej punktacji zajęli III miejsce i wykazali się bogatą wiedzą z życia przedstawiciela pokolenia Kolumbów.
Autor: Małgorzata Sabik


20 maja 2015r. -  Międzygminny Konkurs Matematyczny "Rusz głową"

20 maja 2015r. drużyna naszej szkoły w składzie: Marcin Stefaniak, Kacper Wąchała, Adrian Kaziów pod opieką nauczyciela matematyki p. Leszka Potasa wzięła udział w Międzygminnym Konkursie Matematycznym uczniów klas drugich "RUSZ GŁOWĄ" w Trzebielu. Uczniowie rozwiązywali zadania z konkursów matematycznych.
Nasza drużyna zajęła II miejsce, a indywidualnie Marcin Stefaniak I miejsce. Gratulujemy naszym uczniom wysokich wyników.
Autor: Leszek Potas


16 maja 2015r. -  "Noc Muzeów" w Poznaniu

Dnia  16.05.2015 (sobota) uczniowie Gimnazjum wyruszyli na wycieczkę do Poznania na  „Noc  Muzeów”. Po przyjeździe do Poznania zwiedziliśmy centrum handlowe, w którym mieliśmy czas dla siebie. Następnym miejscem odwiedzonym przez naszą grupę było centrum handlowe o nazwie „Stary Browar”. Chwilę później nadszedł czas na pierwsze muzeum. Znajdowała się w nim sztuka dawna (tzn. obrazy, meble itp.). Następnym miejscem było Muzeum Wojskowe. Przed wejściem do budynku był pokaz zbrojnych na koniach. Następnie udaliśmy się do ratusza. Wnętrze budynku  jest bogate w różne eksponaty. Następnym celem wycieczkowiczów były muzea: Muzyczne i Powstania Wielkopolskiego. Skończyliśmy zwiedzanie około godziny 1:00 . Pogoda nie dopisała, gdyż pod koniec zaczął padać deszcz. Moim skromnym zdaniem ,, Noc  Muzeów,, to dobra akcja integracyjna i edukacyjna, która ma na celu porównanie historii z współczesnością. Była to dobra okazja do wymiany poglądów z innymi ludźmi. Widać było że ludzie byli zachwyceni eksponatami. Do domu wróciliśmy około godziny 4:30 rano. Zdjęcia w dziale Galeria
Autor: Mateusz Łączny


15 maja 2015r. -  Gimnazjada 2015 - FINAŁ  POWIATOWY

W dniu 15.05.2015r. w Lubsku odbył się finał Powiatowych Zawodów w Piłce Nożnej Chłopców w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży. Wzięły w nim udział 6 zespołów: Gimnazjum Jasień, G. nr 1 Lubsko, G. Niepubliczne Lubsko, G. nr 3 Żary, Bieniów, Lipinki Łużyckie. Grano systemem „każdy z każdym”.  Czas gry 2x8min. Nasza drużyna zdobyła IV miejsce.
Skład naszego gimnazjum
: Białowąs B., Romanowski R., Kuchta M., Rapacz E.., Sołtys K., Tereszkiewicz J., Siwak B., Sajdak D., Ostojicz P., Nowak A. Szczegóły w pliku: Gimnazjada15p.doc
Autor: Dariusz Silczak


11 maja 2015r. -  Debata na temat patriotyzmu

Dnia 11 maja w naszej szkole odbyła sie debata na temat patriotyzmu. Udział wzięły czteroosobowe przedstawicielstwa wszystkich klas. Debatę poprzedził krótkometrażowy  film "Animowana historia polski" Bagińskiego. Dyskusja rozpoczęła się określeniem pojęcia patriotyzmu. Wszyscy stwierdzili, że jest to miłość do ojczyzny, a największym poświęceniem jest oddanie życia. Uczniowie podawali przykłady polskich patriotów, m. in. Lech Wałęsa, Tadeusz Kościuszko. Określono też czym jest nacjonalizm i szowinizm. W drugiej części debatujący odpowiedzieli na pytanie "Kim jest współczesny patriota?" Uczniowie uważają że dzisiejszy patriota powinien m. in. uczęszczać na wybory, mieć szacunek dla symboli narodowych, obchodzić święta narodowe, płacić podatki, pracować dla kraju,  itp.. Określili również czynniki, które ograniczają nasz patriotyzm. Są to m. in. działania niektórych polityków, stereotypy o Polakach, wysokie podatki, brak pracy, kosmopolityzm, różnica pokoleń, które różnie interpretują patriotyzm, wyśmiewanie zachowań patriotycznych. Trzecia część debaty dotyczyła patriotyzmu lokalnego. W tym roku przypada 70 rocznica przyłączenia do Polski Ziem Odzyskanych. Uczniowie stwierdzili, że mieszkańcy innych regionów Polski mają łatwiej, bo ich przywiązanie do ziemi, na której mieszkają jest mocniejsze. Nasi uczniowie są dopiero trzecim pokoleniem, żyjącym na tych terenach. Debatę przygotował i poprowadził nauczyciel historii mgr Wojciech Juncewicz.


7 maja 2015r. -  Apel z okazji rocznicy uchwalenia "Konstytucji 3 maja"

7 maja 2015r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia "Konstytucji 3 maja" przygotowany przez uczniów klas I. Wspólne świętowanie tego dnia stało się niezapomnianą lekcją historii dla młodego pokolenia. W montażu słowno-muzycznym uczniowie klas I przypomnieli całej społeczności szkolnej historię tworzenia tak ważnego dla Polski dokumentu. Zdjęcia w dziale Galeria
Autor: Małgorzata Sabik


7 maja 2015r. -  Gimnazjada 2015

W dniu 07.05.2015r. w Lubsku odbyły się półfinały Powiatowych Zawodów w Piłce Nożnej Chłopców w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży. Wzięły w nim udział 4 zespoły: Gimnazjum Niepubliczne z Lubska, Gimnazjum nr 1 Lubsko, Gimnazjum z Brodów i Gimnazjum z Jasienia. Grano systemem „każdy z każdym”. Czas gry 2x12min. Nasza drużyna zdobyła II miejsce i uzyskała awans do finału powiatowego.
Skład naszego gimnazjum: Białowąs B., Sołtys K., Tereszkiewicz J., Ostojicz P., Kuchta M., Nowak A., Romanowski R., Siwak B., Sajdak D.
Szczegóły w pliku: Gimnazjada15.doc
Autor: Dariusz Silczak


