28 czerwca 2013 - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Dnia 28.06.2013r. o godz. 9.00 odbył się w sali gimnastycznej naszej szkoły apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2012/2013, na którym zostali nagrodzeni uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce oraz wyróżniający się w szkole. Po uroczystości uczniowie w klasach otrzymali świadectwa od swoich wychowawców. Zdjęcia w dziale Galeria.

Analiza wyników egzaminów gimnazjalnych z lat 2002 - 2013 dostępne w pliku: analiza12.doc


20 - 21 czerwca 2013 - Biwak klasy 1c na Koładce

W tych dniach uczniowie klasy 1c pod opieką swojej wychowawczyni p. E. Potaszyńskiej i p. L. Potasa wypoczywali na klasowym biwaku na Koładce. Zdjęcia w dziale Galeria.


12 czerwca 2013 - "Otwarte Drzwi" naszej szkoły

Dnia 12.06.2013r. do Gimnazjum w Jasieniu przybyli w ramach "Otwartych Drzwi" uczniowie szóstych klas ościennych szkół podstawowych. Nasi Gimnazjaliści pokazali się z jak najlepszej strony. Udowodnili, że u nas w Szkole uczymy się także poprzez zabawę. Szóstoklasiści byli zadowoleni z wizyty u nas. Mamy nadzieję, że tutaj powrócą we wrześniu.  Zdjęcia w dziale Galeria.
Wizytę szóstoklasistów uwieczniła telewizja lubuska TVL. Filmik można obejrzeć klikając na link: http://www.youtube.com/watch?v=oYctazfoa-8


07 czerwca 2013 - drużynowy konkurs historyczny - "Rzeczpospolita w XVI wieku"

7 czerwca odbył się w naszej szkole drużynowy konkurs historyczny - "Rzeczpospolita w XVI wieku". Organizatorem był nauczyciel historii Wojciech Juncewicz. W zawodach uczestniczyli uczniowie z Tuplic, Trzebiela i Jasienia. Konkurs składał się z pięciu konkurencji: krzyżówka, oś czasu, postacie, prezentacja oraz pytania. Po zaciętej walce najlepsza okazała się drużyna z Trzebiela w składzie: Angela Krawiec, Katarzyna Kuchcińska, Anita Kromp. Przedstawiciele naszego gimnazjum, tj. Jakub Myśków, Gabriel Binek i Magda Gregorczyk zajęli trzecie miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Zdjęcia w dziale Galeria.


03 czerwca 2013 - Dzień Sportu

Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbył się z okazji Dnia Dziecka "Dzień Sportu", z powodu niekorzystnej pogody w sali gimnastycznej. Uczniowie każdej klasy zmagali się w licznych konkurencjach takich jak: klasowy łańcuch, skoki drużynowe na skakance, przeciąganie liny, pokonywanie toru przeszkód, rzut piłką lekarską, a także konkurencje artystyczne tj. plakat "Najlepszy sportowiec klasy" i rzeźba sportowca  wykonana z surowców wtórnych. Po zakończeniu rywalizacji zostały ogłoszone wyniki, wręczone słodkie upominki dla zwycięskich klas. Na szczeblu klas I wygrała klasa 1c, na szczeblu klas II - klasa 2b, a klas III - klasa 3a. Na zakończenie rozegrano tradycyjnie mecz piłki nożnej i piłki siatkowej: NAUCZYCIELE-UCZNIOWIE.  W piłce nożnej padł remis 2:2, natomiast w piłce siatkowej górą byli uczniowie pokonując nauczycieli 2:1 w setach. Aby uczniowie byli w pełni sił, Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich pieczone kiełbaski z grilla, napoje chłodzące oraz lody. Impreza była udana i na długo pozostanie w naszej pamięci. Zdjęcia w dziale Galeria.


