27 czerwca – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Dnia 27 czerwca 2014r. o godz. 9.00 odbył się w sali gimnastycznej naszej szkoły apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2013/2014, na którym zostali nagrodzeni uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce oraz wyróżniający się w szkole. Po uroczystości uczniowie w klasach otrzymali świadectwa od swoich wychowawców. Zdjęcia w dziale Galeria.


26 czerwca – Pożegnanie klas trzecich gimnazjum

„Wczoraj mali, dziś dorosły świat” – to hasło programu artystycznego przygotowanego przez trzecioklasistów i ich wychowawców. Były wspomnienia z trzech ostatnich lat, podziękowania i życzenia na przyszłość.
Wielu absolwentów zostało nagrodzonych za udział w konkursach, działalność pozalekcyjną i pozaszkolną. Gratulacje otrzymali też uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen: Klaudia Żuława, Martyna Dzienisz, Jakub Myśków, Kamila Gorczyca, Magdalena Gregorczyk, Aleksandra Gałązka i Gabriel Binek.
Ze swoimi starszymi kolegami pożegnali się uczniowie klas drugich, a na pamiątkę wręczyli im drobne upominki.
Raz jeszcze życzymy naszym absolwentom przyjemnych wakacji i udanej rekrutacji do szkół średnich. Zdjęcia w dziale Galeria
Autor: Lucyna ŁuczakFilmik klas III

26 czerwca - Uroczyste zakończenie klas 3

Tak nam trudno będzie się rozstać,
dalej własną, dojrzalszą pójść drogą.
Ale życia zatrzymać nie sposób,
dzieci dziećmi pozostać nie mogą.
Tak nam szkoda już żegnać się z Wami,
jak z najlepszą oceną w zeszycie.
Kto nas będzie tak dobrze pilnował,
kto nas będzie prowadził przez życie?
Kto nas teraz do pracy zagoni?
Kto przywita, gdy przyjdzie znów wrzesień?
Kto uśmiechnie się do nas weselej?
Kto nas lepiej na duchu podniesie?
My już zawsze będziemy pamiętać
sprawiedliwe i szóstki, i dwóje.
Wdzięczną pamięć schowamy do serca
i powiemy serdeczne: Dziękujemy!!!
Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom Gimnazjum w Jasieniu.
Filmik o uczniach klas trzecich dostępny jest pod adresem: http://youtu.be/HRnKMCMp4GE
Autor: Uczniowie klas III


24 czerwca - Wycieczka rowerowa klasy 2c do Biedrzychowic
 

W tym dniu uczniowie klasy 2c wraz z wychowawcą p. Emilią Potaszyńską oraz p. Tomaszem Wawrzyniakiem udali się na wycieczkę rowerową do Biedrzychowic. Zdjęcia w dziale Galeria


16 czerwca - Konkurs Ortograficzny
 

MISTRZEM ORTOGRAFII  W 2013/2014 ROKU SZKOLNYM

ZOSTAŁ ŁUKASZ DZIEMIANKO Z KLASY II A

Szczegóły w pliku: kon_ortograficzny14.doc
Autor: Marzena Rudzińska


11 czerwca - Wycieczka do Sądu Rejonowego w Żarach

Dnia 11 czerwca 2014r. 15 uczniów klasy III A wraz z wychowawcą Marzeną Rudzińską wybrało się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Żarach. Gimnazjaliści  brali udział w rozprawach, które prowadziła sędzia Anna Tecław.
Celem wycieczki było poznanie zasad funkcjonowania organów sprawiedliwości oraz skutków łamania prawa. Uczniowie mogli zobaczyć jak przebiega proces sądowy, jak wygląda sala sądowa i gdzie zasiadają sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, oskarżeni. W trakcie przerw sędzia starała się wyjaśnić uczniom przebieg kolejnych etapów przewodu sądowego.
Autor: Marzena Rudzińska


Drużyny sportowo-pożarnicze chłopców i dziewcząt startowały w tym sezonie w zawodach międzygminnych w Tuplicach i powiatowych w Lubsku.

Wyniki:
Tuplice – dziewczęta 1 miejsce, chłopcy 2 miejsce
Lubsko – dziewczęta 3 miejsce, chłopcy 4 miejsce.

Skład drużyny dziewcząt: Słomkowska Marcelina, Tomczak Patrycja, Kwiatkowska Paulina, Czarnecka Karolina, Tomaszewicz Dominika, Kisielewska Julia, Nakonieczna Joanna, Jagoda Aleksandra, Makuch Roksana, Ada Makowiak

Skład drużyny chłopców: Chęciński Maciek, Nowak Gracjan, Zysk Artur, Jenderse Karol, Biernacki Adam, Talarski Bartek, Białowąs Bartek, Oryga Łukasz, Szczygłowski Dominik, Wierciak Kacper.
Autor: Paweł Gudzowski


10 czerwca 2014 - Wyjazd rowerowy z ogniskiem klasy 3c

Tego słonecznego dnia uczniowie wraz z opiekunami: p. Leszkiem Potasem i p. Darkiem Silczakiem udali się na miła wycieczkę za pieniądze wygrane w konkursie o lekturach szkolnych. Po drodze spotkało nas wiele przygód, np. awaria rowerów lub niespotykany wyskok sarny, ale udało nam się szczęśliwie dotrzeć do celu. Odwiedziliśmy urocze Biedrzychowice Dolne, gdzie zagościliśmy na ognisku u Państwa Mariana i Barbary Motyl. Odbyliśmy również krótką wycieczkę krajoznawczą, za co bardzo im dziękujemy. Potem udaliśmy się w drogę powrotną. Wszyscy uczestnicy wrócili opaleni i zadowoleni!
Autorzy: Martyna Dzienisz i Kamila Gorczyca


„EKOSZKOŁA”

Dnia 25.03.2014 r. w naszej szkole odbyły się dla klas III  lekcje Programu Edukacji Ekologicznej "Ekoszkoła". Tematyka zajęć obejmowała  postępowanie z elektroodpadami, tajniki  recyklingu oraz zasady  ekologicznej konsumpcji  i cenne rady na bioodpady. Ponadto został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Segregujes – zyskujesz”. Uczniowie naszej szkoły wypadli rewelacyjnie:
Zwycięzcy
1. Aleksandra Świderska, Gimnazjum w Trzebielu, klasa III
2. Magdalena Gregorczyk Gimnazjum w Jasieniu, klasa III a
3. Hubert Chaszczewski Gimnazjum w Jasieniu klasa I a