Grand-Prix Szkół w szachach 2014/2015

24 kwietnia został rozegrany 5-ty turniej z cyklu Grand-Prix Szkół. Ostatni turniej na rok szkolny 2014/15 przyciągnął na start wszystkich zawodników, którzy chcieli poprawić swój końcowy rezultat. Grupa gimnazjów i szkół średnich została zdominowana przez zawodników z Gimnazjum w Jasieniu: Tomasz Dynowski zdobył 6 pkt, z kolei Jakub Weran i Kacper Brzeziński uzyskali po 5 pkt.
I tak doszliśmy do końca VI edycji zawodów w cyklu Grand-Prix Szkół. W tej edycji zostało sklasyfikowanych 95 zawodników z 9 szkół.
Ostatecznie na pierwszym miejscu znalazł się maturzysta Michał Sułkowski. Tak samo jak wśród szkół podstawowych tak i w starszej grupie, to młodsi zawodnicy rozdawali karty. Drugie miejsce zajął Tomasz Dynowski, a trzeci był Jakub Weran, który minimalnie wyprzedził Gabriela Kołtuna. Debiutanci, w starszej grupie, spisali się znakomicie i w przyszłym roku będą chcieli zawalczyć o najważniejsze trofeum. Końcowe wyniki w pliku: szachy15.doc
Szczegóły na stronie: http://www.caissa.cba.pl/index.php/grand-prix-szkol/100-grand-prix-szkol-lubska-2014-15-podsumowanie-finalowe-w-klasyfikacji-ogolnej

Opiekun: Edward Hryniewicz


4 maja 2015r. -  Coca – Cola Cup piłki nożnej dziewcząt
II etap lokalny Żagań

W turnieju udział wzięły 4 drużyny dziewcząt, które zdobyły I miejsca w  I I rozgrywkach lokalnych: Zespół Szkół Publicznych w Żaganiu, Gimnazjum Brody, Gimnazjum w Iłowej  oraz  Gimnazjum  w Jasieniu. Nasza drużyna spisała się znakomicie zdobywając I miejsce  awansując do finału wojewódzkiego. Skład drużyny Gimnazjum Jasień: Kamila Kędzior, Patrycja Tomczak, Dagmara Siwak, Joanna Talarska, Karolina Czarnecka, Klaudia Banecka, Kaja Sługocka, Alicja Biernacka, Julia Stachowiak, Wiktoria Gawłowicz. Szczegóły w pliku: CocaCola15dz.doc
Autor: Beata Krzywiecka


4 maja 2015r. -  PROMOCJA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Dnia 04.05.2015 roku przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych: I LO Żary,  ZSOiE Lubsko, ZSOiT Żary, PBO Zielona Góra, ZSE Żary przygotowali krótkie prezentacje dotyczące ofert edukacyjnych. Uczniowie klas III słuchali z zaciekawieniem, ponieważ przed nimi najważniejsze wybory. Jaka szkoła, jaki zawód, co dalej? Na to pytanie każdy z trzecioklasistów odpowie po wysłuchaniu wszystkich propozycji.
Autor: Marzena Rudzińska


30 kwietnia 2015r. -  Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju BRD

30 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół Samochodowych w Żarach odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym rywalizowały drużyny z  naszego powiatu. Zadaniem drużyn było rozwiązanie testów z przepisów ruchu drogowego, pokonanie toru przeszkód, jazda po miasteczku ruchu drogowego, pierwsza pomoc. Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna w składzie: Artur Zysk, Patryk Ostojicz, Kacper Wąchała pod opieką p. Leszka Potasa zajęła 2 miejsce.
Najlepiej  rowerowy tor przeszkód pokonał Patryk Ostojicz. Gratulujemy!
Autor: Leszek Potas


29 kwietnia 2015r. -  II etap Coca-Cola Cup 2015

29 kwietnia 2015r. drużyna chłopców w składzie: Białowąs B., Sołtys K., Tereszkiewicz J., Ostojicz P., Kuchta M., Romanowski R., Rapacz E., Nowak A., Sajdak D., Siwak T. uzyskała awans do finału wojewódzkiego Turnieju Coca-Cola Cup 2015. Gratulujemy! Szczegóły w pliku: CocaCola15.doc
Autor: Dariusz Silczak


Zmiana planu lekcji od 27 kwietnia 2015r.

Plan lekcji dostępny jest w pliku: plan_lekcji2014/2015

Dyżury nauczycieli dostępne są w pliku: dyzury_naucz

Prezentacje projektów klas drugich: projekty2


21 - 23 kwietnia 2015r. -  Egzaminy Gimnazjalne klas III

21 i 22 kwietnia o godz. 9.00 (zbiórka o 8.30) w sali gimnastycznej naszej szkoły odbędzie się egzamin gimnazjalny z części humanistycznej (historia + wos, j. polski) oraz matematyczno-przyrodniczej (część przyrodnicza, matematyka), natomiast 23 kwietnia w klasach egzamin z języka obcego (j. niemieckiego oraz j. angielskiego). Zdjęcia w dziale Galeria.
Plan opieki świetlicy w pliku: Świetlica
Odjazdy autobusów bez zmian.


21 kwietnia 2015r. - „Zdrowy styl życia”

Dnia 21.04.3015r odbył się powiatowy  konkurs  „Zdrowy styl życia” w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku.  Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Pijmy miody dla zdrowia i urody”. Nasza drużyna wystąpiła w dwuosobowym składzie: P.Wichrowska i H.Chaszczewski  z klasy IIa. Patrycja przygotowała plakat oraz piosenkę na temat zdrowego stylu życia, natomiast Hubert eliksir zdrowia na bazie miodu. Obydwoje rozwiązywali również test na temat zdrowego odżywiania się. Niestety, Patrycja miała problemy z zaśpiewaniem piosenki i w tym roku nieudało się zdobyć głównej nagrody. Nasza reprezentacja szkoły w nagrodę otrzymała piłkę i skakanki.
Autor: Beata Krzywiecka


16 kwietnia 2015r. - Szkolny Etap Ogólnopolskiego Turnieju BRD

W tym dniu odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas rywalizując zarówno zespołowo jak i indywidualnie. Organizatorem był p. Leszek Potas, sędzią p. Dariusz Silczak, a szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przeprowadził p. T. Wawrzyniak. Zwycięzcami turnieju  został zespół z klasy 3b: Marcin Tur, Filip Wiśniewski, Artur Zysk.
Najlepszym zawodnikiem okazał się Marcin Tur z 3b. Najlepszy wynik z testu otrzymał: Hubert Chaszczewski z klasy 2a, a tor przeszkód z najmniejszą ilością błędów pokonał Patryk Ostojicz z 3c. Gratulujemy! Drużyna złożona z najlepszych zawodników turnieju w składzie: Marcin Tur, Kacper Wąchała i Patryk Ostojicz reprezentować będzie naszą szkołę w zawodach powiatowych w Żarach. Mamy nadzieję, że awansują do etapu wojewódzkiego. Życzymy im powodzenia. Wyniki w pliku: wynbrd15szk. Zdjęcia w dziale Galeria.
Autor: Leszek Potas


14 kwietnia 2015r. - Podsumowanie konkursów przedmiotowych

14 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie odbyło sie podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie. Naszą szkołę reprezentował Hubert Chaszczewski wraz z opiekunem Wojciechem Juncewiczem. Przypominamy, że Hubert został laureatem z historii. Życzymy dalszych sukcesów.
Autor: W. Juncewicz


5 - 6 kwietnia - Święta Wielkanocne

Zdrowych, pogodnych Świat Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz Wesołego Alleluja!