Konkurs plastyczny„Jeden z dziesięciu: wybieram zawód” zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w J a s i e n i u. Regulamin dostępny w pliku: konkurs.doc

Nowy plan lekcji dostępny jest w pliku: plan_lekcji13.doc, nowe dyżury nauczycieli w pliku: dyzury13.doc

Zdjęcia klasowe dostępne są w pliku: zdjecia2013maj


8 maja 2013 - spotkanie uczniów klas trzecich z pracodawcami z terenu gminy

       8 maja 2013 roku Burmistrz Jasienia pani Helena Sagasz i dyrektor Gimnazjum im. M. Skłodowskiej - Curie w Jasieniu pani Bogumiła Gudzowska zorganizowały spotkanie uczniów klas trzecich z pracodawcami z terenu gminy oraz przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych o profilu technicznym pod hasłem „Perspektywy zatrudnienia i wymagań lokalnego rynku pracy”. 
       Istotą spotkania było zetknięcie trzech ważnych podmiotów: pracodawców – pracobiorców – systemu edukacji zawodowej, którego efektem może być świadome podejście przez absolwentów gimnazjum do wyboru dalszej ścieżki kariery i wiązanie swojego przyszłego życia zawodowego z lokalnym rynkiem pracy.
       Zainteresowani spotkaniem pracodawcy przedstawili oferty pracy w swoich zakładach oraz wymagania, jakie stawiają przed pracownikami. Ciekawą inicjatywą okazało się zaproszenie uczniów na wycieczki do lokalnych zakładów, aby zapoznali się z warunkami pracy. Przedstawiciel Zespołu Szkół Samochodowych z Żar zapoznał uczniów z ofertą edukacyjną swojej placówki, wyjaśniając również założenia nowej reformy kształcenia zawodowego. 
      Istotną sprawą stało się wyjaśnienie młodym ludziom potrzeby mobilności zawodowej, kształcenia ustawicznego i badania potrzeb współczesnego rynku pracy nastawionego na pracowników z wykształceniem technicznym.
Mamy nadzieję, że pierwsze tego typu spotkanie stanie się tradycją.


Gimnazjum w Jasieniu jest partnerem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Jasieniu w projekcie „Od ksiąg do gwiazd: poznajemy zawody”.

Projekt jest skierowany do uczniów klas trzecich i ma na celu zapoznanie młodych ludzi z aktualną sytuacja na rynku pracy, rozbudzeniem zainteresowania  w kontekście wyboru zawodu, zwiększenia wiedzy na temat różnych zawodów... Szczegóły w pliku: projekt.doc


HARMONOGRAM PROJEKTU DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEGO „ MOJA SZKOŁA, MOJA GMINA MOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĄ” NA ROK SZKOLNY 2012/2013 kliknij....

29 kwietnia 2013 - apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go maja

W tym dniu na 4 lekcji w MGOK-u odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uroczystość, wzbogacona śpiewem pieśni patriotycznych wykonanych przez zespół wokalny pana Mirosława Zycha oraz recytacją utworów lirycznych przez uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum, przybliżyła nam historię naszej ojczyzny. Apel przygotowała p. Emilia Potaszyńska. Zdjęcia w dziale Galeria.


23 - 25 kwietnia 2013 - Egzaminy Gimnazjalne

23 i 24 kwietnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbędzie się egzamin gimnazjalny z części humanistycznej (historia + wos, j. polski) oraz matematyczno-przyrodniczej (część przyrodnicza, matematyka), natomiast 25 kwietnia w klasach egzamin z języka obcego (j. niemieckiego oraz j. angielskiego). Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Zdjęcia w dziale Galeria.


19 kwietnia 2013r. - Regionalne Mistrzostwa Matematyczne w Lubsku

Uczniowie naszej szkoły: Jakub Myśków, Klaudia Żuława, Tomasz Kaszubski oraz Piotr Michalski, pod opieką p. Leszka Potasa, wzięli udział w V Regionalnych Mistrzostwach Matematycznych, których organizatorem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku. Najlepiej wypadł Jakub Myśków, który uzyskał trzeci wynik w swojej grupie wiekowej.