Prace wyróżnione w kategorii klas gimnazjalnych
1. Karolina Aleksandrowicz, Gimnazjum nr 1 w Lubsku, klasa I d
2. Kamila Gorczyca, Gimnazjum w Jasieniu, klasa III c
3. Kamila Smoleńska, Gimnazjum w Jasieniu, klasa II a
4. Dawid Dziemianko, Gimnazjum w Jasieniu, klasa II a
5. Weronika Drzazga, Gimnazjum w Witoszynie, klasa II
6. Patrycja Majdziak, Gimnazjum w Jasieniu, klasa II a
7. Paulina Kwiatkowska, Gimnazjum w Jasieniu, klasa I b
8. Magdalena Węglewska, Gimnazjum w Witoszynie9. Julia Augustyniak, Gimnazjum nr 1 w Lubsku, klasa I a10. Anna Kromp, Gimnazjum im. J.B. Solfy w Trzebielu, klasa III
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Autor: Beata Krzywiecka


10 czerwca 2014 - Wizyta w oczyszczalni ścieków

Uczniowie klasy 3a i 3b w ramach lekcji biologii udali się do oczyszczalni ścieków w Jasieniu na ulicy Zielonogórskiej. Przewodnik opowiedział o procesach jakie tam sie odbywają, a także uświadomił uczniom jak ważne jest oszczędzanie wody. 
Autorzy:
Klaudia Żuława


5 czerwca  - Wizyta klas 6

Dnia 05.06.2014r. odbyły się w naszej szkole "Drzwi otwarte" dla uczniów ze szkół podstawowych z Wiciny, Golina i Jasienia. Gimnazjaliści zaprezentowali młodszym kolegom swoją szkołę i pokazali, że nie tylko się w niej uczą, ale także dobrze bawią. Goście byli zachwyceni pokazami i obiecali wrócić do nas we wrześniu. W przygotowaniach pokazów brali udział uczniowie klas I - III. 
Zdjęcia w dziale Galeria
Wizytę szóstoklasistów można obejrzeć klikając na link: https://www.youtube.com/watch?v=Z47WoIjAHW0
Autor: Małgorzata Sabik


Nasi uczniowie z Gimnazjum w Jasieniu odnieśli sukces.

 

Laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady  Wiedzy o czasach i nauczaniu św. JP II została Martyna Dzienisz z klasy IIIc.
W kolejnym  Ogólnopolskim konkursie liturgicznym  pt "Rok liturgiczny w Kościele katolickim"  uzyskując tytuł laureata i pierwsze miejsce zdobył Piotr Michalski z klasy IIb.
Cieszymy się wraz z Nimi i gratulujemy wiedzy.
Autor: Elżbieta Michalska


2 czerwca  - Dzień Sportu

Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbył się z okazji Dnia Dziecka "Dzień Sportu". Po uroczystym otwarciu imprezy przez p. dyr. B. Gudzowską przystąpiliśmy do rywalizacji. Uczniowie każdej klasy zmagali się w licznych konkurencjach. Najbardziej widowiskową był rzut jajkiem na odległość. Ponadto uczniowie rywalizowali w takich konkurencjach jak: bieg klasowy, skoki drużynowe na skakance, przeciąganie liny, pokonywanie toru przeszkód, rzut piłką lekarską, przerzucanie opony, a także wykonywali plakat "Sportowy wizerunek klasy". Po zakończeniu rywalizacji zostały ogłoszone wyniki, a pani dyrektor wręczyła słodkie upominki dla zwycięskich klas. Na szczeblu klas I wygrała klasa 1b, na szczeblu klas II - klasa 2c, a klas III - klasa 3a. Na zakończenie rozegrano tradycyjnie mecz piłki nożnej i piłki siatkowej: NAUCZYCIELE-UCZNIOWIE.  W piłce nożnej zwyciężyli nauczyciele 4:1, natomiast w piłce siatkowej górą byli również nauczyciele pokonując uczniów 2:1 w setach. Aby uczniowie byli w pełni sił, Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich pieczone kiełbaski z grilla, napoje chłodzące oraz lody. Impreza była udana i na długo pozostanie w naszej pamięci. Zdjęcia w dziale Galeria


28 maja - Międzygminny Konkurs Matematyczny "Rusz głową"

28 maja 2014r. drużyna naszej szkoły w składzie: Piotr Michalski, Krystian Sołtys oraz Łukasz Dziemianko pod opieką nauczyciela matematyki p. Leszka Potasa wzięła udział w Międzygminnym Konkursie Matematycznym uczniów klas drugich "RUSZ GŁOWĄ" w Trzebielu. Uczniowie rozwiązywali zadania z konkursów matematycznych.
Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce, a indywidualnie Piotr Michalski I miejsce, Krystian Sołtys III miejsce, a Łukasz Dziemianko IV miejsce. Gratulujemy naszym uczniom wysokich wyników.
Autor: Leszek Potas


19-23 maja - Wycieczka klas II i III do Zakopanego

19 maja 2014 r. uczniowie klas drugich i trzecich pod opieką pań: Lucyny Łuczak, Beaty Krzywieckiej, Marzeny Rudzińskiej i Emilii Potaszyńskiej udali się do Zakopanego. Wycieczka trwała 5 dni i okazała się bardzo udana. Zwiedziliśmy  wiele przepięknych miejsc. Wspinając się po górach podziwialiśmy wspaniałe widoki. Mimo, iż nie udało się uniknąć kontuzji, każdy będzie miło wspominać tę wycieczkę. Gubałówka, Krupówki, Czarny Staw, Morskie Oko, a także wspólne zabawy, dyskoteka i karaoke na długo pozostaną w naszej pamięci. Szkoda tylko, że dla trzecioklasistów to ostatnia wycieczka w gimnazjum. Zdjęcia w dziale Galeria.
Autor: Klaudia Żuława


12-16 maja - Wycieczka klas I do Kołobrzegu

12 maja 2014 r. uczniowie klas pierwszych pod opieką swoich wychowawców: p. Joanny Stachowiak, p. Angeliki Szczepańskiej oraz p. Katarzyny Piotrowskiej udali się na pięciodniową wycieczkę do Kołobrzegu. Zdjęcia w dziale Galeria.


14 maja - przegląd młodzieżowych zespołów teatralnych w Żarach

W dniu 14.05.2014r. Na scenie Żarskiego Domu Kultury odbył się przegląd młodzieżowych zespołów teatralnych, w którym uczestniczyły 22 grupy teatralne ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Martyna Dzienisz, Klaudia Żuława, Jakub Myśków, Maciej Chęciński, Konrad Laskowski, Oliwia Stankiewicz, Pamela Adamczewski, Klaudia Batkiewicz, Marcin Tur, Damian Borowiec którzy zaprezentowali spektakl pt. „Poskromienie złośnicy”.
Autor: Małgorzata Sabik


14 maja - spotkanie uczniów klas trzecich z pracodawcami

14 maja 2014 roku w sali MGOK odbyło sie spotkanie uczniów klas III naszego Gimnazjum z panią Burmistrz Heleną Sagasz, przewodniczącym Komisji Edukacji i Unii Europejskiej Rady Powiatu Żarskiego panem Andrzejem Kamyszkiem, dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych - panią Alicją Czerniawską dyrektorem ZST w Lubsku, panem Robertem Nowaczyńskim dyrektorem ZSS w Żarach oraz przedstawicielem jasieńskich przedsiębiorców - panem Kazimierzem Iwanickim, właścicielem PPU "Ekopol".
Spotkanie miało na celu zapoznanie przyszłych absolwentów Gimnazjum z wymaganiami i oczekiwaniami lokalnego rynku pracy oraz możliwościami podejmowania adekwatnej do tego edukacji w technicznych i zawodowych szkołach ponadgimnazjalnych.
Zaproszeni goście podkreślali potrzebę kształcenia pracowników w zawodach związanych z przemysłem metalowym, który tak prężnie rozwija się w Jasieniu.
Zachęcali uczniów do przeanalizowania możliwości własnych oraz lokalnego rynku pracy przed wyborem dalszej ścieżki edukacji. 

