29 czerwca 2012 - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2011/2012 rozpoczęła msza święta, którą celebrował ks. prałat dr Roman Wróbel. Podczas tej mszy św. ks. proboszcz naszej parafii podziękował p. dyrektor szkoły - Joannie Stachowiak za wieloletnią współpracę i wzorowe kierowanie szkołą. 
Po tej uroczystości o godz. 9.00 odbył się w sali gimnastycznej naszej szkoły apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2011/2012, na którym zostali nagrodzeni uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce oraz wyróżniający się w szkole. Po uroczystości uczniowie w klasach otrzymali świadectwa od swoich wychowawców Zdjęcia w dziale Galeria.

Wyniki współzawodnictwa klas w pliku: wspolzaw12.doc

Analiza wyników egzaminów gimnazjalnych z lat 2002 - 2012 dostępne w pliku: analiza12.doc


28 czerwca 2012 - zakończenie klas 3

W tym dniu o godz. 17 odbyła się na sali gimnastycznej naszej szkoły uroczystość pożegnania absolwentów klas trzecich, podczas którego wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Po apelu w sali MGOK odbyła się dyskoteka. Zdjęcia w dziale Galeria.
W uroczystości towarzyszyła nam Telewizja Lubuska. Filmik można obejrzeć klikając na: zakonczenie_klas3_2012


30 czerwca 2012 - Turniej piłki siatkowej ZNP

30 czerwca 2012r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się I Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Jasienia i Wójta Gminy Tuplice. Wzięły w nim udział 4 zespoły: Urząd Miasta Jasienia, Urząd Gminy Tuplice, ZNP Lubsko i ZNP Jasień-Tuplice. Grano systemem" każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Set do 15 punktów. Po ciężkiej rywalizacji nasza drużyna zajęła 3 miejsce. Skład naszej reprezentacji ZNP Jasień – Tuplice: Beata Krzywiecka, Beata Korecka, Paweł Gudzowski, Leszek Potas, Dariusz Silczak, Tomasz Wawrzyniak, Marcin Stankiewicz. Zwyciężyła drużyna Urząd Miasta Jasień. Gratulujemy. Na zakończenie turnieju każdy zespół otrzymał pamiątkowy puchar oraz dyplom. Zdjęcia w dziale Galeria.


11 czerwca 2012 - konkurs geograficzny klas 3

W tym dniu w MGOK-u odbył się Konkurs Geograficzny "Jesteśmy Europejczykami" klas 3. Organizatorem konkursu była p. Irena Pawlak - n-l geografii w naszej szkole. Uczniowie zmagali się w następujących konkurencjach: prezentacja wybranego kraju (kultura i obyczaje), konkurs wiedzy o Europie, skecz lub scenka pt. "Wyruszamy w podróż po Europie...", "Jesteśmy ambasadorami naszego kraju" - promocja Polski w Unii Europejskiej.  Po podliczeniu wszystkich punktów jury ustaliło, że w turnieju zwyciężyła klasa 3c (39,5pkt.), drugie miejsce zajęła klasa 3a (31pkt.), trzecie 3d (29pkt.), a czwarte 3b (27pkt.). Gratulujemy zwycięzcom.  Zdjęcia w dziale Galeria.


6 czerwca 2012 - egzamin praktyczny na kartę motorowerową

W tym dniu odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę motorowerową. Uczniowie, po wcześniejszym zaliczeniu egzaminu z pierwszej pomocy u p. Tomasza Wawrzyniaka oraz z przepisów ruchu drogowego u p. L. Potasa, pod czujnym okiem policjantów oraz nauczycieli p. Beaty Krzywieckiej i p. Leszka Potasa, mięli do pokonania tor składający się m.in. ze slalomu, ósemki, zawracania, oraz miasteczka ruchu drogowego. Do egzaminu przystąpiło 25 uczniów z naszej szkoły. Pozytywnie przeszło wszystkie próby 19 uczniów. Gratulujemy. Zdjęcia w dziale Galeria.