12 kwietnia 2013r. - Konkurs na Felieton- Wrocław

Uczennice z naszego gimnazjum- M. Gregorczyk z kl. II a i M. Kacewicz z kl. III a wzięły udział w konkursie na felieton. Konkurs ogłosiło XII LO im. B. Chrobrego we Wrocławiu pod przewodnictwem prof. Stanisława Beresia. Konkurs miał zasięg ogólnopolski. Na posiedzeniu w dniu 11.03.2013 r. Jury VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton wyłoniło grono finalistów. Jedną z 15 finalistek została Małgorzata Kacewicz z klasy III a. Należy dodać, że w VI edycji OKnF wzięło  99. uczniów gimnazjów oraz 162. uczniów liceów. Opiekunka: Marzena Rudzińska. Praca dostępna jest w pliku: felietonMK.doc


WOJEWÓDZKI KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO - ROK SZKOLNY 2012/2013

NASZA UCZENNICA - MAGDALENA GREGORCZYK Z KLASY II A UZYSKAŁA TYTUŁ FINALISTY KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2012/2013. NAUCZYCIELKĄ PRZYGOTOWUJĄCĄ GIMNAZJALISTKĘ JEST P.  M. RUDZIŃSKA.


12 kwietnia 2013r. - Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju BRD

W tym dniu w Zespole Szkół Samochodowych w Żarach odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym rywalizowały drużyny z  naszego powiatu. Zadaniem drużyn było rozwiązanie testów z przepisów ruchu drogowego, pokonanie toru przeszkód, jazda po miasteczku ruchu drogowego, pierwsza pomoc. Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna w składzie: Gracjan Komarnicki, Patryk Ostojicz, Mateusz Jęcek pod opieką p. Leszka Potasa zajęła 3 miejsce. Gratulujemy! Zdjęcia w dziale Galeria.


5 kwietnia 2013r. - Ogólnopolski Konkurs wiedzy o Janie Pawle II

W tym dniu odbył się Ogólnopolski Konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Wzięli w nim udział uczniowie klas I - III. Byli to: Martyna Dzienisz, Jakub Myśków, Piotr Michalski, Magdalena Gregorczyk, Marcin Michalski i Aleksandra Gałązka. Pod koniec maja otrzymamy wyniki. 


   

25 marca 2013r. - Szkolny Etap Ogólnopolskiego Turnieju BRD

W tym dniu odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas rywalizując zarówno zespołowo jak i indywidualnie. Organizatorem był p. Leszek Potas, sędzią p. Dariusz Silczak, a szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przeprowadził p. T. Wawrzyniak. Zwycięzcami turnieju  został zespół z klasy 2a: Jakub Myśków, Gabriel Binek oraz Mateusz Buda. 
Najlepszym zawodnikiem okazał się Gracjan Komarnicki z 3a. Najlepszy wynik z testu otrzymali: Mateusz Jęcek z 3b, Damian Borowiec z 1b oraz Kamil Rudawski z 1a, a tor przeszkód z najmniejszą ilością błędów pokonał Patryk Ostojicz z 1c. Gratulujemy. Drużyna złożona z najlepszych zawodników turnieju w składzie:  Gracjan Komarnicki, Patryk Ostojicz, Mateusz Jęcek reprezentować będzie naszą szkołę w zawodach powiatowych w Żarach. Mamy nadzieję, że awansują do etapu wojewódzkiego. Życzymy im powodzenia. Wyniki w pliku: wynbrd13szk.doc oraz klasyfikacja klas w pliku: klasyfikacja13.doc. Zdjęcia w dziale Galeria.


22 marca 2013r. - konkurs zespołów teatralnych "Balladyna" w Żarach

W dniu 22 marca 2013r. odbył się Powiatowy Przegląd Zespołów Teatralnych "Balladyna 2013" w sali kina "Luna". W konkursie wzięły udział zespoły ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu żarskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas I i II uczestniczący w zajęciach koła teatralnego. Spektakl "Książę szuka żony" obejrzą również uczniowie klas VI w ramach "Dnia otwartego" w Gimnazjum.