Autor: Bogumiła Gudzowska


Konkurs "Miesiąc wiedzy"   26.05.14  -  20.06.14 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Wyłonimy: Mistrza wiedzy o show biznesie, Mistrza nauk ścisłych, Mistrza przedmiotów humanistycznych, Mistrza wiedzy o Polsce. 
Autor: Klaudia Żuława


Rekrutacja do klasy pierwszej Gimnazjum na rok szkolny 2014/2015

Dokumenty do pobrania dostępne są w plikach:
 

Zgłoszenie ucznia z obwodu

 

Aktywne zgłoszenie ucznia z obwodu

 

Aktywne zgłoszenie dziecka spoza obwodu

 

Regulamin rekrutacji do Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie

 

Regulamin Komisji Rekrutacyjnej

 

Wniosek spoza obwodu

 

Komunikat

Zarządzenie

 

Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka

 

Oświadczenie dotyczące wielodzietnej rodziny

 

Autor: dyrektor Bogumiła Gudzowska


Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur"

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "KANGUR" dostępne są w pliku: Kangur2014.pdf
Autor: Leszek Potas


7 maja - apel z okazji 3 Maja

W dniu 7 maja 2014 uczniowie naszego Gimnazjum mieli okazję obejrzeć montaż słowno – muzyczny poświęcony rocznicy Konstytucji 3 Maja. W historyczne i współczesne postacie, występujące na scenie, wcielili się uczniowie i uczennice z klas pierwszych. „Gawędę o miłości ziemi ojczystej” opowiedziały nam Kamila i Martyna z trzeciej klasy. Dla wszystkich widzów była to niecodzienna „lekcja” historii. Zdjęcia w dziale Galeria.
Autor: Joanna Stachowiak


30 kwietnia - Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju BRD

W tym dniu w Zespole Szkół Samochodowych w Żarach odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym rywalizowały drużyny z  naszego powiatu. Zadaniem drużyn było rozwiązanie testów z przepisów ruchu drogowego, pokonanie toru przeszkód, jazda po miasteczku ruchu drogowego, pierwsza pomoc. Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna w składzie: Mateusz Buda, Marcin Tur, Maciej Gałan pod opieką p. Leszka Potasa zajęła 4 miejsce. Gratulujemy!
Autor: Leszek Potas


23 - 25 kwietnia - Egzaminy Gimnazjalne

23 i 24 kwietnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się egzamin gimnazjalny z części humanistycznej (historia + wos, j. polski) oraz matematyczno-przyrodniczej (część przyrodnicza, matematyka), natomiast 25 kwietnia w klasach egzamin z języka obcego (j. niemieckiego oraz j. angielskiego). Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Arkusze dostępne są na stronie OKE Poznań: kliknij... Zdjęcia w dziale Galeria.
Autor: Leszek Potas


20 - 21 kwietnia - Święta Wielkanocne

Zdrowych, pogodnych Świat Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz Wesołego Alleluja!


16 kwietnia 2014r. - Konkurs klas III "Znamy lektury szkolne"

W dniu 16.04.br. odbył się międzyklasowy konkurs ze znajomości lektur dla klas III. Konkurs miał dwa etapy - w pierwszym wszyscy uczniowie rozwiązywali test, po trzech wybranych uczniów pisało prace literackie i należało zaprezentować gazetkę ścienną związaną z lekturami. W II etapie trzy klasy trzecie rywalizowały odpowiadając na pytania, kalambury, przedstawiając scenki. Po zażartym "boju" wygrała klasa III c. Gratulujemy.  Zdjęcia w dziale Galeria.
Autor: Joanna Stachowiak


11 kwietnia 2014r. - Szkolny Etap Ogólnopolskiego Turnieju BRD

W tym dniu odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas rywalizując zarówno zespołowo jak i indywidualnie. Organizatorem był p. Leszek Potas, sędzią p. Dariusz Silczak, a szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przeprowadził p. T. Wawrzyniak. Zwycięzcami turnieju  został zespół z klasy 2b: Marcin Tur, Filip Wiśniewski, Artur Zysk.
Najlepszym zawodnikiem okazał się Mateusz Buda z 3a. Najlepszy wynik z testu otrzymał: Maciej Gałan z klasy 1c, a tor przeszkód z najmniejszą ilością błędów pokonał Patryk Ostojicz z 2c. Gratulujemy. Drużyna złożona z najlepszych zawodników turnieju w składzie:  Mateusz Buda, Marcin Tur, Maciej Gałan reprezentować będzie naszą szkołę w zawodach powiatowych w Żarach. Mamy nadzieję, że awansują do etapu wojewódzkiego. Życzymy im powodzenia. Wyniki w pliku: wynbrd14szk. Zdjęcia w dziale Galeria.
Autor: Leszek Potas


4  kwietnia - Powiatowy konkurs "W zdrowym ciele zdrowy duch"

4 kwietnia uczniowie naszej szkoły- Magdalena Gregorczyk 3a, Klaudia Żuława 3b, Jakub Myśków 3a i Łukasz Dziemianko 2a wzięli udział w powiatowym konkursie "W zdrowym ciele zdrowy duch". Konkurs odbył się w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku, wzięli w nim udział uczniowie z 10 okolicznych szkół. Nasi uczniowie zmagali się z testem wiedzy, prezentowali przygotowany plakat, potrawę, a także skecz. Pokonując 8 zespołów z liceum i 1 z gimnazjum zajęli pierwsze miejsce w konkursie wiedzy i plakacie. Gratulujemy!
Autor: Klaudia Żuława


30 marca - 2 kwietnia 2014 - Rekolekcje szkolne

Przez cztery dni nasze serca poruszał ks.Dariusz Wołczecki. Staraliśmy się kierować swoje spojrzenie na Jezusa, co zaowocowało Spowiedzią i Komunią św. we wtorek. W środę Mszą św. zakończyliśmy rekolekcje szkolne. Były to dni pełne nauki Jezusa, śpiewu i refleksji. Dziękujemy Panu Bogu za to doświadczenie. Zdjęcia w dziale Galeria.
Autor: Elzbieta Michalska.   
Zdjęcia: E.Michalska i Oliwia Stankiewicz.