6 czerwca 2012 - Dzień Sportu

Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbył się z okazji Dnia Dziecka "Dzień Sportu". W tym roku jako mini EURO 2012. Każda klasa była przebrana za wylosowaną wcześniej drużynę występującą na Euro 2012. Uczniowie każdej klasy zmagali się w licznych konkurencjach. Największym zainteresowaniem cieszyło się siłowanie na rękę dziewcząt i chłopców, a najbardziej widowiskową konkurencją był rzut jajkiem na odległość. Ponadto uczniowie rywalizowali w takich konkurencjach jak: bieg klasowy, skoki drużynowe na skakance, przeciąganie liny, pokonywanie toru przeszkód, rzut piłką lekarską, przerzucanie opony, a także konkurencje artystyczne tj. wiersz o wylosowanym państwie występującym na EURO 2012 oraz plakat "Nasza klasa na Euro". Równocześnie na małym boisku odbywał się mini turniej piłki nożnej EURO 2012. Po zakończeniu rywalizacji zostały ogłoszone wyniki, wręczone pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki dla zwycięskich klas. Na szczeblu klas I wygrała klasa 1c, na szczeblu klas II - klasa 2a, a klas III - klasa 3a i 3c. Na zakończenie rozegrano tradycyjnie mecz piłki nożnej i piłki siatkowej: NAUCZYCIELE-UCZNIOWIE.  W piłce nożnej zwyciężyli nauczyciele 4:1, natomiast w piłce siatkowej górą byli również nauczyciele pokonując uczniów 2:0 w setach. Aby uczniowie byli w pełni sił, Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich pieczone kiełbaski z grilla, napoje chłodzące oraz lody. Impreza była udana i na długo pozostanie w naszej pamięci. Filmik z zakończenia dostępny jest pod adresem: http://youtu.be/Gztw2GkB9XA. Zdjęcia w dziale Galeria.


30 maja - 2 czerwca 2012 - wycieczka do Warszawy

W dniach od 30 maja do 2 czerwca 2012 roku odbyła się wycieczka 37 uczniów naszej szkoły do Warszawy. Opiekunami byli pan Piotr Karalus i panie Lucyna Łuczak oraz Bogumiła Gudzowska. Wyjazd z Jasienia odbył się z "poślizgiem" ze względu na opóźnienie spowodowane stanem technicznym autokaru. Pomimo jednak tych przeszkód wycieczka okazała się całkiem udana. Byliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego, Sejmie, Wilanowie, Centrum Kopernika gdzie w planetarium mogliśmy podziwiać niebo nad Warszawą. Oczywiście byliśmy również w Łazienkach, na Starym Mieście, pod Zamkiem Królewskim spoglądał na nas z kolumny król Zygmunt III Waza. Pod Pałacem Prezydenckim natknęliśmy się na znanych polityków z pierwszych stron gazet, a poseł Leszek Miller zrobił sobie z nami pamiątkowe zdjęcie i odbył krótką rozmowę, co uwieczniły kamery ogólnopolskich telewizji (byliśmy w TV !!!). W dniu meczu polskiej reprezentacji z Andorą, mogliśmy ich zawodników obejrzeć z bliska, ponieważ obok nas zwiedzali Starówkę. Oczywiście podziwialiśmy również Stadion Narodowy, co prawda z bliska, ale tylko przez okna autokaru, gdyż w związku ze zbliżającym się Euro 2012 nie można było podejść bliżej. Odwiedziliśmy również słynne Złote Tarasy, gdzie najwięcej emocji dostarczyły nam obrotowe drzwi, których w obiekcie, jak się okazało jest zbyt dużo. Świetnie się bawiliśmy. Tak trzymać! Zdjęcia w dziale Galeria.


27 maja - 1 czerwca 2012 - wycieczka do Zakopanego i okolic

W tych dniach uczniowie klasy 2b i 2c pod opieką swoich wychowawców: p. Ireny Pawlak oraz p. Anny Strugały udali się na wycieczkę do Zakopanego i okolic. W programie wycieczki m. in. był  Spływ Dunajcem, Morskie Oko i Czarny Staw pod Rysami, Dolina Kościeliska, Krupówki, Gubałówka. Wszyscy dobrze się bawili. Zdjęcia w dziale Galeria.


22 maja 2012 - wizyta klas 6 z SP

Dnia 22.05.2012r. uczniowie trzech ościennych szkół podstawowych (Golin, Wicina, Jasień) odwiedzili nasze gimnazjum w ramach drzwi otwartych. Prawie już absolwenci klas szóstych zobaczyli w jaki sposób u nas gimnazjaliści zdobywają wiedzę i umiejętności. Ważnym aspektem gimnazjalnego życia szkolnego są imprezy szkolne, wyjazdy na basen, do kina, wycieczki i biwaki. Umiemy poprzez zabawę uczyć się. Największym zainteresowaniem 6-klasistów cieszyły się zajęcia z chemii i kulinarne. Zdjęcia w dziale Galeria.