   

21 marca 2013r. - Dzień Wiosny

W pierwszym dniu wiosny część uczniów udała się z opiekunami na seans filmowy do Zielonej Góry. Pozostali uczniowie przywitali wiosnę zabawą. W szkole zorganizowano zawody sportowo-edukacyjne. Uczestnicy podzielili się na grupy cztero lub pięcioosobowe i rywalizowali w różnych konkurencjach: wykreślanki, rzuty do kosza, puzzle, nawlekanie koralików, tangram. Zwycięzcą została drużyna, która ukończyła najszybciej wszystkie zadania. I miejsce zdobyła grupa w składzie: M. Rosiek, D. Andrukiewicz, A. Wojtyra, K. Wierciak, D. Szczygłowski. Gratulujemy! Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Zdjęcia w dziale Galeria.


   

11 - 13 marca 2013r. - Rekolekcje

W dniach 11 - 13 marca odbyły się rekolekcje szkolne. Nasze serca poruszał ks. Marek Ogrodowiak. Dzielnie wspomagali rekolekcjonistę uczniowie uzdolnieni muzycznie i aktorsko. Zdjęcia w dziale Galeria.
W ogólnopolskim Konkursie Biblijnym "Biblia i Przypowieści biblijne" Marcin Michalski z III b otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy wiedzy.


   

07 marca 2013r. - konkursu piosenki młodzieżowej PRO – ARTE w Żarach

W dniu 7 marca odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki młodzieżowej PRO – ARTE w Żarach dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich w sali kina Luna. W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczestników. Gimnazjum w Jasieniu reprezentował zespół wokalny w składzie: Małgorzata Kacewicz, Patrycja Ducka,  Daria Ligęza, Łukasz Oryga  Paulina Ćwikowska. Zespół zaprezentował się bardzo dobrze, za co otrzymał w bardzo silnej konkurencji nagrody książkowe, dyplom laureata oraz nominację do konkursu wojewódzkiego, który odbędzie się 26 IV w Sulechowie. Oprócz tej nagrody Daria Ligęza jako solistka otrzymała wyróżnienie i nagrodę książkową. Gratulujemy! Uczniów przygotował p. Mirosław Zych. Zdjęcia dostępne są na stronie:  http://www.dkzary.pl/uploadfiles/index/16/67007.


  

08 marca 2013r. - Dzień Kobiet

W tym dniu obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. W tym uroczystym dla Pań dniu, wszystkie dziewczęta otrzymały słodki prezent. Panowie z Samorządu Uczniowskiego nie zapomnieli również o nauczycielkach, którym wręczono symbolicznego tulipana. Mamy nadzieję, że Panie miło zapamiętają ten wyjątkowy dzień. 


  

01 marca 2013r. - lekcja europejska

Od 2010 roku w różnego typu szkołach, a od 2013 roku w gimnazjach, odbywają się tzw. lekcje europejskie. Taka lekcja odbyła się w piątek 1 marca w naszym gimnazjum. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału Telewizji Lubuskiej: lekcja_europejska (kliknij)


 

Cześć! Mam dla was ciekawe informacje!

Jestem jedną z wolontariuszek w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach . Potrzebujemy kolejnych ludzi dobrej woli do sprawowania opieki nad zwierzętami. Jeżeli nie jesteście obojętni, zgłoście się do nas!  Godziny otwarcia:
Pon - Śr: 10:00 - 18:00
Pt. - Sob.
: 10:00 - 18:00
Strony schroniska:
strona 1 (klik) lub strona 2 (klik)

Więcej informacji uzyskacie u p. M. Rudzińskiej.

Autorzy: Marcelina Słomkowska i Klaudia Sielska


 

11 stycznia 2013r. - IX Turniej Noworoczny Piłki Halowej Chłopców 2013

Dnia 11 stycznia 2013r. odbył się w naszej szkole IX Noworoczny Turniej Piłki Halowej Chłopców o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Jasieniu. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn: Gimnazjum Lipinki Łużyckie, Gimnazjum Gubin, Gimnazjum Jasień I, Gimnazjum Jasień II, Gimnazjum Tuplice, Gimnazjum Lubsko. Drużyna z naszej szkoły Jasień I zajęła 2 miejsce. Gratulujemy. Organizatorami turnieju byli p. D. Silczak i T. Wawrzyniak. Szczegóły w pliku: turnow13.doc. Zdjęcia w dziale Galeria.