Ogólnopolska Olimpiada wiedzy o Janie Pawle II

Dnia 30 marca odbyła się Ogólnopolska Olimpiada wiedzy o Janie Pawle II. Wzięło w niej udział ośmiu uczniów z klas I, II, III. Na wyniki poczekamy do maja 2015r. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.
Autor: Elżbieta Michalska


WOJEWÓDZKI KONKURS Z HISTORII - ROK SZKOLNY 2014/2015

Uczeń klasy II a Hubert Chaszczewski został laureatem konkursu przedmiotowego z historii, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp.. Na etapie wojewódzkim uzyskał 95%, co stanowi drugi wynik. Hubert musiał się zmierzyć z testem z zakresu wiedzy historycznej z XIX wieku i lekturą "O skutecznym rad sposobie" Henryka Olszewskiego.
Serdecznie Gratulujemy.
Autor: W. Juncewicz


"Młodzież w lasach Europy"

26 marca 2015 r.w ZSOiE w Lubsku odbyła się 5. edycja międzynarodowego konkursu "Młodzież w lasach Europy". W konkursie udział wzięło osiem 3-osobowych zespołów uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku (szkoła YPEF), Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku oraz z Gimnazjum w Jasieniu. Nasza drużyna w składzie Julia Pazdan, Emil Rapacz i Jakub Weran zajęli II miejsce. Podczas konkursu trzeba było wykazać się nie tylko dużą wiedzą o lasach i gospodarce leśnej krajów europejskich, ale również znajomością języka angielskiego, ponieważ wszystkie etapy konkursu odbywają się tylko w języku angielskim.
Opiekunem grupy jest pani B. Krzywiecka i pani E. Potaszyńska


„Potyczki z językiem polskim”

Dnia 24 marca 2015 roku uczennice klas III- Patrycja Majdziak- III a i Kamila Kędzior- III c wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Językowym w ZST  w Lubsku. Celem Konkursu było zachęcenie młodzieży do posługiwania się poprawną polszczyzną na co dzień oraz doskonalenie sprawności komunikacyjnej uczniów. Gimnazjalistki przygotowywały się do Konkursu pod czujnym okiem p. M. Rudzińskiej. Ich wiedza i umiejętności zdobyte w szkole zaowocowały wspaniałym osiągnięciem, bowiem Kamila i Patrycja zdeklasowały przeciwników i zajęły I MIEJSCE. Gratuluję wygranej !!!
Autor: Marzena Rudzińska


Sukces Emila

W Cottbus w Niemczech odbył się 22.03.2015r. turniej w Kata /układy form/ z bronią i bez broni,n a którym, to turnieju Emil Rapacz wywalczył dwa złote medale. Gratulujemy!
Autor: Marek Błaszków, Instruktor LCKO w Lubsku

Dzień Wiosny

20 marca 2015r. odbył się w naszej szkole Dzień Wiosny. Wiosenne rywalizacje rozbawiły wszystkich uczniów naszej szkoły. Zabawę przygotowaną przez Samorząd Uczniowski wgrały klasy 1b, 2b, 3a. Zdjęcia w dziale Galeria.


19 marca - Konkurs matematyczny KANGUR

19 marca 2015r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". Udział w konkursie wzięło 12 uczniów z klas I-III naszej szkoły. Każdy uczestnik Konkursu otrzymał układankę Magiczny Wąż!
"Kangur", to międzynarodowy konkurs matematyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest w sześciu kategoriach. Od 10 lat, pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji na corocznych spotkaniach organizacji „Kangur bez granic”. W Kangurze bierze udział około 30 krajów. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym. Uczestnicy na całym świecie rozwiązują te same zadania tego samego dnia.
Szkolny organizator konkursu:
Leszek Potas


Jak nieobecności wpływają na wyniki w nauce?

Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali Hubert Chaszczewski, Nikolas Chojnicki i Emil Rapacz z klasy 2a, którzy w tym roku wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Umiejętności Statystycznych. Wyniki przeprowadzonych badań i obliczeń przedstawili na plakacie naukowym, za który jury polskiej edycji konkursu przyznało im 3. miejsce. Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. Lucyny Łuczak. Nieocenionej pomocy w przygotowaniu angielskojęzycznej wersji plakatu udzieliła p. Emilia Potaszyńska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Autor: Lucyna Łuczak


16 - 18 marca 2015 - Rekolekcje szkolne

W dniach 16-18 marca 2015r. odbyły się Rekolekcje szkolne, które prowadził ks. Michał Bala. Z uwagą słuchaliśmy nauk. Radośnie śpiewaliśmy wraz z grupką dziewcząt, którymi dyrygował Marcin. Na gitarze dzielnie przygrywała p. katechetka. Dni spędzone w kościele na długo zostaną nam w pamięci. Zdjęcia w dziale Galeria.
Autorzy: Dominika Tatarek i Adrian Kaziów

W tych dniach, również w naszej szkole, nauczyciele proponują zajęcia oraz konsultacje dla naszych uczniów.
Plan zajęć znajduje się w pliku:
Zajęcia w dniach rekolekcji.  
Plan opieki świetlicy w pliku: Świetlica
Odjazdy autobusów bez zmian.


12 marca 2015 - Powiatowy Konkurs Recytatorski

12 marca 2015r. w Żarskim Domu Kultury odbył się finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Nasze gimnazjum reprezentowały finalistki Środowiskowego Konkursu Recytatorskiego w składzie: Karolina Kluwak, Julia Pazdan i Paulina Salomońska z klasy 1c.
Autor: Małgorzata Sabik


Zmiana planu lekcji od 02 marca 2015r.

Plan lekcji dostępny jest w pliku: plan_lekcji2014/2015

Dyżury nauczycieli dostępne są w pliku: dyzury_naucz
 


WALENTYNKI 2015

13 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował nam zestaw atrakcji. Zgodnie ze szkolnym obyczajem działała poczta walentynkowa. Wszyscy chętni uczniowie na przerwach mieli możliwość wrzucenia swoich pocztówek do skrzynki walentynkowej. Aniołki z poczty walentynkowej dostarczyli listy i upominki.
Rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy walentynkowy gabinet. I miejsce zajęła klasa 2a, II miejsce klasa 1b i klasa 2c, III miejsce klasa 1c, IV miejsce klasa 3c, V miejsce 3a i klasa 3b, VI miejsce klasa 2b, VII klasa 1b. Przystrojona szkoła wprawiła nas w miłosny, przyjazny i romantyczny nastrój, który wszystkim się udzielał. Zdjęcia w dziale Galeria.