31marca - 2 kwietnia 2014 - Rekolekcje szkolne

W tych dniach uczniowie naszej szkoły będą brali udział w rekolekcjach szkolnych, które odbędą się w naszym  kościele parafialnym. W tych dniach, również w naszej szkole, nauczyciele proponują zajęcia oraz konsultacje dla naszych uczniów. Plan zajęć znajduje się w pliku: Zajęcia w dniach rekolekcji.   Odjazdy autobusów (pn. wt. śr.) w pliku: Odjazdy


28 marca 2014r. - Czytanie warte zachodu - drugi etap

17 marca 2014r. odbył się pierwszy etap (szkolny) konkursu czytelniczego dla uczniów gimnazjum województwa lubuskiego pod hasłem „Czytanie warte zachodu”, do którego przystąpiły: Dzienisz Martyna, Żuława Klaudia, Gorczyca Kamila, Gregorczyk Magdalena, Gałązka Aleksandra, Trela Aleksandra.
Do drugiego etapu konkursu wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim zakwalifikowały się: Dzienisz Martyna oraz Gorczyca Kamila.
Zawody drugiego stopnia, które przeprowadzone zostały 28 marca 2014r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim,
polegały na napisaniu wypracowania na jeden z pięciu tematów związanych z problematyką podejmowaną przez lektury wskazane w regulaminie, sprawdzające umiejętność samodzielnej interpretacji przeczytanych tekstów literackich.
Autor: Małgorzata Sabik


27 marca - przegląd zespołów teatralnych

27 marca 2014r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Żarach odbył się powiatowy przegląd zespołów teatralnych, w którym udział wzięły zespoły z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jury nagrodziło Klaudię Żuławę z klasy III b statuetką za najlepszą grę aktorską. Zdjęcia w dziale Galeria.
Autor: Małgorzata Sabik


25 marca - podsumowanie Powiatowej Olimpiady Młodzieży 2012/2013

W dniu 25 marca 2014r. w Żarach w Restauracji  „Janków” odbyło się podsumowanie Powiatowej Olimpiady Młodzieży 2012/2013. Uczestniczyli  w nim wszyscy najlepsi sportowcy z powiatu żarskiego. Nie zabrakło również uczniów z naszej gminy: dwóch ze Szkoły Podstawowej w Jasieniu, jeden z SP Wicina i trzech uczniów naszego gimnazjum: Buda Mateusz, Rechul Mateusz, Myśków Jakub. Uroczyście podsumowano cały sportowy ubiegły rok, a wszyscy wyróżnieni  sportowcy otrzymali nagrody w postaci bonu o wartości 100zł do realizacji w wybranym sklepie.
Autor: Dariusz Silczak


25 marca - VI Biblijny Konkurs dla Gimnazjalistów ze znajomości Ewangelii wg św. Marka

Dnia 25 marca 2014r. odbył się VI Biblijny Konkurs dla Gimnazjalistów ze znajomości Ewangelii wg św. Marka. W etapie szkolnym wzięło udział sześcioro uczniów. Do konkursu rejonowego w Żarach (15.IV) zakwalifikowali się: Piotr Michalski z kl. II b oraz Jakub Myśków z kl. IIIa i Wiktoria Krzyworska również z kl. IIIa. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych eliminacjach.
Autor: Elżbieta Michalska


22 marca - Pierwsze Mistrzostwa Polski Zachodniej w Karate OYAMA

W dniu 22.03.2014r.w m.Przylep odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Polski Zachodniej w Karate OYAMA. Turniej walkowy w lekkim kontakcie zgromadził uczestników w przedziale wiekowym 8-14lat. Emil Rapacz wywalczył złoty medal w kat. junior młodszy i tym samym zakwalifikował się na mistrzostwa polski w Andrychowie.
Autor: MAREK BŁASZKóW, Instruktor LCKO w Lubsku


21 marca - Dzień Wiosny

Dnia 21.03.2014r. 101 uczniów naszego Gimnazjum pod opieką p. M. Rudzińskiej, p. L. Łuczak, p. K. Piotrowskiej i p. L. Potasa obejrzało adaptację filmową pt. "Kamienie na szaniec". Film został poprzedzony 45 min. lekcją historii przeprowadzą przez dr Ireneusza Wojewódzkiego pracownika UZ.
Historia opowiedziana w filmie przez R. Glińskiego miała za zadanie przybliżyć młodym ludziom sylwetki bohaterów tamtych wojennych dni, a także ukazać wartości przez nich wyznawane jako uniwersalne, ważne również i w czasach współczesnych. Zamiar ten reżyserowi udał się wyśmienicie sądząc po reakcji naszych gimnazjalistów.
Organizator: Marzena Rudzińska
Reszta  uczniów została w szkole. Po pierwszych 4 lekcjach, które  odbyły się wg. planu, wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie został przedstawiony plan na dalszą część dnia. Uczniowie  dobrali się w 5-osobowe grupy i mieli do wykonania 5 różnych zadań, które rozstawione były w różnych gabinetach w szkole (m.in. wykreślanka, puzzle, tangram, rzuty do kosza). Zespół, który najszybciej ukończył wszystkie zadania wygrywał. Maksymalny czas na wykonanie jednego zadania, to 15 min. Po zakończeniu wszystkich konkurencji przez każdą z  grup, każdy uczestnik otrzymał słodki upominek, a najlepsi dodatkowo nagrody rzeczowe.
Opiekun SU: Dariusz Silczak


20 marca - Konkurs matematyczny KANGUR

20 marca 2014r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". Udział w konkursie wzięło 14 uczniów z klas I-III naszej szkoły. Każdy uczestnik tegorocznych zmagań konkursowych otrzymał w prezencie breloczek - układankę przestrzenną.
"Kangur", to międzynarodowy konkurs matematyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach. Od 10 lat, pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji na corocznych spotkaniach organizacji „Kangur bez granic”. W Kangurze bierze udział około 30 krajów. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym. Uczestnicy na całym świecie rozwiązują te same zadania tego samego dnia.
Szkolny organizator konkursu:
Leszek Potas


Wyniki etapu wojewódzkiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Papież Słowianin”

Aleksandra Gałązka uczennica klasy III c naszego Gimnazjum została laureatką etapu wojewódzkiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Papież Słowianin”.
Do dnia 31 marca 2014 r. na stronie internetowej Łódzkiego Kuratorium Oświaty Ogólnopolska Komisja Konkursowa zamieści listę 50 uczniów dopuszczonych do etapu ogólnopolskiego, którzy osiągnęli najwyższą liczbę punktów.
Autor: Bogumiła Gudzowska


17 marca - szkolny etap konkursu "Czytanie warte zachodu"

17 marca odbył się szkolny etap konkursu "Czytanie warte zachodu", w którym udział wzięło 5 uczennic z klas III: Żuława K., Gorczyca K., Gregorczyk M., Dzienisz M., Gałązka A. Do etapu wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. zakwalifikowały się: Martyna Dzienisz i Kamila Gorczyca obie z klasy IIIc. Gratulujemy!
Autor:
Małgorzata Sabik


 

Języki ponownie okazały się mocną stroną naszego gimnazjum!!!

     Konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach okazał się wspaniałym narzędziem podkreślającym wagę języków obcych w dzisiejszym świecie, dobrą okazją do sprawdzenia swoich możliwości językowych tuż przed egzaminem, oraz miło i efektywnie  spędzonym czasem.
    Siedmioosobowa grupa językowców (A. Makowiak, M. Dzienisz, A. Trela, A. Gałązka, J. Myśków, K. Gorczyca, K. Żuława) reprezentowała naszą szkołę zmagając się z liczną konkurencją z wielu szkól powiatu żarskiego. Wyniki potwierdziły wysoki poziom języków obcych u naszych uczniów.
    Martyna Dzienisz nie miała sobie równych w konkursie języka angielskiego, a Klaudia Żuława znalazła się w czołówce niemieckojęzycznych uczestników konkursu zajmując III miejsce. Uczennice zostały nagrodzone ciekawymi pozycjami książkowymi.
Opiekunowie:
Emilia Potaszyńska i Elzbieta Wawrzyniak


 11 marca - gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

11 marca 2014r. w Gimnazjum w Jasieniu odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju udział wzięło 7 uczniów Szkoły Podstawowej oraz 15 uczniów Gimnazjum w Jasieniu. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań. Nad przebiegiem rywalizacji czuwała komisja w składzie: Elwira Hładkiewicz – pracownik Urzędu Miasta w Jasieniu, Krzysztof Pazdan i Stanisław Puzio – pracownicy Państwowej Straży Pożarnej w Lubsku, Paweł Gudzowski – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jasieniu. Do turnieju powiatowego uzyskując największą ilość punktów awans uzyskali:

W kategorii uczniów szkoły podstawowej:
1.     
Julia Pazdan
2.     
Jakub Weran
3.      Seweryn Jutkiewicz

W kategorii uczniów gimnazjum:
1.     
Łukasz Oryga
2.      Karolina Czarnecka
3.     
Paulina Kwiatkowska

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne upominki. Ponadto uczniowie zakwalifikowani do turnieju powiatowego otrzymali nagrody w postaci sprzętu sportowego oraz gadżetów promujących Straż Pożarną.
Autor: Paweł Gudzowski


 8 marca - Kolejny sukces Emila

W dniu 08.03.2014r. w Poznaniu odbył się I Puchar Polski  Oyama Karate w Kata i Kobudo /kata z tonfą lub kijem/. Zawodnik naszego klubu z sekcji jasieńskiej EMIL RAPACZ w obu konkurencjach zdobył złote medale. Emil tym samym zakwalifikował się na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Tychach w ostatnią sobotę marca. Gratulujemy!
Autor: MAREK BŁASZKóW, Instruktor LCKO w Lubsku


 7 marca - Dzień Kobiet

Dnia 8 marca 2014r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Samorząd Uczniowski, w eleganckich garniturach, każdą z dziewczyn obdarował słodkim upominkiem, a każdą z pań nauczycielek symbolicznym kwiatkiem. Nie brakowało również sympatycznych życzeń. Zdjęcia w dziale Galeria
Autor: Dariusz Silczak


 6 marca - etap powiatowy konkursu recytatorskiego

6 marca 2014r. w Żarskim Domu Kultury odbył się etap powiatowy konkursu recytatorskiego. Naszą szkolę reprezentowały uczennice klas III: Martyna Dzienisz (kl. IIIc) i Klaudia Żuława (kl. IIIb).
Autor: Małgorzata Sabik


Promocja regionu
 

Informujemy, że wyprodukowany został  film promujący rozwój turystyki pt. „Łużyce Wschodnie”.

Film został wykonany w technologii trójwymiarowej, jest też dostępny w wersji dwuwymiarowej.

 

Tematyką filmu jest oferta turystyczna, rekreacja, promocja kultury i przedsiębiorczości na obszarze gmin Brody, Gubin, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Trzebiel i Tuplice w woj. lubuskim.

Zapraszamy do obejrzenia filmu pod adresem http://youtu.be/IPzfXH6iM68 (wersja 3d: http://youtu.be/SxAljHKAKmI )


 4 marca - etap wojewódzki konkursu "Papież Słowianin"

Dnia 4 marca 2014r. w Gimnazjum w Jasieniu odbył się etap wojewódzki konkursu "Papież Słowianin". Wzięły w nim udział trzy uczennice: Weronika Buchwald z Gimnazjum Językowego ze Wschowy oraz Aleksandra Trela i Aleksandra Gałązka z Gimnazjum w Jasieniu.
Konkurs został przeprowadzony przez p. Wiolettę Markulak z Kuratorium Oświaty w Żarach oraz ks. Michała Graczyka i p. Elżbietę Michalską.
Na wyniki czekamy do 10.03.2014r. Bardzo mocno trzymamy kciuki!
Autor: Elżbieta Michalska


 Konkurs - Kibic na 6 - rozstrzygnięty

27 lutego 2014 Wojewoda lubuski Jerzy Ostrouch wręczył nagrody laureatom konkursów: plastycznego, na scenariusz lekcji wychowawczej oraz na scenariusz lekcji wychowania fizycznego w ramach programu "Kibic na 6". Projektem  zainteresował się Prezydent RP. Nauczycielki naszego gimnazjum  p. J. Stachowiak, p. L. Łuczak i p. M. Rudzińska zajęły trzecie miejsce w kat. Na scenariusz lekcji wychowawczej - komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu Kibic na 6,  biorąc pod uwagę wartość merytoryczną, innowacyjność, oryginalność pomysłu, prawidłowość formy pracy pisemnej i proponowane rozwiązania metodyczne.

Autor: Marzena Rudzińska


27 lutego - Tłusty czwartek

Mamy za sobą kolejny tłusty czwartek, jaki obchodziliśmy w naszej szkole. Jak sama nazwa mówi był on bardzo tłusty. Uczniowie z klasy 1a zorganizowali kiermasz z pysznymi pączkami i ciastami. Natomiast dla wielbicieli słonych przekąsek znalazły się frytki, również tłuściutkie. Na każdej przerwie można było sprawdzić swój talent wokalny, podczas zabawy karaoke zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Dziękujemy za smaczny pomysł.
Dzień, nie tylko rozpoczął się niezwykle miło, ale również zakończył się przyjemnie. Jego zwieńczeniem była dyskoteka karnawałowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Była dobra muzyka, mnóstwo osób J  i niepowtarzalna atmosfera! Z niecierpliwością czekamy na kolejną dyskotekę.
Szkoda, że tłusty czwartek jest tylko raz w roku…..
Autor: Katarzyna Piotrowska


IV Międzyszkolny Konkurs Językowy ph. Moja ojczyzna – polszczyzna czyli Wiem, co mówię

25 lutego 2014 roku w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Językowy ph. Moja ojczyzna – polszczyzna, czyli: Wiem, co mówię. Wzięło w nim udział pięć zespołów reprezentujących szkoły: Gimnazjum w Jasieniu, Gimnazjum nr 1 w Lubsku, Gimnazjum im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Logistyczne – Zespół Szkół Technicznych w Lubsku. Motywem przewodnim zmagań konkursowych były grzechy i grzeszki mowy współczesnych Polaków. Uczestnicy Konkursu bardzo dobrze poradzili sobie z poprawianiem błędów językowych, wypisywaniem synonimów i antonimów, wykazali się znajomością wyrażeń i zwrotów frazeologicznych, dzielnie zmagali się z polską ortografią.