Wizytę szóstoklasistów uwieczniła telewizja lubuska TVL. Filmik można obejrzeć klikając na link: http://www.youtube.com/watch?v=iBvYzZqnP64


21 maja 2012 - nasi laureaci w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II

W Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o życiu i nauczaniu papieskim Jana Pawła II nasi uczniowie na 4040 uczestników, pod kierunkiem p. E. Michalskiej uzyskali tytuł laureata. Są to: Marcin Michalski z 2b - VII miejsce oraz Gabrysia Mazur z 3c - IX miejsce. Gratulujemy!


7 maja 2012 - apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

7 maja w MGOK-u odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uroczystość, wzbogacona śpiewem pieśni patriotycznych wykonanych przez zespół wokalny pana Mirosława Zycha oraz recytacją utworów lirycznych przez uczniów drugich klas naszego gimnazjum, przybliżyła nam historię naszej ojczyzny. Apel przygotowali wychowawcy klas drugich. Zdjęcia w dziale Galeria.


Młodzieżowa Drużyna Strażacka

Przy szkole powstała Młodzieżowa Drużyna Strażacka, w jej skład wchodzą uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Jasieniu w wieku od 12 do 16 lat. Opiekunem drużyny jest Paweł Gudzowski, koordynatorem ze strony Straży Pożarnej jest pan Michał Jurkowski, członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieniu. Uczniowie przygotowują się do Młodzieżowych Zawodów Pożarniczych oraz poznają sprzęt strażacki i sposób jego użycia.

4 maja 2012 roku w Dniu Świętego Floriana - patrona strażaków członkowie drużyny wraz z opiekunem zostali zaproszeni przez Panią Burmistrz Helenę Sagasz na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Strażaka. Odbyło się ono w Urzędzie Miasta. Uczestniczyły w nim władze miasta w osobach: Pani Burmistrz, zastępcy Burmistrza Józefa Palucha, Przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Walczaka oraz strażacy z miasta i gminy Jasień wraz z komendantem panem Robertem Tecławem. Po spotkaniu jego uczestnicy wzięli udział we mszy świętej w intencji strażaków. Zdjęcia w dziale Galeria.


24 - 26 kwietnia 2009 - Egzaminy Gimnazjalne

24 i 25 kwietnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się egzamin gimnazjalny z części humanistycznej (historia + wos, j. polski) oraz matematyczno-przyrodniczej (część przyrodnicza, matematyka), natomiast 26 kwietnia w klasach egzamin z języka obcego (j. niemieckiego oraz angielskiego). Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Zdjęcia w dziale Galeria.


19 kwietnia 2012 - 

Wielkie gratulacje dla uczennicy naszej szkoły Margarity Matzke! Margarita zajęła pierwsze miejsce w etapie Wojewódzkim Konkursu Języka Niemieckiego zdobywając 98,7%, została więc jego laureatką i jest zwolniona z egzaminu gimnazjalnego w części językowej. Dnia 19 kwietnia 2012r. Margarita odebrała dyplom laureata oraz nagrodę książkową z rąk Lubuskiego Kuratora Oświaty i Wychowania. List gratulacyjny wraz z nagrodą książkową otrzymała także p. Elżbieta Wawrzyniak - nauczycielka prowadząca M. Matzke. Jeszcze raz gratulujemy Marion i p. E. Wawrzyniak. Zdjęcia w dziale Galeria.


18 kwietnia 2012 - Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych „Balladyna” 2012

W tym dniu uczniowie naszej szkoły pod opieką p. M. Sabik wzięli udział w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Balladyna” 2012, w którym wystąpiło 27 teatrów z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Przegląd odbył się w sali widowiskowej ŻDK „Luna”. Zdjęcia w dziale Galeria.


17 kwietnia 2012 - Finał konkursu klas III "Znamy lektury szkolne"

W tym dniu odbył się finał konkursu dla klas III pod hasłem "Znamy lektury szkolne". Konkurs składał się z kilku etapów m.in. - gazetka tematyczna, scenka inspirowana wybraną lekturą, kalambury i oczywiście pytania z zakresu lekturowego obejmującego cały etap kształcenia w gimnazjum. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa 3c, drugie miejsce klasa 3a, trzecie 3b, czwarte klasa 3d. Gratulujemy zwycięzcom! Zdjęcia w dziale Galeria.