SZACHY!!!

Dnia 13 lutego 2015 uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Grand Prix Gimnazjów oraz Szkół Średnich w Szachach. Po zaciętej rywalizacji II miejsce zajął Tomasz Dynowski z klasy I B; natomiast Jakub Weran z klasy I B zajął IV miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Autor: Marzena Rudzińska


Przedstawienie teatralne klasy 1c

Dnia 13.02.2015r. w cudownym gabinecie nr 12 odbyło się przedstawienie teatralne pt. "Czapla, ryby i rak". Nikt się nie spodziewał, że zwykła szkolna interpretacja teatralna, będzie tak świetnie zagrana! Uczniowie klasy 1c, podzieleni na 3 grupy, pokazali i stworzyli przedstawienie na miarę profesjonalnego teatru. Zdjęcia w dziale Galeria.
Autor: Paulina Salomonska :)


„Lekcja bezpieczeństwa”

W dniu 12 lutego w naszym gimnazjum miała miejsce niecodzienna  „Lekcja bezpieczeństwa”.  Przyjechali do nas ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Żar i przeprowadzili zajęcia z pokazem  na temat zachowania się podczas  wypadków, które mogą zdarzyć się w związku z zabawami na  lodzie i śniegu.  Nauczyliśmy się czołgania po lodzie i „katulania” z uratowanym  , a także zobaczyliśmy, jakie przyrządy mogą zostać wykorzystane podczas ratowania  kogoś, pod kim załamał się lód.
Cieszymy się z tej wiedzy, ale oby nigdy nie trzeba było jej wykorzystywać! Zdjęcia w dziale Galeria.
Autor: Joanna Stachowiak


Tematy projektów klas II

Tematy projektów dla uczniów klas II dostępne są w pliku: projekty2.doc.
Autor: Małgorzata Zych


Dzień Patrona

W dniu 11 lutego obchodziliśmy w szkole Dzień Patrona. Z tej okazji odbył się uroczysty apel poświęcony Marii Skłodowskiej – Curie. Uczniowie klas drugich przedstawili widowisko poświęcone życiu i dokonaniom naszej patronki pt. „Osiemnaście obrazów z życia Wielkiej Marii” oraz prezentację multimedialną poświęconą wadom i zaletom zjawiska promieniotwórczości. W przedstawieniu wzięli udział: Gabrysia H., Dominika T., Asia T., Daga S., Karolina M., Natalka G., Dominik O., Karol J., Kacper W., Krystian R. i Adrian K. Multimediami „kierował” Marcin S. Sądząc z ciszy i skupienia panującego na sali podczas widowiska, widzowie obejrzeli je z dużym zainteresowaniem.
Autor: Joanna Stachowiak


Czytanie warte zachodu - pierwszy etap

29 stycznia 2015 roku odbył się pierwszy etap (szkolny) konkursu czytelniczego dla uczniów gimnazjum województwa lubuskiego pod hasłem „Czytanie warte zachodu”, do którego przystąpiło 16 uczniów naszego gimnazjum. Do II etapu konkursu wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim zakwalifikował się Hubert Chaszczewski z klasy II A. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zawody II stopnia zostaną przeprowadzone 20 marca 2015 r. w godz. 11.00-13.00 w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie Wlkp., ul. Łokietka 23. Zawody II stopnia:
-  polegają na napisaniu wypracowania na jeden z pięciu tematów związanych z problematyką podejmowaną przez lektury wskazane w regulaminie,
-  sprawdzą umiejętność samodzielnej interpretacji przeczytanych tekstów literackich.
Do zawodów III stopnia zakwalifikują się uczniowie, którzy uzyskają co najmniej 70% punktów możliwych do zdobycia na II etapie.
Autor: Marzena Rudzińska


KOSZYKÓWKA!!!

Młodziki- rocznik 2001 w walce o I miejsce

Młodziki- rocznik 2001 walczyli o I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju we Wrocławiu. UKS Chromik Żary przegrał mecz finałowy z WKS Śląsk – zajmując tym samym zaszczytne II miejsce. W turnieju brali udział nasi uczniowie Seweryn Jutkiewicz kl. I B oraz Rafał Rutkowski kl. I A.
Autor: Marzena Rudzińska


I Zimowy Turniej piłki nożnej dziewcząt o Puchar Pani Dyrektor Gimnazjum w Jasieniu 30.01.2015r.

W turnieju udział wzięły 4 drużyny dziewcząt: Gimnazjum nr 1 w Lubsku,  Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku, Gimnazjum w Trzebielu oraz gospodarze Gimnazjum  w Jasieniu.
Nasza drużyna spisała się bardzo dobrze zdobywając I miejsce. Nie  przegraliśmy żadnego meczu , zdobyliśmy 10 bramek, a bramkarka Julia  Stachowiak wpuściła tylko 1 gola.
„Królem strzelców’ całego turnieju została Kaja Sługocka z naszej szkoły zdobywając 6 goli, ale pozostałe dziewczęta również zasługują na duże brawa. Skład drużyny Gimnazjum Jasień: Kamila Kędzior, Patrycja Tomczak, Joanna Nakonieczna, Dagmara Siwak, Joanna Talarska, Karolina Czarnecka, Klaudia Banecka, Kaja Sługocka, Alicja Biernacka, Julia Stachowiak, Wiktoria Gawłowicz, Karolina Chmielewska, Karolina Kluwak. Szczegóły w pliku: zimowy_dziewczat15.doc.
Autor: Beata Krzywiecka


XI Turniej Noworoczny Piłki Halowej Chłopców 2015

Dnia 22 stycznia 2015r. odbył się w naszej szkole XI Noworoczny Turniej Piłki Halowej Chłopców o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Jasieniu. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn: Gimnazjum Lipinki Łużyckie, Gimnazjum Gubin, Gimnazjum Jasień I, Gimnazjum Jasień II, Gimnazjum Tuplice, Gimnazjum Lubsko. Zwycięzcą turnieju została drużyna Gimnazjum Jasień I w składzie: Graczyk D., Kuchta M., Rechul M., Romanowski R., Nowak A., Sołtys K., drugie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum Lubsko, a trzecie Gimnazjum Lipinki Łużyckie. „Królem strzelców” turnieju został zawodnik z gimnazjum w Lipinkach Łużyckich  zdobywając 9 bramek.  Na koniec drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary oraz słodkie upominki. Organizatorami turnieju byli p. D. Silczak i T. Wawrzyniak. Szczegóły w pliku: noworoczny15.doc. Zdjęcia w dziale Galeria.
Autor: Dariusz Silczak


Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek w Żarach

W dniu 20 stycznia 2015r. odbył się powiatowy  konkurs kolęd i pastorałek dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczestników. Gimnazjum w Jasieniu reprezentowała Patrycja Wichrowska z kl. II a, która za swój występ otrzymała wyróżnienie. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz drobne upominki. Uczniów przygotował Mirosław Zych.