            IV Międzyszkolny Konkurs Językowy ph. Moja ojczyzna – polszczyzna czyli Wiem, co mówię wygrała reprezentacja Gimnazjum w Jasieniu- Magdalena Gregorczyk z kl. III a i Klaudia Żuława z kl. III b. Gimnazjalistki przygotowała do konkursu p. M. Rudzińska.

Opiekun: Marzena Rudzińska


22 LUTY 2014 r. - WIECZÓR POEZJI „Z SERCA DO SERCA”

W ramach  promocji młodych talentów  na niwie poetyckiej  dnia 22 lutego 2014 roku odbył się w MGOK- u w Jasieniu  wieczorek poezji gimnazjalnej. Za całe przedsięwzięcie odpowiedzialna była: M. Rudzińska. Adepci sztuki poetyckiej po raz już trzeci  zachwycili swoją erudycją i przemyśleniami, które zawarli w poezji. W spotkaniu uczestniczyli członkowie DRKK działającego przy Gimnazjum   w Jasieniu.
          Pani H. Łabudzińska- dyrektor MGOK  podziękowała młodzieży za poetycki występ. Spotkania te będą cyklicznie powtarzane.

Uczniowie biorący udział w wieczorze poezji gimnazjalnej:

  1. Jagoda Alicja- absolwentka gimnazjum
  2. Kacewicz Małgorzata- absolwentka gimnazjum
  3. Gregorczyk Magdalena- kl. III A
  4. Krzyworska Wiktoria- kl. III A
  5. Majdziak Patrycja- kl. II A
  6. Marczenia Paulina- kl. I A
  7. Chaszczewski Hubert- kl. I A
  8. Rapacz Emil- kl. I A

Opiekun: Rudzińska Marzena


15 stycznia -  Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych

Dnia 15 stycznia 2014r. członkowie koła teatralnego "Niezdecydowani" wzięli udział w XXIV Powiatowym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych, które odbyło się w LDK w Lubsku. Do konkursu przystąpiły zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie zaprezentowali przedstawienie jasełkowe pt. "Jasełka na wesoło". W/w spektakl grupa miała możliwość przedstawić  społeczności szkolnej w dniu 7.01.2014r.
Opiekun: Małgorzata Sabik


Szkolny konkurs plastyczny ,,Witraż bożonarodzeniowy 2013”

 

W konkursie na przełomie listopada i grudnia 2013 roku wzięło udział 28 uczniów klas pierwszych i drugich wykonując witraż. Jury w składzie: Mirosław Zych, Małgorzata Zych wybrało prace uczniów do etapu gminnego. Komisja w składzie: Małgorzata Juzalak, Julita Federowicz, Hanna Łabudzińska przyznała w konkursie na ,,Witraż bożonarodzeniowy’’ w kategorii IV gimnazjum następujące nagrody: Patrycja Wichrowska I miejsce, Hubert Chaszczewski II miejsce, Aleksandra Pazdan III miejsce. Wszyscy nagrodzeni uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.
Autor: Mirosław Zych


 

Sukces naszego ucznia!

14 grudnia 2013 r. odbyły się zawody w karate o Puchar Burmistrza Nowogrodu Bobrzańskiego. W walkach uczestniczyło siedmioro zawodników z sekcji Karate Oyama - sekcja Jasień.

W turnieju dzieci do lat 14-stu udział wzięły kluby i sekcje z Lubska, Żagania, Nowogrodu Bobrz., Jasienia, Przylepu, Poznania, Żar. Startowało 55. zawodników.

Uczeń naszego Gimnazjum - Emil Rapacz z klasy I a zdobył złoty medal.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

Piękna jest radość w Święta,
Ciepłe są myśli o bliskich,
Niech pokój, miłość i szczęście
Otoczy dzisiaj nas wszystkich.

20 grudnia 2013 - WIGILIE KLASOWE

W tym dniu w naszej szkole odbyły się WIGILIE klasowe. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia. Zdjęcia w dziale Galeria.

Zapraszamy na nową stronę internetową dotyczącą SPORTU w naszej szkole, którą prowadzi Bartek Chmielewski z 3c: www.sportgimnazjumjasien.futbolowo.pl
Zakończenie rozgrywek piłki nożnej halowej TV Lubuska: http://www.youtube.com/watch?v=CrhF-M_5b6U


 

10 grudnia 2013 - Konkurs matematyczny klas II

10 grudnia 2013 r. uczniowie klas drugich mogli zmierzyć swoje siły w międzyklasowym konkursie matematycznym, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Wolę matmę”. Były więc zadania z matematyki „dla myślących” i zadania „dla każdego”, plakat, utwór literacki, składanie figur przestrzennych i łańcuch choinkowy. Zwyciężyła klasa 2b, ale 2c i 2a też dzielnie walczyły. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę ufundowaną przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nagroda w sam raz na lekcje matematyki – zestawy geometryczne i kalkulatory.Zdjęcia w dziale Galeria.
News TV Lubuskiej: https://www.youtube.com/watch?v=clC-PNc9qQg


 

10 - 12 grudnia 2013 - PRÓBNE EGZAMINY GIMNAZJALNE

10 i 11 grudnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbędzie się próbny egzamin gimnazjalny z części humanistycznej (historia + wos, j. polski) oraz matematyczno-przyrodniczej (część przyrodnicza, matematyka), natomiast 12 listopada w klasach egzamin z języka obcego (j. niemieckiego oraz angielskiego). Zdjęcia w dziale Galeria.
News TV Lubuskiej: https://www.youtube.com/watch?v=SJ-pw2kwUV4


 

9 grudnia - X Sesja Językowa w Brodach

 Dnia 9.12.2013r. w brodzkim gimnazjum odbyła się jubileuszowa, bo dziesiąta sesja językowa pod hasłem "Język jest ciekawy". W tegorocznych międzyszkolnych zmaganiach językowych wzięły udział uczennice: Klaudia Żuława IIIb, Martyna Dzienisz IIIc i Kamila Gorczyca IIIc, które przygotowały prelekcję i pokaz multimedialny na temat gwar językowych istniejących w Polsce. Wystąpienie spotkało się z dużym zainteresowaniem słuchaczy i uczestników tegorocznych warsztatów językowych.