17 kwietnia 2012 - lekcja biologii z leśnikiem

Dnia 17.04.2012r. klasa 1a wybrała się na wycieczkę do pobliskiego lasu z panem leśnikiem Jerzym Zgórskim. Celem wyprawy było poznanie nowych gatunków drzew. Uczniowie dowiedzieli się również o zagrożeniach pożarowych występujących w naszych lasach jak również o szkodliwości wypalania traw na łąkach i polach. 


16 kwietnia 2012 - zdjęcia klasowe z wychowawcami

W tym dniu wykonane zostały zdjęcia zespołów klasowych z wychowawcami. Zdjęcia dostępne pod linkiem: Zdjęcia klasowe_kwiecien2012.


13 kwietnia 2012 - Powiatowy Turniej BRD

W tym dniu w Zespole Szkół Samochodowych w Żarach odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym rywalizowały drużyny z  naszego powiatu. Zadaniem drużyn było rozwiązanie testów z przepisów ruchu drogowego, pokonanie toru przeszkód, jazda po miasteczku ruchu drogowego, pierwsza pomoc. Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna w składzie: Miłosz Łuczyński, Maciek Januszewski, Karol Łukaszewicz pod opieką p. Leszka Potasa zajęła 4 miejsce. Gratulujemy!


8 - 9 kwietnia 2012 - Święta Wielkanocne

Zdrowych, pogodnych Świat Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz Wesołego Alleluja!


27 Marca 2012 - Szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju BRD

W tym dniu odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas rywalizując zarówno zespołowo jak i indywidualnie. Organizatorem był p. Leszek Potas, sędzią p. Dariusz Silczak, a szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przeprowadził p. T. Wawrzyniak. Zwycięzcami turnieju  został zespół z klasy 3c: Karol Łukaszewicz, Mateusz Trojanowski, Karol Słomkowski. 
Najlepszym zawodnikiem okazał się Miłosz Łuczyński z 3b. Najlepszy wynik z testu o trzymał Mateusz Trojanowski z 3c, a tor przeszkód z najmniejszą ilością błędów pokonał Miłosz Łuczyński z 3b. Gratulujemy. Drużyna złożona z najlepszych zawodników turnieju w składzie:  Miłosz Łuczyński, Maciej Januszewski, Karol Łukaszewicz reprezentować będzie naszą szkołę w zawodach powiatowych w Żarach. Mamy nadzieję, że awansują do etapu wojewódzkiego. Życzymy im powodzenia. Wyniki w pliku: BRD_etap_szkolny_2011. Zdjęcia w dziale Galeria.

Podczas zmagań towarzyszyła nam Telewizja Lubuska. Filmik dostępny jest w pliku: BRD2012szkolny


19 - 21 Marca 2012 - Rekolekcje Wielkopostne

W tych dniach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rekolekcjach szkolnych, które odbyły się w naszym  kościele parafialnym p. w. Matki Bożej Różańcowej.


14 Marca 2012 - Wycieczka klasy 1c na kręgle do Żar

W tym dniu uczniowie klasy 1c pod opieką p. D. Silczaka oraz wychowawcy p. L. Potasa udali się na wycieczkę do Żar aby rywalizować w grę w kręgle oraz w innych grach zręcznościowych na terenie Kręgielni "POD PAPUGAMI".


09 Marca 2012 - Konkurs Biblijny 

W tym dniu odbył się V Konkurs Biblijny dla gimnazjalistów - etap szkolny - przeprowadzony przez p. E. Michalską. W konkursie wzięło udział 9 uczniów. Najwięcej punktów zdobyły uczennice z klasy 3c: G. Mazur, A. Potaszyńska i K. Pelc. Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie rejonowym w Żarach.


08 Marca 2012 - Dzień Kobiet  

W tym dniu obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. W tym uroczystym dla Pań dniu, wszystkie dziewczęta otrzymały słodki prezent. Panowie z Samorządu Uczniowskiego nie zapomnieli również o nauczycielkach, którym wręczono symbolicznego tulipana. Mamy nadzieję, że Panie miło zapamiętają ten wyjątkowy dzień. Zdjęcia w dziale Galeria.


Zmiana planu lekcji!!!