XXV Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych

Dnia 14 stycznia 2015r. w Lubskim Domu Kultury odbył się jubileuszowy "XXV Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych". Grupa teatralna "Niezdecydowani" z naszego gimnazjum zaprezentowała spektakl pt. "Bo to co nas spotyka, przychodzi spoza nas".
Autor: Małgorzata Sabik


"Góra grosza"

1 miejsce: klasa 2a - 6,428 kg
2 miejsce: klasa 3c - 5,633 kg
3 miejsce: klasa 2c - 3,521 kg
4 miejsce klasa 1c - 3300 kg
5 miejsce klasa 1a - 2,885 kg
6 miejsce klasa 2b - 2,323 kg
7 miejsce klasa 3b - 0,821 kg
8 miejsce klasa 3a - 0,702 kg
9 miejsce klasa 1b - 0,517 kg

Gratulujemy wygranym i dziękujemy wszystkim za udział w zbiórce grosików.

Zmiana planu lekcji od 19 stycznia 2015r.

Plan lekcji dostępny jest w pliku: plan_lekcji2014/2015

Dyżury nauczycieli dostępne są w pliku: dyzury_naucz


Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

Piękna jest radość w Święta,
Ciepłe są myśli o bliskich,
Niech pokój, miłość i szczęście
Otoczy dzisiaj nas wszystkich.


Wigilie klasowe

19 grudnia 2014r. w naszej szkole odbyły się WIGILIE klasowe. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia. Zdjęcia w dziale Galeria.


"Las w prozie i poezji"

12 grudnia  2014 r. w Lubskim Domu Kultury odbył się konkurs rejonowy "Las w prozie i poezji", któremu patronuje Nadleśnictwo Lubsko. W tym roku naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy I c Karolina Kluwak, która zajęła II miejsce w kategorii gimnazjum. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Autor: Ma
łgorzata Sabik


Przedstawienie teatralne kl. 1b

Dnia 12 grudnia  2014 roku Uczniowie klasy IB przedstawili fragmenty sztuki W. Szekspira pt. „Romeo i Julia”. 
Aktorzy- uczniowie  IB- wykazali się dobrą znajomością tekstu i poczuciem humoru, bowiem dwie grupy przedstawiły parodię szekspirowskiej tragedii. Muszę przyznać, że nie miałam pojęcia o  zdolnościach aktorskich moich Uczniów. Grali wspaniale! Nigdy nie spodziewałabym się, że klasowa wersja przedstawienia może być tak dobra.
Uczniowie przygotowali również scenografię i odpowiednie kostiumy, zabawa była przednia,  całość wyglądała niesamowicie!
Przedstawienie to podobało mi się  i już czekam na następne popisy sceniczne. Zdjecie1 , Zdjecie2 , Zdjecie3.

Autor: Marzena Rudzińska


„Książki naszych marzeń” - konkurs MEN

            „Nakręćmy się na czytanie!” - tym hasłem Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie „Książki naszych marzeń”. 
           Głównym celem konkursu organizowanego przez MEN jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów. Konkurs umożliwia uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Wystarczy, że szkoła prześle do resortu edukacji listę maksymalnie 50 książek, które chciałaby dostać, a uczniowie przygotują krótki (do 120 sekund) film na temat „Nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki bo…”, który przekona MEN, że to właśnie oni powinni wygrać.
            Nasza Szkoła wzięła udział w konkursie. Dwóch uczniów klasy IIA – Emil Rapacz i Hubert Chaszczewski pod opieką pani Katarzyny Piotrowskiej nakręcili film, natomiast pani Marzena Rudzińska przygotowała listę książek, o przeczytaniu których marzą Uczniowie klas I i II naszego Gimnazjum.
          Wyniki konkursu dostępne są w pliku: książki14.doc
Autor: Marzena Rudzińska


"Gminny Dzień Małego Patrioty"

Dnia 10 grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sinkiewicza w Jasieniu odbył się "Gminny Dzień Małego Patrioty". Był to konkurs z historii Polski dla uczniów ze szkół podstawowych z naszej gminy. Zwyciężyła drużyna z Wiciny, drugie miejsce zajęła szkoła z Jasienia, a trzecie uczniowie z Golina. Spośród pięciu konkurencji, cztery przygotowali uczniowie gimnazjum w składzie: Hubert Chaszczewski, Jakub Weran, Nikolas Chojnicki i Emil Rapacz. Nad pracami czuwał pan Wojciech Juncewicz. Nasi uczniowie brali udział w konkursie jako jury.
Autor: Wojciech Juncewicz


Turniej Mikołajkowy 2014

Dnia 9.12.2014r odbył się w naszej szkole Turniej Mikołajkowy w piłce halowej chłopców. Wzięło w nim udział 6-sześcioosobowych zespołów. Każdy zespół składał się z 2 uczniów klas pierwszych, 2 uczniów klas drugich, 2 uczniów klas trzecich. Drużyny rozlosowano do dwóch grup po 3 zespoły. W grupie grano systemem „każdy z każdym”. Czas gry 1x10min.
Drużyna zwycięska Świąteczne pulpety  wystąpiła w składzie: Ostojicz P., Sołtys K., Kasowski B.,Dulski P., Sajdak D., Rapacz E. Po zakończeniu turnieju uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Organizatorami turnieju byli nauczyciele w-f : D.Silczak i T.Wawrzyniak. Szczegóły w pliku: tur_mik14.doc. Zdjęcia w dziale Galeria.
Autor: Dariusz Silczak


MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU

Uczennice klasy I B i sympatyczki DRKK – Alicja Biernacka i Wiktoria Gonsior – dn. 8 grudnia 2014 roku, na prośbę Pani Dyrektor Przedszkola Samorządowego „Plastuś” w Jasieniu, wcieliły się w postać Mikołaja i wręczały przedszkolakom kalendarze adwentowe. Zabawa była przednia, radości nie sposób opisać. Maluchy były przeszczęśliwe, że mogły gościć aż dwóch Mikołajów. Uczennice również miło spędziły czas.
Autor: Marzena Rudzińska