 

6 grudnia 2013 - wizyta Mikołaja

Dnia 6.12.2012r odbyły się w naszej szkole  tradycyjne „Mikołajki”. W tym dniu odwiedził  nas Mikołaj wraz  ze swoimi pomocnikami, który obdarował podarunkami wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Z niecierpliwością oczekujemy jego wizyty już za rok. Zdjęcia w dziale Galeria.


 

5 grudnia 2013 - powiatowy konkurs wiedzy o AIDS

 W dniu 5 grudnia w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku odbył się powiatowy konkurs wiedzy o AIDS. Zespół z naszego gimnazjum w składzie: KlaudiaŻ€ława 3b, Magdalena Gregorczyk 3a, Jakub Myśków 3a zajął IV miejsce. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach o AIDS, a następnie mięli do rozwiązania bardzo trudny test. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom wraz z upominkiem. Gratulujemy!


 

29 listopada 2013 - konkurs Piosenki turystycznej w Żarach 2013

 W dniu 29 listopada  2013 odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Turystycznej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i kategorii open pod patronatem Oddziału PTTK powiatu żarskiego w sali Luna. W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczestników. Konkurs przebiegał na bardzo wysokim poziomie. Gimnazjum w Jasieniu reprezentował duet wokalny
w składzie: Patrycja Wichrowska i Łukasz Oryga. Duet zaprezentował się bardzo dobrze, za co otrzymał trzecie miejsce w kategorii gimnazja i open. Nagrodzeni soliści i zespoły otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.


 

19 listopada 2013 - Rozpoczęcie międzyklasowych rozgrywek w piłce halowej

 Dnia 19.11.2013r. w naszej szkole rozpoczęły się międzyklasowe rozgrywki w piłce halowej chłopców. Gramy systemem "każdy z każdym". Czas gry 1x12min. Rozpoczęliśmy się od rywalizacji w pionie klas pierwszych. Zwycięzca awansował do rozgrywek klas drugich, które rozpoczną się za tydzień tj. 26.11.2013r. Szczegóły w pliku: winiki_hal13.
Zdjęcia w dziale Galeria.


11 listopada 2013 - 95 rocznica Odzyskania Niepodległości

     Dnia 11 listopada 2013 roku w MGOK- u w Jasieniu odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowała młodzież z klas III Gimnazjum pod kierunkiem wychowawców klas III. Oprawą artystyczną zajął się pan Mirosław Zych. W środowiskowej uroczystości brali udział zaproszeni Goście, pracownicy i uczniowie Gimnazjum.  
     Apel wprowadził w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
    Pani Burmistrz dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreśliła jego wartość wychowawczą i artystyczną, podkreśliła, że celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy słuchaczy, kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń, uświadomienie Polakom roli wartości w życiu narodu, oraz uświadomienie młodemu pokoleniu, że Święto Narodowe i praca codzienna jest sprawą wszystkich. 

                                        "Warto się czasem zasłuchać
                                         w wiatru granie, szum gałęzi,
                                              listopadów przemijanie..." 
Zdjęcia w dziale Galeria.


29 października 2013 - Akcja sprzątania Parku Miejskiego

Obecnie Jasieński Park Miejski przechodzi rewitalizacje, w którą także włączyli się uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele wraz z dyrektorem.
Filmik TVL - http://www.youtube.com/watch?v=hD1JJ9mdcIQ
Zdjęcia w dziale Galeria.


24 października 2013 - Otrzęsiny klas pierwszych

W tym dniu w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował otrzęsiny pierwszoklasistów w stylu "kosmicznym".  Nasi najmłodsi uczniowie zmierzyli się z wieloma zadaniami, które wykonywali z uśmiechem na twarzy. Na koniec pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie oraz otrzymali pamiątkowe dyplomiki stając się w ten sposób pełnoprawnymi uczniami naszego gimnazjum. W zmaganiach międzyklasowych zwyciężyła klasa 1b, wygrywając w ten sposób dzień bez pytania i niezapowiedzianych kartkówek. Zdjęcia w dziale Galeria.


23 października 2013 - Gmina w naszych rękach!

Dnia 23 października 2013 roku 25 uczniów Gimnazjum im. M. Skłodowskiej- Curie i 4 absolwentów naszej szkoły wzięło udział w spotkaniu z autorami przygotowującymi strategię rozwoju gminy na lata 2014-2020. Przeprowadzono ożywioną, merytoryczną i owocną dyskusję nad obecnymi problemami oraz szansami rozwojowymi dla Naszej Gminy. Autorzy projektu byli pozytywnie zaskoczeni znajomością problemów i sukcesów Gminy przez gimnazjalistów. Padło wiele ciekawych propozycji, m.in. powołanie Rady Młodzieży przy Urzędzie Miejskim, utworzenie skate parku, założenie monitoringu na terenie gminy, zwiększenie patroli policji i straży miejskiej oraz poszerzenie oferty kulturalnej.
Filmik TVL -
http://www.youtube.com/watch?v=2reClkLuSTI


Warsztaty dziennikarskie

17 uczniów- członków DRKK Gimnazjum im. M. Skłodowskiej- Curie wzięło udział w warsztatach dziennikarskich zorganizowanych pod patronatem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jasień. Osobą prowadzącą zajęcia dziennikarskie był p. Krzysztof Koziołek. We wrześniu i w październiku 2013 roku  odbyły się trzy spotkania, które miały na celu przygotować gimnazjalistów do pracy redakcyjnej. Głównym założeniem było przygotowanie  do projektu związanego z historią ludzi zesłanych na Syberię.
Tematyka spotkań:
 * W artykule nie zapomnij o tytule.
 * Czy jesteś dobrym „tropicielem”?  O wywiadzie słów kilka.
 * Wywiad z p. G. Karmelitą.
Uczniowie  skorzystali z porad p. K. Koziołka- autora kryminałów i dziennikarza. Dwoje uczniów otrzymało nagrodę za „wybitność” na niwie dziennikarskiej, są to: Kamila Gorczyca klasa III C i Emil Rapacz z klasy I A.
Członkowie Dyskusyjno Redakcyjnego Klubu Książki dnia 25 września 2013 roku  wzięli również udział w uroczystych obchodach Dnia Sybiraka.


 

12 października 2013 - II Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji bł. Jana Pawła II

Szczęść Boże.

W sobotę, 12.10.2013 r, w kościele pw. Świętego Ducha  w Zielonej Górze odbył się XII Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji bł. Jana Pawła II. Wśród 62 uczestników pięknie zaprezentowały się nasze gimnazjalistki z klasy III. Były to: Martyna Dzienisz z utworem "Harfiarz", Klaudia Żuława ze "Zdumieniem" oraz Kamila Gorczyca z wierszem pt." Kamieniołom-Tworzywo" za interpretację którego otrzymała wyróżnienie. Wszystkim trzem dziewczętom gratulujemy wrażliwości, poczucia piękna poezji i życzymy dalszych sukcesów. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.