Od 27 lutego 2012r. w szkole obowiązuje NOWY PLAN LEKCJI. Dostępny jest w pliku: nowy_plan_lekcji.doc, a także zmieniają się dyżury nauczycieli: dyzury.doc

Turniej o Puchar Burmistrza miasta Gubina 2012

Dnia 19.02.2012r. na Sali Zespołu Szkół Technicznych w Gubinie odbył się XII Turniej w piłce halowej chłopców o Puchar Burmistrza miasta Gubina. W turnieju udział wzięło 6 zespołów. Były to drużyny z Gubina , jak również z pobliskich miejscowości i oczywiście reprezentacja naszego gimnazjum. Grano systemem „każdy z każdym”, czas gry 1x10min.
Oto wyniki: Jasień – Gubin III 4:1, Jasień – Grabice 1:0, Jasień – Czarnowice 8:1, Jasień – Gubin I 1:3, Jasień – Gubin II 2:1. Nasze gimnazjum zajęło w tym turnieju 2 miejsce. 
Reprezentanci szkoły: Stodolski Patryk, Rogalski Rafał, Siwak Jacek, Myśków Jakub, Komarnicki Gracjan.


F E R I E !!!        F E R I E !!!    F E R I E !!!

BEZPIECZNE FERIE!!!

Dnia 10.02.2012r. odbyło się spotkanie wszystkich uczniów naszego Gimnazjum z ratownikami WOPR. Pan Z. Zdzitowiecki przeprowadził pogadankę nt. tego w jaki sposób zachowywać się na lodzie. 
Aby urozmaicić spotkanie przybyli ratownicy przeprowadzili pokaz mający uzmysłowić nam jak należy prawidłowo zachowywać się na lodzie i właściwie udzielać pomocy.
Pamiętajmy, z lodem nie ma żartów. Bezpiecznie powróćmy do szkoły!!!!


10 lutego 2011 - Walentynki

W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował Walentynki, gdyż 14 lutego przypada podczas ferii. Szkoła przystrojona była sercami, każdy mógł przesłać Walentynkę swojej sympatii, a na przerwach przez szkolny radiowęzeł przesyłane były życzenia.


Gimnazjum w Jasieniu górą!

To słowa dyrektorki Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach, organizatora II Międzyszkolnego Konkursu Językowego. Konkurs odbył się 9 lutego 2012 roku w Żarach, wzięli w nim udział uczniowie 8 szkół naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowali: język niemiecki: M. Matzke, G. Mazur, N. Łogusz; język angielski: A. Polcyn, A. Potaszyńska, A. Olesińska, Patryk Rapa.
Oto wyniki uczniów:
j. niemiecki: I miejsce: Margarita Matzke, III miejsce: Gabrysia Mazur i Natalia Łogusz.
j. angielski: I miejsce: Patry Rapa, II miejsce: Agnieszka Polcyn.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy konkursu nagrody książkowe.
Uczestnikom konkursu i nauczycielom języków obcych serdecznie gratulujemy!


VIII Turniej Noworoczny Piłki Halowej Chłopców 2012

Dnia 25 stycznia 2012r. odbył się w naszej szkole VIII Noworoczny Turniej Piłki Halowej Chłopców o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Jasieniu. W turnieju uczestniczyły 4 drużyny: Gimnazjum Lipinki Łużyckie, Gimnazjum Gubin, Gimnazjum Jasień, Gimnazjum Lubsko. Szczegóły w pliku: turnow12.doc. Zdjęcia w dziale Galeria.


13 stycznia 2012r. - "XXII Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych"

W tym dniu w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubsku odbył się "XXII Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych".  Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Sabik przedstawili swój spektakl zatytułowany "A gdzie są królowie". W przeglądzie wzięło udział 12 zespołów z Jasienia, Lubska, Wiciny i Brodów. Zdjęcia w dziale Galeria.


Akcje pomocy

Od początku roku szkolnego kolejny już raz organizujemy „zdrowie za korki”.  Tym razem staramy się pomóc Laurze w zebraniu funduszy na turnus rehabilitacyjny. Nad zbiórką czuwa pani E. Michalska, opiekunka sklepiku szkolnego. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom i prosimy o więcej.  

Uczniowie naszej szkoły w ramach patronatu nad przedszkolem w Kamerunie pod opieką pani E. Michalskiej zorganizowali zbiórkę maskotek które zostały wysłane do maluchów w Afryce. Wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.


Piękna jest radość w Święta,
Ciepłe są myśli o bliskich,
Niech pokój, miłość i szczęście
Otoczy dzisiaj nas wszystkich.