 

07 stycznia 2013r. - apel poświęcony Patronce naszej szkoły

W dniu 07.01. 2012r w nasza społeczność szkolna brała udział w akademii poświęconej M. Skłodowskiej- Curie. W części artystycznej uczniowie z klas II Gimnazjum pod kierunkiem p. Marzeny Rudzińskiej,  przedstawili najważniejsze fakty z życia polskiej noblistki.  W przygotowaniu przedstawienia uroczystości włączyła się także p. Lucyna Łuczak- odpowiedzialna za dekorację i p. Leszek Potas- odpowiedzialny za prezentację multimedialną dotyczącą naszej patronki. Celem apelu było przybliżenie postaci Patronki naszej szkoły ze szczególnym zwróceniem uwagi na miejsce, jakie zajmowała nauka w życiu tej niezwykłej kobiety, rozwijanie wiedzy o wybitnej Polce oraz krzewienie chęci do nauki. Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę. Słowa te są jakby zachętą i potwierdzeniem dla wszystkich tych, którzy poprzez swoje działania starają się pokazać, iż są wartościowymi ludźmi. Od chwili nadania naszej szkole imienia Marii Skłodowskiej- Curie  kontynuowana jest pamięć o NASZEJ PATRONCE. „Niech każdy z nas, jak jedwabnik, tka swój kokon i nie żąda wyjaśnień, po co i na co...”. Materiał TV Lubuska link: http://www.youtube.com/watch?v=v_YGMgOS60g . Zdjęcia w dziale Galeria. Wyniki klas w pliku: projekt13.doc. W lutym informacja nt. apelu ukaże się w lutowym Magazynie Lubskim oraz w Gazecie Regionalnej. Do konkursu wojewódzkiego z języka polskiego dostała się Magdalena Gregorczyk z 88% z klasy IIA - nauczyciel Marzena Rudzińska.


 

03 stycznia -  Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych

W tym dniu  odbył się Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych w Lubsku.  W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół w Lubsku, Jasieniu, Wicinie i Brodach. Nasze gimnazjum reprezentowało kółko teatralne "Niezdecydowani" pod opieką p. M. Sabik, które zaprezentowało spektakl jasełkowy pt. "Jasełka na wesoło".


 

21 grudnia - WIGILIE KLASOWE

W tym dniu w naszej szkole odbyły się WIGILIE klasowe. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia. Zdjęcia w dziale Galeria.


15 grudnia - Powiatowy Turniej w Piłce Siatkowej Pracowników Oświaty

Dnia 15.12.2012r. na Sali Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej pracowników oświaty. W turnieju wzięło udział  6 drużyn z powiatu żarskiego. Po ciężkiej rywalizacji nasza drużyna zajęła 2 miejsce. Skład naszej reprezentacji ZNP Jasień – Tuplice: Beata Krzywiecka, Beata Korecka, Edward Hryniewicz, Leszek Potas, Dariusz Silczak, Tomasz Wawrzyniak, Marcin Stankiewicz, Robert Tecław.  Gratulujemy!  


06 grudnia - Turniej Mikołajkowy piłki halowej

Dnia 6.12.2011r odbył się w naszej szkole Turniej Mikołajkowy w piłce halowej chłopców. Wzięło w nim udział 6 sześcioosobowych zespołów. Każdy zespół składał się z 2 uczniów klas pierwszych, 2 uczniów klas drugich, 2 uczniów klas trzecich. Zwyciężyła drużyna CKM w składzie: Buda Mateusz, Rogalski Rafał, Siwak Tomasz, Myśków Jakub, Kuchta Michał. Po zakończeniu turnieju uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Organizatorami turnieju byli nauczyciele w-f: Dariusz Silczak i Tomasz Wawrzyniak. Szczegóły w pliku: turniej.doc. Zdjęcia w dziale Galeria.