                                                                                              Elżbieta Michalska.


 

14 października 2013 - Dzień Edukacji Narodowej

11 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski obdarował nauczycieli żartobliwymi upominkami oraz w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły złożył życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły: 

Drodzy Nauczyciele!

Dziękujemy za wszystkie starania, które

wkładacie w nasze wychowanie i edukację.

Wierzymy, ze Wasz wysiłek uczyni z nas

ludzi mądrych i szlachetnych.

Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne

i mozolne budowanie naszych wnętrz.

Zdajemy sobie sprawę, że na efekty Waszej

pracy trzeba będzie czekać długo i cierpliwie,

ale przyjdzie czas, kiedy stanie się ona widoczna.

Dlatego jeszcze raz za wszystko dziękujemy

i składamy najserdeczniejsze życzenia!

"Wykształcenie to dobro,

którego nic nie jest w stanie nas pozbawić".

W podziękowaniu, za trudną prace i wskazanie właściwej drogi

życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych

jak również uśmiechu każdego dnia...

Dziękujemy za pokazanie nam,

że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć,

że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę,

że miłość i życzliwość często znajdujemy

w najciemniejsze dni.


 

07 października 2013 - Wizyta ks. biskupa Pawła Sochy

7 października 2013 roku, w ramach wizytacji parafii, odwiedził naszą szkołę ksiądz biskup Paweł Socha. W spotkaniu wzięła udział cała społeczność naszego gimnazjum. Biskupa przywitała pani dyrektor i przedstawiciele uczniów, a następnie młodzież z klas III zaprezentowała część artystyczną, krótki montaż słowno–muzyczny, który spotkał się z zainteresowaniem i uznaniem dostojnego gościa. Jego ekscelencja wyraził radość ze spotkania z gimnazjalistami i w ciepłych słowach zwrócił się do uczniów i nauczycieli życząc sukcesów w nauce i w pracy, realizacji marzeń i planów na dalszą drogę życia oraz zachęcił do podejmowania trudu doskonalenia się i rozwijania talentów. Żegnając się pobłogosławił zebranych i obdarował pamiątkowymi obrazkami. Wizyta przebiegała w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.


 

04 października 2013 - Europejski Dzień Języków Obcych

Uczniowie Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie zostali zaproszeni na konkurs zorganizowany z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych przez Zespół Szkół Technicznych w Lubsku. Reprezentacja naszej szkoły: Martyna Dzienisz, Aleksandra Gałązka, Aleksandra Trela i Klaudia Żuława wraz z opiekunem-Emilią Potaszyńską zmagały się z zagadnieniami z zakresu wiedzy o krajach angielskiego i niemieckiego obszaru językowego. Uczennice zostały „słodko” wynagrodzone za swoje zaangażowanie.


 

02 października 2013 - Wybory Rzecznika Praw Ucznia

W tym dniu odbyły się wybory Rzecznika Praw Ucznia w naszej szkole. Spośród klasowych kandydatów największą liczbę głosów zdobył p. Wojciech Juncewicz, zastępując na tym stanowisku p. P. Karalusa. Gratulujemy!!!


01 października 2013 - Wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

W tym dniu odbyły się w naszej szkole wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, w których uczestniczyło 3 kandydatów: Klaudia Żuława, Marcelina Słomkowska i Jakub Myśków. Społeczność szkolna na to stanowisko wybrała Klaudię Żuławę, która uzyskała największą ilość głosów. Zastępcą został Jakub Myśków. Gratulujemy!!!


30 września 2013 - Dzień Chłopaka

Dnia 30 września w naszej szkole odbył się konkurs na najsympatyczniejszego, najprzystojniejszego oraz najzabawniejszego chłopaka w szkole. 
Oto wyniki :
Najsympatyczniejsi chłopcy: 1. Jakub Myśków 2. Mateusz Rosiek 3. Karol Jenderse
Najprzystojniejsi chłopcy: 1. Michał Kuchta 2. Mateusz Buda 3. Emil Rapacz 
Najzabawniejsi chłopcy: 1. Bartek Rożek 2. Łukasz Oryga  3. Damian Graczyk. Serdecznie Gratulujemy !!!!
W tym dniu wszyscy chłopcy otrzymali słodkie upominki. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.


Terminy konsultacji nauczycieli dostępne w pliku: konsultacje13.doc

Zajęcia pozalekcyjne w pliku: pozalekcyjne13.doc

Zajęcia egzaminacyjne klas 3 w pliku: egzaminacyjne13.doc


13 września 2013 - zdjęcia klasowe

W tym dniu zostały wykonane zdjęcia zespołów klasowych wraz z wychowawcami. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.


02 września 2013 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

2 września 2013 roku na dziedzińcu szkolnym Gimnazjum  im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jasieniu rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2013/2014. Szczególnie ciepło pani dyrektor mgr Bogumiła Gudzowska powitała naszych pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg gimnazjum i rozpoczęli w nim naukę. Zostały im wręczone przez dyrektora i wychowawców klas legitymacje szkolne. W ten sposób stali się oni uczniami naszej szkoły. Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom, aby ten rok szkolny był pełen sukcesów. W szczególności życzenia te dotyczyły trzecioklasistów, którzy w perspektywie mają przed sobą egzamin gimnazjalny. Zdjęcia w dziale Galeria. Rozpoczęcie roku uwieczniła telewizja lubuska TVL. Filmik można obejrzeć klikając na link: http://youtu.be/3us5moUH4vQ


Testy diagnostyczne dla uczniów klas pierwszych: matematyka - czwartek 5. września, język polski - piątek 6. września

Plan lekcji na rok szkolny 2013/2014 dostępny w pliku: plan_lekcji13_14

Dyżury nauczycieli w pliku: dyzury13

Regulamin porządkowy Gimnazjum w Jasieniu dostępny w pliku: regulamin.doc

Nowy sposób wystawiania oceny z zachowania dostępny w pliku: zachowanie13_14

Roczny plan pracy szkoły w pliku: plan_szkoly13_14

Plan pracy zespołu matematyczno-przyrodniczego dostępny w pliku: zespol_mat_przyr13.doc

W dniach 29-30 sierpnia 2013r. w godz. 9.00-12.00 odbędzie się kiermasz podręczników szkolnych. Osoby zainteresowane kupnem podręczników zapraszamy do gab. 14 (na parterze).

Terminy egzaminów poprawkowych dostępne są w pliku: poprawka.doc

Listy klas pierwszych wraz z wychowawcami dostępne w pliku: klasy1.doc

Lista podręczników na rok szkolny 2013/14 dostępna w pliku: podreczniki.docArchiwum: [2013_14] [2012_13]  [2011_12]  [2010_2011]  [2009_10]


[1] [2][3][4]
Created by $zefol
 
Do góry