4 grudnia 2014 - KONKURS MATEMATYCZNY KLAS II

4 grudnia 2014 r. uczniowie klas drugich mogli zmierzyć swoje siły w międzyklasowym konkursie matematycznym, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Matematyka jest królową nauk”. Uczniowie nie bojący się matematycznych wyzwań rozwiązywali zadania wymagające wytężenia umysłu, artyści malowali lub tworzyli literackie „arcydzieła”, miłośnicy krzyżówek rozszyfrowali hasło ukryte w geometrycznej krzyżówce, a aktorzy zainscenizowali wywiad ze sławnym matematykiem. Wszyscy odpowiadali na pytania z różnych dziedzin matematyki. Emocje trwały do końca konkursu. Po wyrównanej walce zwyciężyła klasa 2c (52 punkty), II miejsce zajęła klasa 2a (51 punktów), a III miejsce klasa 2b (48 punktów). Gratulujemy wszystkim wyników i życzymy równie wybitnych osiągnięć na lekcjach matematyki. Zdjęcia w dziale Galeria.
Autor: Lucyna Łuczak


3 - 5 grudnia 2014 - PRÓBNE EGZAMINY GIMNAZJALNE

3 i 4 grudnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się próbne egzaminy gimnazjalne z części humanistycznej (historia + wos, j. polski) oraz matematyczno-przyrodniczej (część przyrodnicza, matematyka), natomiast 5 grudnia w klasach egzamin z języka obcego (j. niemieckiego oraz angielskiego). Zdjęcia w dziale Galeria.


„Gimnazjaliści czytają dzieciom”

Członkowie i sympatycy DRKK po raz kolejny  na prośbę pani dyrektor Przedszkola Samorządowego „Plastuś” w Jasieniu uczestniczyli w projekcie dydaktycznym „Wszyscy czytają dzieciom”.  02 grudnia 2014 roku  gimnazjaliści czytali przedszkolakom bajki, zorganizowali także zabawy edukacyjne. Zajęcia zorganizowane przez członków DRKK bardzo się podobały.  Zostaliśmy zaproszeni na ponowne spotkanie. W przedsięwzięciu, pod opieką opiekunki Koła – Marzeny Rudzińskiej, brali udział następujący uczniowie:  Patrycja Majdziak,  Hubert Chaszczewski,  Emil Rapacz, Paulina Marczenia, Karolina Miedwiecka, Julia Stachowiak, Wiktoria Gonsior, Nikola Rymarowicz,  Jakub Weran, Jakub Maćko.
Nasze starania zostały docenione, każdy gimnazjalista otrzymał słodki upominek i podziękowania od przedszkolaków. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.
Autor: Marzena Rudzińska


FILMOWA NOC GIMNAZJALNA

13 uczniów klasy IB wzięło udział w filmowej nocce gimnazjalnej. Gimnazjaliści pod opieką wychowawczyni Marzeny Rudzińskiej i pani Katarzyny Piotrowskiej spędzili w szkole 13 godzin- od godziny 18.00 14 listopada 2014 do 7.00 15 listopada 2014 roku.
Uczniowie spędzili nocny czas przede wszystkim na grze w piłkę i oczywiście na oglądaniu filmów. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Wspólnie spędzony czas wpłynął na lepsze poznanie się, integrację grupy i wychowawcy.
Pewne jest, że jeszcze powtórzymy to przedsięwzięcie.
Autor: Marzena Rudzińska


13 listopada - debata "WF z klasą"

Dnia 13 listopada odbyła się debata w ramach programu "WF z klasą" na temat zajęć sportowych w naszej szkole. Przedstawiciele klas dyskutowali o warunkach w jakich prowadzone są lekcje oraz jakie działania można wprowadzić, żeby oferta dyscyplin była bogatsza. Zastanawiali sie także, jak zachęcić uczniów mniej aktywnych sportowo. Metodą "burzy mózgów" debatujący doszli do wniosku, że należy stworzyć harmonogram zajęć sportowych wybieranych przez uczniów.

Debatę poprowadzili nauczyciele: Tomasz Wawrzyniak, Dariusz Silczak i Wojciech Juncewicz.


11 listopada 2013 - 96 rocznica Odzyskania Niepodległości

     Dnia 11 listopada 2014 roku w MGOK- u w Jasieniu odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowała młodzież z klas III Gimnazjum pod kierunkiem wychowawców klas III. Oprawą muzyczną zajął się pan Mirosław Zych. W środowiskowej uroczystości brali udział zaproszeni Goście, pracownicy i uczniowie Gimnazjum.  
 


"Bezimienne bohaterki-Losy Matek Sybiraczek"

W sobotę 8 listopada 2014r. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursu "Bezimienne bohaterki-Losy Matek Sybiraczek". W konkursie, któremu patronowała pani Elżbieta Polak-Marszałek Województwa Lubuskiego, udział wzięło ponad 150 uczniów z 56 szkół. Jury doceniło styl pisarski naszej absolwentki (w ubiegłym roku jeszcze gimnazjalistki) Martyny Dzienisz, która za swoją pracę (fragment z "Pamiętnika Matki Sybiraczki") otrzymała z rąk p. Elżbiety Polak I wyróżnienie w kategorii szkół gimnazjalnych. Takie osiągnięcie to wspaniała promocja naszej szkoły. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Autor: Małgorzata Sabik


Konkurs fotograficzny „Skarby przyrody, kultury i tradycji lubuskiej wsi"

28.10.2014 r. w Urzędzie Miejskim w Sławie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Skarby przyrody, kultury i tradycji lubuskiej wsi". Konkurs skierowany był do wszystkich mieszkańców obszarów wiejskich województwa lubuskiego i rozpatrywany w dwóch kategoriach wiekowych: I kat. do 16 lat; II kat. od 17 lat.  W pierwszej kategorii wiekowej drugie miejsce zajęła Marysia Trzmiel z klasy 2a, natomiast wyróżnienie otrzymała Justyna Kocór z klasy 3c. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziały w konkursach fotograficznych i filmowych. Zapraszam do obejrzenia wszystkich prac konkursowych: http://www.zpkwl.gorzow.pl/index.php/aktualnosci/43-zespol-parkow-krajobrazowych-woj-lub/191-final-konkurs-fotograficznego-skarby-przyrody-kultury-i-tradycji-lubuskiej-wsi
Autor artykułu: Katarzyna Piotrowska 


21 października - Otrzęsiny klas 1

Zgodnie z tradycją nasi pierwszoklasiści musieli udowodnić, że zasługują na miano uczniów naszej szkoły stawiając czoła przygotowanym przez Samorząd Uczniowski zadaniom.  W poszczególnych konkurencjach udowodnili swoją sprawność intelektualną, fizyczną oraz odwagę. Po wszystkich próbach, którym zostali poddani złożyli uroczystą przysięgę pieczętując ją odciskiem palca w kronice szkolnej. Dziękujemy za fantastyczna zabawę i gratulujemy. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.
Autor: Emilia Potaszyńska