06 grudnia - wizyta Mikołaja

Dnia 6.12.2012r odbyły się w naszej szkole  tradycyjne „Mikołajki”. W tym dniu odwiedził  nas Mikołaj wraz  ze swoimi pomocnikami, który obdarował podarunkami wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Z niecierpliwością oczekujemy jego wizyty już za rok.  Zdjęcia w dziale Galeria.


04 grudnia - Zdobyliśmy Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie!

4 grudnia 2012 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. odbyła się wojewódzka konferencja pt. „20 lat Szkół Promujących Zdrowie w Polsce”. W konferencji wzięli udział przedstawiciele Wojewody Lubuskiego, Marszałka Województwa Lubuskiego, wielu instytucji wspierających od lat ruch Szkół Promujących Zdrowie w województwie lubuskim, pracownicy szkół wyższych oraz osoby szczególnie zasłużone dla rozwoju sieci i przede wszystkim dyrektorzy szkół i szkolni koordynatorzy ze szkół promujących zdrowie. Konferencja została zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. oraz Wojewódzki Zespół Wspierający SzPZ. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wojewoda Lubuski. Celem konferencji było zapoznanie uczestników z historią ruchu Szkół Promujących Zdrowie w Polsce i w województwie lubuskim, prezentacja dorobku Lubuskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz wymiana doświadczeń dyrektorów szkół w zakresie promocji zdrowia i edukacji prozdrowotnej uczniów. Podczas konferencji wręczone zostały Wojewódzkie Certyfikaty Lubuskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Zdrowie” między innymi naszej szkole. W konferencji wzięły udział pani dyrektor Bogumiła Gudzowska i koordynatorka programu pani Beata Krzywiecka.


01 grudnia - finał Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego w Świebodzinie

Pierwszego grudnia 2012r. w Świebodzinie odbył się finał Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego o Laur Poety-Zygmunta Krasińskiego. Do recytacji przystąpiło 45 uczestników z województwa lubuskiego i wielkopolskiego. W finale konkursu naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Martyna Dzienisz z kl. 2c i Klaudia Żuława z kl. 2b. 
Martyna zajęła II miejsce i tym samym uzyskała tytuł laureata, natomiast Klaudia tytuł finalisty Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Obu uczennicom gratulujemy tak wysokich wyników na szczeblu wojewódzkim. Zdjęcia w dziale Galeria.


30 listopada - Konkurs Piosenki Turystycznej w Żarach

W dniu 30 listopada 2012 odbył się Regionalny Konkurs Piosenki Turystycznej dla uczniów szkół gimnazjalnych  pod  patronatem Oddziału PTTK Powiatu Żarskiego. W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczestników. Gimnazjum w Jasieniu reprezentował zespół wokalny w składzie: Małgorzata Kacewicz, Patrycja Ducka,  Daria Ligęza, Łukasz Oryga, Paulina Ćwikowska. Zespół zaprezentował się bardzo dobrze, za co otrzymał w bardzo silnej konkurencji wyróżnienie w kategorii szkół gimnazjalnych .


30 listopada - Andrzejki

Dnia 30.09.2012r  jak corocznie odbyły się w naszej szkole popularne  „andrzejki”. Z tej okazji na przerwach sprzedawane były andrzejkowe wróżby zapakowane w cukierkach i ciastkach przygotowane przez samorząd uczniowski. Nie brakowało też szklanej kuli przewidującej przyszłość. Szkoła została udekorowana przez grupy plastyczne i członków samorządu. Tego samego dnia odbyła się dyskoteka szkolna połączona z przygotowanymi wróżbami.


11 listopada - Konkurs plastyczny z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości

W konkursie na przełomie  października  i listopada 2012 roku  wzięło udział  48 uczniów klas pierwszych i trzecich. Jury w składzie: Mirosław Zych, Beata Kwaśniewska, Bogumiła Gudzowska nagrodziło prace następujących uczniów: Mateusz Łaczny 1a , Damian Borowiec 1b , Małgorzata Kacewicz 3a , Natalia Łysa 3b , Kamila Kędzior 1c , Daniela Pietras 1b. Gratulujemy!