22 grudnia - WIGILIE KLASOWE

W tym dniu w naszej szkole odbyły się WIGILIE KLASOWE. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia. Zdjęcia w dziale Galeria.


"Góra Grosza"

Uczniowie naszej szkoły po raz  kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji zbierania pieniędzy dla dzieci "Góra Grosza". Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs międzyklasowy, która z klas zbierze największą liczbę monet. W rywalizacji zwyciężyła klasa 3a (3277gram) zdobywając 10pkt do współzawodnictwa klas. Łącznie zebraliśmy 4661 monet na łączną wartość 187,04zł. Szczegóły w pliku gora_grosza.doc. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy!!!


grudzień - zbiórka pieniędzy dla chorego na nowotwór Adriana Petertila

      W naszej szkole prowadzona była zbiórka pieniędzy dla chorego na nowotwór Adriana Petertila. Były sprzedawane znaczki zwalniające z pytania, ciasta oraz tosty. Łączna kwota jaką zebraliśmy dla Adriana to 683 zł.
Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy!!!


10 grudnia - Powiatowy Turniej w Piłce Siatkowej Pracowników Oświaty

Dnia 10.12.2011r na Sali Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej pracowników oświaty. W turnieju wzięło udział  7 drużyn z powiatu żarskiego. Po ciężkiej rywalizacji nasza drużyna zajęła 2 miejsce. Skład naszej reprezentacji ZNP Jasień – Tuplice: Beata Krzywiecka, Beata Korecka, Edward Hryniewicz, Leszek Potas, Dariusz Silczak, Tomasz Wawrzyniak, Marcin Stankiewicz. 
Wyniki:
ZNP Jasień – Zespół Szkół Budowlanych Żary  2:0
ZNP Jasień – Szkoła Podstawowa nr 2 i 3 Lubsko   2:0
Półfinał:  
ZNP Jasień – Zespół Szkół Ogólnokształcących Lubsko 2:0
FINAŁ:
ZNP Jasień – Zespół Szkół Technicznych Lubsko  1:2. Gratulujemy!


7 - 9 grudnia - PRÓBNE EGZAMINY GIMNAZJALNE

W tych dniach w naszej szkole odbywały się próbne egzaminy gimnazjalne. W środę przyszli absolwenci zmagali się z testem humanistycznym,  w czwartek z testem matematyczno-przyrodniczym, a w piątek z testem z języka obcego. Duży problem wielu uczniom sprawiły zadania otwarte z części matematycznej. Z nadzieją czekamy na wyniki. Zdjęcia w dziale Galeria.


Konkurs Matematyczny klas drugich

                7 grudnia uczniowie klas drugich rywalizowali ze sobą w ramach matematycznych rozgrywek. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Bez matmy ani rusz”, a udowodnić to mieli właśnie drugoklasiści. Były więc wiersze, plakaty i skecze, ale i zmagania z zadaniami matematycznymi – wszystko pod czujnym okiem jury w składzie: p. Edward Hryniewicz, Klaudia Żuława (Ib), Kamil Prokopowicz (IIId). Nad całością czuwała p. Lucyna Łuczak – organizator i gospodarz konkursu.

                Po pięciu rundach zwycięzcą okazali się uczniowie klasy 2c, którzy zdobyli łącznie 39 punktów. Miejsce drugie przypadło klasie 2b (27 punktów), a trzecie 2a (24 punkty). Uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Zdjęcia w dziale Galeria.


Turniej Historyczny klas I

W tym dniu odbył się Szkolny Konkurs Historyczny "Starożytna Grecja". Uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych a organizatorami nauczyciele historii: mgr Bogumiła Gudzowska oraz mgr Wojciech Juncewicz. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa 1a, drugie miejsce zajęła klasa 1b, a trzecie klasa 1c. Gratulujemy. Zdjęcia w dziale Galeria.


Turniej Mikołajkowy w piłce nożnej halowej

W tym dniu odbył się Turniej Mikołajkowy Piłki Nożnej Halowej zorganizowany przez nauczycieli w-f p. D. Silczaka oraz p. T. Wawrzyniaka, w którym wzięło udział 6 drużyn sześcioosobowych z naszej szkoły. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna Citron w składzie: J. Myśków, G. Komarnicki, R. Rogalski, J. Siwak, G. Siwak oraz M. Buda. Gratulujemy. Szczegóły w pliku: turmik11.doc


6 grudnia - MIKOŁAJKI

W tym dniu w naszej szkole zagościł Mikołaj ze swoimi pomocnikami, który obdarował podarunkami wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Mikołaj w tym roku szkolnym był bardzo dla nas hojny. Z niecierpliwością oczekujemy jego wizyty już za rok. 
Nasz szkolny Mikołaj odwiedził także w tym dniu zakłady pracy oraz sponsorów, którzy wspierają naszą szkołę w realizacji naszych planów. Zdjęcia w dziale Galeria.