II miejsce w 5 Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP

Na przełomie września i października rozegrano 5 Turniej Orlika o Puchar Premiera RP. W zawodach wzięły udział dziewczyny z naszej szkoły. Pierwsze dwa etapy zawodów, w Lipinkach Łużyckich i Żarach, reprezentantki naszej szkoły przeszły bezproblemowo. Strzeliły łącznie 33 bramki, a żadnej z przeciwnych drużyn nie udało się pokonać bramkarza naszego gimnazjum. 6 października odbył się finał wojewódzki w Krośnie Odrzańskim. Dziewczyny wygrały 2 pierwsze mecze z drużynami z Zielonej Góry i Brodów, ale niestety przegrały 3, decydujący o dalszym awansie, mecz z rówieśniczkami z Gorzowa Wielkopolskiego. Ostatecznie piłkarki, w składzie: Julia Stachowiak, Alicja Biernacka, Karolina Chmielewska, Wiktoria Gawłowicz, Kaja Sługocka, Klaudia Banecka, Maryna Biernacka, Wiktoria Ćwikłowska zajęły 2 miejsce w województwie. Gratulujemy!
Autor:
Julia Stachowiak


Kibic na 6

15 października 2014 r. o godz. 11.30, w hali Zespołu Szkół nr 20 w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Kibic na 6. Nasza szkoła nadesłała sześć zdjęć. Mieliśmy okazje być na gali, ponieważ drugie miejsce w konkursie w kategorii szkół gimnazjalnych zajęła Milena Andrukiewicz z klasy 2a. Była to duża uroczystość, na którą przyjechali uczniowie z całego województwa.  Na gali pojawiło się mnóstwo gości między innymi wojewoda lubuski Jerzy Ostrouch, poseł RP Krystyna Sibińska i wicekurator Radosław Wróblewski. Można również było zrobić sobie zdjęcie z żużlowcami z Klubu Sportowego Stal Gorzów Wielkopolski, na gali pojawili się: Krzysztof Kasprzak, Bartosz Zmarzlik, Adrian Cyfer. Więcej informacji na stronach:
http://www.ko-gorzow.edu.pl/kibic-na-6/3007-uroczyste-podsumowanie-projektu-kibic-na-6 
http://www.ko-gorzow.edu.pl/kibic-na-6/2964-2014-10-03-07-49-32
Autor artykułu: Katarzyna Piotrowska 


15 października - koncert filharmonii

Dnia 15 października 2014r. odbył się koncert filharmonii zielonogórskiej pt. Kubańskie rytmy". Przy rytmach samby, czaczy i rumby oraz pięknych kolorowych strojów nasza młodzież zapoznała się z bardzo rytmiczną i taneczną muzyką Kuby i Dominikany. Koncert bardzo się podobał.
Autor: Elżbieta Wawrzyniak


Dzień Edukacji Narodowej

13 października cała szkoła postarała się, żeby nauczyciele i pracownicy szkoły poczuli, że świat kręci się wokół nich. Bukiety kwiatów, życzenia, ręcznie przygotowane kartki oraz nauczycielska lista przebojów nadały temu dniu wyjątkowy charakter. Specjalnym punktem całego programu był kabaret zaprezentowany przez uczennice klasy trzeciej. Zabawa była przednia :)

Z okazji Dnia Nauczyciela
życzymy takich myśli i marzeń,
które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości,
aby służba podopiecznym
zrodziła wiele szlachetnych owoców.


NOC FILMOWA KL. 3C

10/11 października klasa 3 c pod opieką wychowawcy p. Emilii Potaszyńskiej zorganizowała w szkole wieczór filmowy. Mięliśmy całą noc na gry, grillowanie i seans filmowy. Następnego dnia wróciliśmy do domów niewyspani, ale bardzo zadowoleni. Fantastyczne doświadczenie!!! Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.
Autor: Emilia Potaszyńska


DZIEŃ SENIORA

Dnia 11 października 2014 roku w Domu Kultury w Jasieniu odbyła się uroczystość "Dnia Seniora". Uczniowie naszej szkoły przygotowali i przedstawili program artystyczny specjalnie przygotowany na tę okazję. Wszystkim seniorom życzymy dużo zdrowia i zadowolenia z każdego dnia. (N. Gola i K. Miedwiecka z IIc oraz D. Gregorczyk, K. Brzeziński, K. Kluwak, P. Salomońska, i J. Pazdan z Ic)
Autor: Małgorzata Sabik


WYKOPKI I B

Dnia 11 października 2014 roku uczniowie klasy I B brali udział w wykopkach w Jabłońcu. Postanowiliśmy, że będziemy zbierać pieniądze na biwak. Dlatego podjęliśmy wspólną decyzję dotyczącą zarobkowania. Państwo Ewa i Grzegorz Dynowscy zaproponowali nam wykopki. W sobotę o godz.1000 zaczęliśmy zbierać ziemniaki. Pracę zakończyliśmy o godz. 1600 . Ciężko było, ale daliśmy radę. Dzień zakończył się pieczeniem kiełbasek i ziemniaków. Dowiedzieliśmy się również wielu rzeczy nt. uprawy ziemniaków. Wiemy także, że gospodarstwo państwa Dynowskich od 3 lat posiada certyfikat gospodarstwa ekologicznego.
Wiemy teraz, że jesteśmy wytrwali i damy radę. Praca uszlachetnia i jednoczy. My już to wiemy. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.
Autor: Marzena Rudzińska


"ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA KLAS 1"

Dnia 10.10.2014r. klasy pierwsze naszego gimnazjum spotkały się na górce Flothera przy wspólnym ognisku. Dzięki uprzejmości pana A. Czerwińskiego z jasieńskiego PTTK udostępniono nam pomieszczenie w wieży ciśnień. Czas przy ognisku umilały gry i zabawy, w których uczestniczyły również wychowawczynie klas I. Święto pieczonego ziemniaka uważamy za wyjątkowo udaną wspólną imprezę. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.
Autor: Klasy I


Dzień Chłopaka

30 września to okazja, żeby pokazać chłopcom, że o nich pamiętamy, złożyć im życzenia i obdarować symbolicznymi prezentami. Dziewczęta przygotowały wiele niespodzianek. Były miłe słowa, pyszne własnoręcznie przygotowane ciasta,  inne słodkości, pizza, małe gadżety, a nawet korony. To wszystko przy współpracy Samorządu Uczniowskiego sprawiło męskiej części naszego Gimnazjum wiele radości. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.
Autor: Emilia Potaszyńska