14 listopada - Konkurs matematyczny klas II

14 listopada uczniowie klas drugich rywalizowali ze sobą w ramach matematycznych rozgrywek. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Matematyka to królowa nauk”, a udowodnić to mieli właśnie drugoklasiści. Były więc wiersze, plakaty i skecze, ale i zmagania z zadaniami matematycznymi – wszystko pod czujnym okiem jury w składzie: p. Magdalena Bizukojć oraz Piotr Michalski (Ib), Damian Borowiec (Ib). Nad całością czuwała p. Lucyna Łuczak – organizator i gospodarz konkursu. 
Po pięciu rundach zwycięzcą po dogrywce okazali się uczniowie klasy 2c, którzy zdobyli łącznie 43 punkty. Miejsce drugie przypadło klasie 2a (42 punkty), a trzecie 2b (37 punktów). Uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Zdjęcia w dziale Galeria.


13 listopada - Konkurs historyczny klas I

W tym dniu odbył się Szkolny Konkurs Historyczny "Starożytna Grecja". Uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych a organizatorem nauczyciel historii: p. Wojciech Juncewicz. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa 1b, drugie miejsce zajęła klasa 1a, a trzecie klasa 1c. Gratulujemy. Zdjęcia w dziale Galeria.


13 - 15 listopada - PRÓBNE EGZAMINY GIMNAZJALNE

13 i 14 listopada w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się próbny egzamin gimnazjalny z części humanistycznej (historia + wos, j. polski) oraz matematyczno-przyrodniczej (część przyrodnicza, matematyka), natomiast 15 listopada w klasach egzamin z języka obcego (j. niemieckiego oraz angielskiego). Duży problem wielu uczniom sprawiły zadania z matematyki. Z nadzieją czekamy na wyniki. Zdjęcia w dziale Galeria.


11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości 

12 listopada 2012r.(poniedziałek) odbył się, w sali MGOK, uroczysty apel z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły. Uczniowie recytując wiersze oraz śpiewając pieśni przypomnieli nam w jaki sposób Polska odzyskała niepodległość. Uroczystość przygotowali: uczniowie klas III pod opieką p. M. Sabik i I. Pawlak oraz zespół wokalny pod opieką p. M. Zycha. Zdjęcia w dziale Galeria.


26 października - Egzamin praktyczny na kartę motorowerową

W tym dniu odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę motorowerową. Uczniowie, po wcześniejszym zaliczeniu egzaminu z pierwszej pomocy u p. Tomasza Wawrzyniaka oraz z przepisów ruchu drogowego u p. L. Potasa, pod czujnym okiem policjanta starszego sierżanta Jarosława Jędrysia oraz nauczycieli p. Beaty Krzywieckiej i p. Leszka Potasa, mięli do pokonania tor składający się m.in. ze slalomu, ósemki, zawracania, oraz miasteczka ruchu drogowego.  Pozytywnie przeszło wszystkie próby 14 uczniów. Gratulujemy. Zdjęcia w dziale Galeria.


22 października - etap szkolny III Metropolitalnego Konkursu z Nauczania Jana Pawła II

Dnia 22.10.2012r. odbył się etap szkolny III Metropolitalnego Konkursu z Nauczania Jana Pawła II. W zmaganiach najlepsi okazali się: Magdalena Gregorczyk z kl. IIa i Piotr Michalski z kl. 1b, którzy będą nas reprezentować w maju w etapie diecezjalnym w Zielonej Górze. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


12 października - Dzień Edukacji Narodowej

12 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W imieniu uczniów przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczali każdemu nauczycielowi w dowód wdzięczności upominek z życzeniami dalszych sukcesów w pracy i życiu osobistym. Atmosfera w szkole była bardzo miła. Zdjęcia w dziale Galeria.


01 października - Sprzątanie świata

W dniu 1.10.2012r. w ramach zajęć sportowych odbyło się sprzątanie terenów wokół  naszej szkoły oraz pobliskiego lasku. Zebraliśmy sporą ilość śmieci. Miejmy nadzieję, że nasza akcja uświadomiła wszystkim potrzebę dbania o środowisko naturalne.