1 i 2 grudnia - "Złota Żaba"

W tych dniach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I etapie konkursu "Złota Żaba". W pierwszym dniu (środa) uczniowie zmierzyli się z zadaniami z dziedziny matematyki, natomiast w drugim dniu z dziedziny literatury i języka polskiego. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki. II etap konkursu odbędzie się 17 marca 2012r. w Swarzędzu.


24 listopada -  Ogólnopolski Konkurs Biblijny 

24.11.2011r. odbył się Ogólnopolski konkurs Biblijny Pt. „Biblia i przypowieści”. Wzięło w nim udział siedmioro uczniów. Dwoje z nich Gabriela Mazur z IIIc i Marcin Michalski z IIb  zdobyli VII miejsce i wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


11 listopada -  Święto Odzyskania Niepodległości 

10 listopada 2011r.(czwartek) odbył się, w sali MGOK, uroczysty apel z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły. Uczniowie recytując wiersze oraz śpiewając pieśni przypomnieli nam w jaki sposób Polska odzyskała niepodległość. Uroczystość przygotowali: uczniowie klasy 3a i 3c pod opieką p. M. Sabik i A. Szczepańskiej oraz zespół wokalny pod opieką p. M. Zycha. Zdjęcia w dziale Galeria.


30 września Stypendia dla najzdolniejszych

30 września 2011 r. po raz kolejny zostały wręczone stypendia motywacyjne dla najzdolniejszych uczniów w województwie lubuskim. Wśród stypendystów nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Małgorzata Jarosz i Katarzyna Sierko z klasy 3a mają się z czego cieszyć. Należą do grona 120 najbardziej uzdolnionych uczniów lubuskich szkół i otrzymały wsparcie finansowe za bardzo dobre wyniki w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych. 
Do urzędu marszałkowskiego wpłynęło 213 wniosków o przyznanie stypendiów dla uczniów szczególnie uzdolnionych, zwłaszcza w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2011/2012. 31 sierpnia 2011 r. odbyło się posiedzenie Komisji do Spraw Stypendiów. 21 wniosków nie spełniło wymogów formalnych ze względu na przekroczony dochód oraz brak wymaganych dokumentów. W związku z tym, Komisja do Spraw Stypendiów poddała szczegółowej analizie 192 wnioski. Po ich rozpatrzeniu Komisja zarekomendowała na listę stypendystów 120 kandydatów.
Zdjęcia w dziale Galeria.


14 października  Dzień Edukacji Narodowej

Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie


13 października  Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W imieniu uczniów przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczali każdemu nauczycielowi w dowód wdzięczności upominek z życzeniami dalszych sukcesów w pracy i życiu osobistym. Atmosfera w szkole była bardzo miła. W tym dniu uczniowie starali się nie przeszkadzać na lekcjach, choć ten jeden dzień w roku.  W ogłoszonym konkursie przyznania tytułów nauczycielom,  "Nauczycielem Roku 2011" został wybrany pan Dariusz Silczak. Pozostałe tytuły przyznane naszym nauczycielom dostępne są w pliku nominacje2011.doc. Gratulujemy. W międzyklasowym konkursie plastycznym  pt. "Wesoły wizerunek wychowawcy" wygrała klasa III c zdobywając 12pkt do współzawodnictwa klas. W tym dniu za ciężką pracę nagrodzeni zostali nauczyciele. Nagrodę Dyrektora otrzymali: p. I.Pawlak, p.E.Wawrzyniak oraz p.L.Potas, natomiast wyróżnienia otrzymali p.B.Kwaśniewska, p.E.Michalska, p.B.Gudzowska, p.L.Łuczak, p.M.Sabik, p.P.Karalus. Zdjęcia w dziale Galeria.