Stypendium Marszałka Województwa Lubuskiego 2014/2015

29 września br. w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów 120 uczniom szczególnie uzdolnionym w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Województwa Lubuskiego.
Stypendystą z naszego Gimnazjum został Łukasz Dziemianko uczeń klasy III a.
W uroczystości uczestniczyli: Prorektor ds. Studenckich Uniwersytetu Zielonogórskiego – Wojciech Strzyżewski, Dziekan wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji UZ –  dr hab. inż. Andrzej Obuchowicz, prof. UZ, przedstawicieli  Firmy Siemens, Przedstawiciele Komisji Kultury, Edukacji, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Lubuskiego: Jarosław Kropski oraz Tadeusz Pająk, Lubuski Kurator Oświaty – Bogna Ferensztajn, Zdzisław Paduszyński – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego. A także zastępca dyrektora Departamentu EFS – Andrzej Wojnakowski, Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej Mirosław Glaz oraz zastępca dyrektora Małgorzata Walkowska, Przewodnicząca Komisji do Spraw Stypendiów – Grażyna Dobroczyńska oraz nauczyciele, dyrektorzy, opiekunowie i rodzice. Moderatorem spotkania był Leszek Jenek.  
Drugą część uroczystości stanowiły prezentacje i pokazy rozwiązań technicznych w ramach Dnia Technologii Przemysłowych.


DZIEŃ SYBIRAKA

Członkowie Dyskusyjno Redakcyjnego Klubu Książki dnia 26 września 2014 roku  przygotowali artystyczną część związaną  z Obchodami Dnia Sybiraka. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną, przedstawili krótki rys dotyczący historii Koła nr 16 oraz recytowali wiersze napisane przez Sybiraków. Akademia bardzo się spodobała zebranym.  Uczniowie szkół średnich i gimnazjaliści biorący udział w przedsięwzięciu otrzymali podziękowania, a opiekunka p. M. Rudzińska kwiaty za przygotowanie.
Autor: Marzena Rudzińska


ZDJĘCIA KLASOWE Z WYCHOWAWCAMI

24 września 2014r. były wykonywane zdjęcia klasowe z wychowawcami. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.


WYBORY OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO I RZECZNIKA PRAW UCZNIA

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego na kolejne 3 lata została wybrana przez uczniów naszej szkoły w drugiej turze p. Emilia Potaszyńska.
Rzecznikiem Praw Ucznia została p. Joanna Tymofiejew. Gratulujemy!!! Zdjęcia dostępne w dziale Galeria.


BIWAK KLASOWY III b

W dniach 11-12.09 klasa 3b po raz ostatni pojechała na biwak w takim składzie. W czwartek o godzinie 10.00 wyruszyliśmy spod szkoły. Zapowiadały sie naprawdę ciekawe dni. Nasi chłopcy na biwak zabrali kilka ciekawych  " gadżetów",  na szczęście  pani Krzywiecka z panią Tymofiejew szybko zareagowały. Ten wyjazd na pewno nas zbliżył do siebie,  dużo rozmawialiśmy, graliśmy w siatkę a nawet karmiliśmy konie ;) Pod wieczór rozpaliliśmy ognisko i pomimo deszczu było dużo śmiechu i radości. Żałujemy, że to był ostatni wspólny biwak III b. Zdjęcia dostępne w dziale Galeria.


MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KOSZYKÓWKI

W dniach 12-14.09.2014 roku w   Międzynarodowym Turnieju  Koszykówki w Stargardzie Szczecińskim III miejsce zajął  - Chromik Żary rocznik 2001.
 Jednym z graczy był uczeń klasy IB naszej szkoły Jutkiewicz Seweryn. Gratulujemy!


WYCIECZKA ROWEROWA KLAS PIERWSZYCH

Uczniowie klas pierwszych- 45 osób- wraz z wychowawcami i panią pedagog dnia 09 września 2014 roku brali udział w wycieczce rowerowej do Biedrzychowic. Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych i zapoznanie z przyrodą i historią naszych terenów. Pan Motyl pokazał nam wszystko to, co warto zobaczyć w Biedrzychowicach. Wycieczka zakończyła się ogniskiem. Zostaliśmy również poczęstowani przepysznym jabłecznikiem- wypiekiem p. Motyl.
Wyjazd udał się i myślę, że spełnił swoje zadanie. Zdjęcia dostępne w dziale Galeria.
Autor: Marzena Rudzińska


TURNIEJ O PUCHAR PREZESA DRUKARNI „CHROMA”

Chromik Żary rocznik 2001 wygrał Turniej o Puchar Prezesa Drukarni „Chroma. Udział w turnieju  brał Seweryn Jutkiewicz -  uczeń kl. I B naszej szkoły.


5 września – My też „Czytamy Trylogię

Nasze gimnazjum przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Czytamy Trylogię”.
W piątek, 5 września , każda lekcja we wszystkich klasach rozpoczynała się dziesięciominutowym czytaniem „Pana Wołodyjowskiego” lub „Potopu”. Lektorami byli nauczyciela. Przez cały dzień uczniowie poznali spory fragment powieści!
Chociaż nie wszystkie słowa były zrozumiałe dla słuchaczy (te archaizmy i łacina!), ogólny sens i fabuła  dotarły do każdego ucznia. Może komuś spodoba się na tyle, by sięgnąć po całą książkę? Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.


1 września – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 września 2014 roku na dziedzińcu szkolnym Gimnazjum  im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jasieniu rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Szczególnie ciepło pani dyrektor mgr Bogumiła Gudzowska powitała naszych pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg gimnazjum i rozpoczęli w nim naukę. Zostały im wręczone przez dyrektora i wychowawców klas legitymacje szkolne. W ten sposób stali się oni uczniami naszej szkoły. Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom, aby ten rok szkolny był pełen sukcesów. W szczególności życzenia te dotyczyły trzecioklasistów, którzy w perspektywie mają przed sobą egzamin gimnazjalny. Zdjęcia w dziale Galeria.


Plan lekcji dostępny jest w pliku: plan_lekcji2014/2015

Dyżury nauczycieli dostępne są w pliku: dyzury_naucz

Terminy zebrań z rodzicami dostępne są w pliku: zebrania14_15

Grupy językowe klas I dostępne są w pliku: grupy1

Roczny plan pracy szkoły dostępny jest w pliku: plan_pracy_szkoly

Plan dydaktyczno-wychowawczy 2014/2015 dostępny jest w pliku: plan_dyd_wych14_15

Zasady oceniania zachowania w pierwszym semestrze 2014/2015 dostępne są w pliku: zachowanie2014_15

Lista podręczników na rok szkolny 2014/2015 do pobrania w pliku: podreczniki14_15.docArchiwum: [2014_15] [2013_14] [2012_13]  [2011_12]  [2010_2011]  [2009_10]


[1] [2][3][4]
Created by $zefol
 
Do góry