28 września 2012 - Wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

W piątek 28.09.2012r. odbyły się w szkole wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, w których uczestniczyło 5 kandydatów: Małgorzata Zatylna, Rafał Stańczyk, Alicja Jagoda, Karolina Talaga, Marcelina Słomkowska. Społeczność szkolna na to stanowisko wybrała Rafała Stańczyka, który uzyskał największą ilość głosów.  Zastępcą została Karolina Talaga. Gratulujemy!!!


28 września 2012 - Dzień chłopaka 2012

W piątek 28.09.2012r. Z okazji Dnia Chłopaka odbyły się  wybory na  najprzystojniejszego i najsympatyczniejszego chłopaka w naszej szkole. Miano najprzystojniejszego uzyskał Jacek Siwak z klasy 3c, natomiast najsympatyczniejszym został Norbert Sądej. W tym samym dniu odbył się też konkurs na plakat pt. „Mój wymarzony chłopak”. Jury w składzie: p. Małgorzata Zych, p. Beata Kwaśniewska, p. Alicja Mól oceniło plakaty: klasa 1b-9pkt,  klasa 3a-8pkt, klasa 2c i 3c-7pkt.Pozostałe klasy nie wykonały plakatów i nie otrzymały punktów. Punkty są wliczane do współzawodnictwa klas. W czwartek 4.10.2012r. z tej okazji odbyła się dyskoteka szkolna. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.


18 września 2012 - Zdjęcia zespołów klasowych

W tym dniu zostały wykonane zdjęcia zespołów klasowych. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.


03 września 2012 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Nowy rok szkolny 2012/2013 przyniósł nam wiele zmian. Pani dyrektor Joanna Stachowiak złożyła urząd i przekazała władzę w Gimnazjum nowej Pani dyrektor Bogumile Gudzowskiej. Nowa szefowa naszej szkoły życzyła nam sukcesów na miarę naszych możliwości i aby szkoła kojarzyła się nie tylko z trudem zdobywania wiedzy, ale przede wszystkim z przyjemnością przebywania w gronie rówieśników.
My natomiast trzymamy kciuki za nową panią dyrektor i obiecujemy, że postaramy się utrzymać dotychczasowy wysoki poziom. Zdjęcia w dziale Galeria.


INFORMACJE!!!

Tematy projektów dostępne w pliku: projekty.doc

Terminy konsultacji nauczycieli dostępne w pliku: konsultacje12.doc

Zajęcia pozalekcyjne w pliku: pozalekcyjne.doc

Plan lekcji (po poprawkach) dostępny w pliku: plan_lekcji_2012

Plan nauczania indywidualnego w pliku: naucz_ind_12.doc

Roczny plan pracy szkoły 2012/2013 dostępny w pliku: plan_pracy_2012_13

Program dydaktyczno-wychowawczy szkoły 2012/2013 w pliku: główne_kierunki_kształcenia_2012_13.doc

Dyżury nauczycieli dostępne są w pliku: dyżury.doc

Opiekunowie świetlicy szkolnej w pliku: opiekun_swiet.doc

Terminy spotkań z rodzicami w pliku: zebr_rodz.doc

Zastępstwa dostępne są w pliku: zast.doc

Statut szkoły dostępny w pliku: statut_szkoly.doc

Regulamin porządkowy szkoły dostępny w pliku: regulamin.doc

System oceniania zachowania dostępny w pliku: zachowanie.doc

Podział uczniów klas na języki obce w plikach: jezyki_12_kl_2jezyki_12_kl_3

Lista podręczników dostępna w pliku: podreczniki

Lista klas pierwszych wraz z wychowawcami dostępna w pliku: klasy1_12

Egzaminy poprawkowe: 28 sierpnia 2012r. (wtorek)
*
9.00 - j. polski, matematyka
* 10.30 - historia
* 11.30 - chemia, j. angielski, j. niemiecki

Rada Pedagogiczna: 30 sierpnia 2012r. godz. 10.00

Rozpoczęcie roku szkolnego: 03 września 2012r. godz. 9.00


Archiwum: [2012_13]  [2011_12]  [2010_2011]  [2009_10]


[1] [2][3][4]
Created by $zefol