12 października  Chrzest pierwszoklasistów

W tym dniu w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował chrzest pierwszoklasistów w stylu "Piekło - Niebo".  Nasi najmłodsi uczniowie zmierzyli się z wieloma zadaniami (taniec klasowy, rozpoznawanie przedmiotów, wbijanie gwoździ na czas, konsumpcja różnych potraw, konkursie wiedzy o naszej szkole, itp.), które wykonywali z uśmiechem na twarzy. Na koniec pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie oraz otrzymali pamiątkowe dyplomiki stając się w ten sposób pełnoprawnymi uczniami naszego gimnazjum. W zmaganiach międzyklasowych zwyciężyła klasa 1a, wygrywając w ten sposób dzień bez pytania i niezapowiedzianych kartkówek. Zdjęcia w dziale Galeria.


11 października  Coca-Cola Cup 2012

Dnia 11.10.2011r. na "Orliku" w Jasieniu odbyła się pierwsza runda eliminacyjna Coca-Cola Cup 2012 w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Drużyna chłopców pod kierunkiem p. D. Silczaka awansowała do drugiej rundy rozgrywek, natomiast zespołowi dziewcząt pod kierunkiem p. B. Krzywieckiej niestety nie udało się awansować do drugiej rundy. Szczegóły w pliku: Coca_Cola_Cup_2012. Zdjęcia w dziale Galeria.


iii

07 października  Wycieczka kl. 1c do Zielonej Góry

W tym dniu uczniowie klasy 1c pod opieką p. D. Silczaka oraz wychowawcy p. L. Potasa udali się na wycieczkę do Cinema City w Zielonej Górze. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli film pt. "1920 Bitwa Warszawska" w 3D. Zdjęcia w dziale Galeria.


30 wrześniaDzień Chłopaka

W tym dniu w naszej szkole świętowaliśmy "Dzień Chłopaka". Samorząd Uczniowski zorganizował wybory najprzystojniejszego i najsympatyczniejszego chłopaka w naszej szkole i tak: najprzystojniejszym został Kacper Jarowicz z klasy 3a, a najsympatyczniejszym Norbert Sądej z 2c. Przez nasz szkolny radiowęzeł przekazywane były na przerwach życzenia dla naszych chłopaków, a szkolny korytarz przyozdobiły znaczenia imion męskich. Dzień wcześniej o godzinie 17 odbyła się dyskoteka szkolna. Zdjęcia w dziale Galeria.


16 wrześniaWybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego

W tym dniu w naszej szkole odbyły się wybory nowego opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Zdecydowaną większością głosów wybory wygrał i został opiekunem na kolejne trzy lata p. Dariusz Silczak. Gratulujemy!

W tym dniu również zostały wykonane zdjęcia zespołów klasowych. Zdjęcia dostępne są w dziale Galeria.


01 września 2011 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

1 września 2011 roku na dziedzińcu szkolnym Gimnazjum  im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jasieniu rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2011/2012. Szczególnie ciepło pani dyrektor mgr Joanna Stachowiak powitała naszych pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg gimnazjum i rozpoczęli w nim naukę. Zostały im wręczone przez dyrektora i wychowawców klas identyfikatory. W ten sposób stali się oni uczniami naszej szkoły. Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom, aby ten rok szkolny był pełen sukcesów. W szczególności życzenia te dotyczyły trzecioklasistów, którzy w perspektywie mają przed sobą egzamin gimnazjalny. Zdjęcia w dziale Galeria.

Plan lekcji dostępny jest w pliku: plan_lekcji_2011

Dyżury nauczycieli w pliku: dyżury_2011_12

Wymagania z poszczególnych przedmiotów w dziale: Wymagania_11_12

Terminy spotkań z rodzicami w pliku: zebr_rodz.doc

Zastępstwa dostępne są w pliku: zast.doc

Statut szkoły dostępny w pliku: statut_szkoly.doc

Regulamin porządkowy szkoły dostępny w pliku: regulamin.doc

System oceniania zachowania dostępny w pliku: zachowanie.doc


INFORMACJE!

Podział uczniów klas na języki obce w plikach: jezyki_11_kl_1  ,   jezyki_11_kl_2jezyki_11_kl_3

Podział uczniów klas na zajęcia artystyczne w plikach:  zaj_art_11_kl_2   ,   zaj_art_11_kl_3

Podział uczniów klas na zajęcia techniczne w plikach:  zaj_tech_11_kl_2   ,   zaj_tech_11_kl_3

Lista podręczników dostępna w pliku: podreczniki

Lista klas pierwszych wraz z wychowawcami dostępna w pliku: klasy1_11

Roczny plan pracy szkoły 2011/2012 dostępny w pliku: plan_pracy_2011_12


[1] [2][3]
Created by $zefol